USA: Přijdou další nepokoje BLM? Policista při kontrole zastřelil černocha (video)

USA: Přijdou další nepokoje BLM? Policista při kontrole zastřelil černocha (video)

Dočkají se USA dalších mohutných nepokojů? Nebo dokonce něčeho ještě horšího, než byly ty v roce 2020? Po incidentu, který se přihodil začátkem týdne, je to docela možné.

Přinejmenším rodina zastřeleného černocha již začíná případ medializovat a zainteresovala i právníka, který je součástí mašinérie BLM, takže je zřejmě jen otázkou času, než se objeví davy v ulicích.

53letý černoch byl zabit policistou v Georgii na začátku tohoto týdne poté, co byl zastaven za překročení rychlosti, a nyní policie zveřejnila záběry z palubní kamery, které dokazují, že před svou smrtí inicioval násilný útok na policistu.

Rodina podezřelého se však odmítá smířit s touto zdánlivě jasnou skutečností a místo toho obviňuje policistu.

Jak informoval deník Daily Mail, k incidentu došlo v pondělí v 7:30 ráno v Camden County, což je severně od Jacksonville na Floridě.

Leonard Allan Cure jel ve svém pick-upu rychlostí přes 100 mil za hodinu a zástupce šerifa ho zastavil. Na videu je vidět, jak policista nařizuje Cureovi vystoupit z auta a požaduje, aby položil ruce na zadní část svého vozu.

Cure reaguje tím, že odmítá policistovy příkazy. „Neudělám to,“ řekl.

Začne policistovi vyhrožovat zvednutím pěsti, což přiměje muže v modrém, aby proti němu použil taser. Cure se pak prudce rozmáchne po policistovi a oba jdou k zemi.

Oba muži spolu několik vteřin zápasí, dokud Cure nepřemůže policistu, který se zoufale snaží bránit obuškem. Ohýbá policistu přes korbu náklaďáku, zatímco ho drží pod bradou a málem ho uškrtí.

V tomto okamžiku policista střelil Cureho do boku, což způsobilo, že se zhroutil na zem. Policista na videu okamžitě volá o pomoc.

Zdravotníci se pokoušeli Cureho oživit, ale marně. Důstojník v pozadí plakal.

Úřad šerifa Camden County vysvětlil, že záběry zveřejnil, aby uvedl na pravou míru „dezinformace“ médií týkající se incidentu.

Zpravodajská média a fámy v komunitě poskytly veřejnosti dezinformace. Je běžné, že se fámy objevují, ale očividné nepravdivé informace některých zástupců médií by neměly být tolerovány.

Rodina zastřeleného černocha si najala také právníka Benjamina Crumpa, který je nechvalně známý tím, že pomáhá rozdmýchávat rasové nepokoje v Americe. Crump říká, že policista byl na začátku příliš agresivní a možná mohl za to, že Cure zaútočil.

„Nechápeme, proč nedošlo k dalším pokusům o deeskalaci situace,“ řekl Crump.

Snad nejsmutnější ironií v souvislosti s tímto incidentem je, že Cure byl propuštěn z vězení před pouhými třemi lety poté, co si odseděl 17 let za zločin, který nespáchal. Nakonec zahodil tuto zaslouženou druhou šanci, protože odmítl uposlechnout zákonné rozkazy důstojníka.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA: Přijdou další nepokoje BLM? Policista při kontrole zastřelil černocha (video)

  1. Posranej primitiv, ktery si chtel dokazat svoji nadrazenost, nezvladl banalni situaci prekroceni rychlosti. Policiste v USSA jsou tak programovani, ze kazdy mozny podezrely, nebo na koho se momentalne zameri, je potencialni zlocinec a maji absolutni pravo tak jednat. Zraneny na zemi jiz nemel moznost se branit, ale i presto tvoril hruzu z pohybu sveho zraneni, a takovych pripadu neni malo.

  2. Další farebný, ktorý zblblí mimovládkami a aktivistami, presvedčení, že je zákonom chránené nedotknutelné zvieratko a keď sa stretol z realitou, tak ho to zabilo. Bohužial všetkým farebným je to tlačené horom dolom a potom sú odtrhnutý od reality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout