Ukrajinští zákonodárci hlasovali o zákazu největšího pravoslavného církevního orgánu v zemi

Ukrajinští zákonodárci hlasovali o zákazu největšího pravoslavného církevního orgánu v zemi

Zatímco část Ukrajinců, kteří se ujali pašování džihádistů do Evropy, pomáhá kontinent islamizovat, tak ti, kteří jsou doma, zbavují Ukrajinu v zemi již tradiční církve.

Potlačení náboženské svobody na Ukrajině však – podobně jako mnoho jiných excesů – nijak nevadí těm, kdo prosazují její členství v EU.

Velmi kontroverzní zákaz pro hlavní ukrajinskou náboženskou organizaci, Ukrajinskou pravoslavnou církev (UPC), právě prošel prvním kolem hlasování zákonodárců, protože církev udržuje styky s Ruskou pravoslavnou církví s centrem v Moskvě.

Stalo se tak poté, co ukrajinské bezpečnostní služby provedly několik razií proti pravoslavným klášterům a kostelům, včetně slavného kláštera Kyjevsko-pečerská lávra.

„Návrh zákona číslo 8371 o zákazu náboženských organizací spojených s Ruskou federací byl přijat v prvním čtení,“  oznámil  zákonodárce Jaroslav Železňak poté, co prošel poměrem hlasů 267 ku 15.

UPC odsoudila tento krok jako závažné porušení lidských práv a náboženských svobod, které porušuje Evropskou úmluvu o lidských právech.

Ale další zákonodárkyně, Inna Sovsun, to nazvala „historickým rozhodnutím“ a vysvětlila zdůvodnění většiny parlamentu následovně: „Abychom porazili agresora, musíme myslet asymetricky a nenechat Rusku žádný prostor, aby nám ublížilo.“

Po celou dobu války představitelé Zelenského tvrdili – bez důkazů – že kněží a biskupové UPC jsou někdy zprostředkovateli ruské rozvědky a zastávají proputinovské názory.

UPC odpověděla: „Přijetí tohoto návrhu zákona nepochybně ukáže, že lidská práva a svobody, za které náš stát také bojuje, ztrácejí smysl.“ UPC potvrdila, že podniká kroky k obraně u soudů:

Ukrajinská pravoslavná církev (UPC) oznámila jmenování mezinárodního právníka Roberta Amsterdama z advokátní kanceláře Amsterdam & Partners LLP, aby pomohl mezinárodní reakci na stupňující se útoky ukrajinské vlády.

„Ochrana náboženské svobody všech Ukrajinců je zásadní pro pokračující podporu Ukrajiny jak ve Washingtonu, tak v klíčových evropských hlavních městech,“ řekl Amsterdam. „Návrh zákona 8371 představuje významný krok zpět, porušení mezinárodních právních závazků Ukrajiny a vlastní ústavy.“

Amsterdam pokračoval: „Na rozdíl od propagandy ukrajinské vlády je UPC nezávislou církví – místo toho jsme svědky čistého politického pronásledování a oportunismu, který nemá nic společného s národní bezpečností Ukrajiny.“

V některých nedávných případech byli členové pravoslavného duchovenstva odsouzeni k trestu odnětí svobody nebo byli uvrženi do domácího vězení nebo byli šikanováni davy  ukrajinských neonacistů pouze za to, že vyzývali k míru mezi oběma zeměmi.

Video:

Ukrajinská pravoslavná církev hlásí, že vchod do ženského kláštera Svatého zesnutí v Jelecku ve městě Černigov je blokován ozbrojenými lidmi. Snaží se obsadit prostory a vyhnat jeptišky a kněze.

Pokud tento nový krok k úplnému zákazu ukrajinské pravoslavné církve projde, znamená to, že zabavování kostelů a zatýkání duchovních státem se bude jen zvyšovat, protože Zelenskyj nyní vede válku nejen proti Rusům, ale i proti pravoslavným křesťanům na samotné Ukrajině.

K uvedenému jen dodávám, že je pravděpodobné, že tyto mnohdy několik století staré svatostánky dopadnou velmi podobně jako na okupovaném severním Kypru nebo v místech, odkud byli již v roce 2020 vyhnáni Arméni.

Staré historické památky se na těchto územích přeměnily v mešity, skladiště, chlévy či tělocvičny, v horším případě byly srovnány se zemí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Ukrajinští zákonodárci hlasovali o zákazu největšího pravoslavného církevního orgánu v zemi

  1. A tupým, vymytým či zhypnotizovaným ukrajinským ofciam stále nedochádza, ani po dvoch rokoch o čo ide genocídmanovi neukrajincovi Zelenskému, vlastizradcovi a likvidátorovi Ukrajiny a Ukrajincov ! Smutné… ale asi to tak má byť, keď odišli od kresťanskej viery a odovzadli sa pôžitkom, konzumnému spôsobu života a hrabaním majetkov, čo urobilo z tejto krajiny kropčným rajom na Zemi ! Pre zhnitú EU a členstvo sú schopné tieto nemysliace a naivné ofce bez informácii urobiť zrejme čokoľvek… a EU je predsa satanská slobodomurárska organizácia, ktorá sa už otvorene mení na protiľudsku beštiu, vraždiacu vlasných obyvateľom každým spôsobom od očkovania cez migráciu až po hladomor či vojnu ! ! !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout