Globální farmaceutický průmysl odmítá aktuální verzi pandemické smlouvy WHO

Globální farmaceutický průmysl odmítá aktuální verzi pandemické smlouvy WHO

Na úvod bych zřejmě měla u všech, kdo se již radují, že by mohlo z diktátorské smlouvy nakonec sejít, trošku zchladit předčasné nadšení.

I kdyby se náhodu stalo (což ovšem stále není jisté), že by neprošla pandemická smlouva – případně, že by musela být dále upravována a její schválení by se zdrželo – stále  jsou na stole změny Mezinárodních zdravotních předpisů, které zavádí možná ještě horší diktaturu než samotná pandemická smlouva.

Jak již víte, tak změny MZP budou dopracovávány bez toho, aby se o jejich podobě dozvěděla veřejnost a konečný text vyjde najevo až po jejich schválení v květnu 2024.

V případě změn stávajících Mezinárodních zdravotních předpisů se tedy nic zásadního nemění.

Ovšem jiné je to v případě pandemické smlouvy, která byla nyní na žádost farmaceutického průmyslu přepracována.

IFPMA, která zastupuje více než 90 farmaceutických společností po celém světě, na svých stránkách píše :

 

Jako zástupce globálního inovativního farmaceutického průmyslu v oficiálních vztazích s OSN vydala IFPMA (International Association of Research-Based Pharmaceutical Manufacturers) následující prohlášení.

Generální ředitel IFPMA Thomas Cueni s odkazem na návrh mezinárodního nástroje pro prevenci, připravenost a reakci na pandemii, běžně označovaný jako Pandemická dohoda (WHO) mezivládního vyjednávacího orgánu (INB), který byl dnes distribuován členským státům, uvedl:

Bylo by lepší nemít žádnou pandemickou smlouvu než špatnou pandemickou smlouvu, jak jasně ukazuje návrh distribuovaný členským státům.

Musíme zajistit, aby budoucí pandemická připravenost byla založena na zkušenostech získaných z COVID-19, zachování toho, co spolehlivě fungovalo, zachování inovačního ekosystému, který umožnil vývoj vakcín a léčby v rekordním čase a ve velkém měřítku.

A oprava toho, co nefungovalo, což je nespravedlnost, kterou jsme viděli v distribuci těchto vakcín a léčby.

Schopnost soukromého sektoru vyvíjet nové vakcíny a léčby v reakci na COVID-19 byla podpořena desetiletími investic do výzkumu a vývoje, které umožňují rámec duševního vlastnictví a schopnost vědců rychle získat přístup k údajům o patogenech.

Pokud by byl návrh přijat, podkopal by obojí a udělal by nás slabšími, až přijde další pandemie, než jsme byli v prosinci 2019, a vyzýváme vlády, aby provedly významné změny současného textu.

Tolik tedy výzva, která velmi pravděpodobně pandemickou smlouvu nepošle „do koše,“ ale jen změní po obsahové stránce.

Můj názor je ten, že nemalé části těchto farmaceutických firem vadí, že po vyhlášené pandemii, by si nahrabaly jen některé – tedy ty, které se mohou těšit přízně WHO (a do nichž zřejmě investuje majitel WHO – Bill Gates).

WHO totiž v rámci pandemické smlouvy uvádí, že léčbu by v případě vyhlášené pandemie určovala právě WHO, která by daným zemím nařídila, jaká konkrétní farmaceutika (vakcíny, léky) má využívat.

Jisté je, že v tomto ohledu by byla nulová svoboda –  a zatímco část farmaceutických firem by si velmi slušně nacpala konta, jiné, jejichž produkty by nebyly WHO povoleny, by si na pandemii nic nevydělaly.

Lze tedy předpokládat, že právě uvedená část pandemické smlouvy mnoha z těchto firem vadí.

Zde tedy bude záležet spíš na zákulisních dohodách mezi WHO a IFPMA, zda pandemickou smlouvu patřičně upraví vyjmutím tohoto sporného článku nebo zda WHO přislíbí lukrativní výdělky i dalším firmám.

Jediná dobrá zpráva by tak byla, že se možná schválení pandemické smlouvy nestihne do května 2024, ale jen se o něco posune.

Každopádně pro zavedení pandemické diktatury nám plně postačí schválené změny Mezinárodních zdravotních předpisů, které mají být schváleny v květnu 2024 a vstoupit v platnost by měly v roce 2025.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Globální farmaceutický průmysl odmítá aktuální verzi pandemické smlouvy WHO

  1. Je jasne, ze WHO bude pripoustet jen neco („leky“, injekce, jedy jako Corovavirus vpichy, etc.) jen od firem, co budou platit prislusny baksis, obzvlaste kdyz stoji za WHO takovy sarlatan jako Gates.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout