Co nyní mohou země udělat pro zpomalení celosvětového převratu WHO

Co nyní mohou země udělat pro zpomalení celosvětového převratu WHO

Doba, kdy by měly být schváleny vysoce diktátorské změny Mezinárodních zdravotních předpisů se nezadržitelně blíží.

Nyní je nejvyšší čas na podání výtky proti změnám MZP. Pokud by se našlo třeba jen několik zemí, které tuto výtku podají, pak by to celý proces schvalování výrazně pozdrželo.

Sice by se zřejmě na smlouvě jako takové příliš nezměnilo, ale alespoň by se odsunula doba, kdy by tyto změny začaly platit – a prozatím by zůstávaly v platnosti původní MZP.

Oddálení platnosti nových diktátorských předpisů z roku 2025 na rok 2026 by mohlo pomoci nejen zemím, které podají výtku, ale i zemím, jejichž vlády jsou v plném souladu s diktátorským pojetím nových předpisů.

V našem případě jde o neprůstřelnou situaci, neboť tyto úpravy plně podporuje jak EU, která dokumenty WHO vyjednává za všech 27 členských zemí, tak naše vláda, která patří dokonce k nejhorlivějším zastáncům diktátorských dokumentů – a to jak změn MZP, tak pandemické smlouvy.

Nicméně některé jiné země by mohly mít vstřícnější politické vedení země. Jisté je, že například vlády, které plně podporovaly covidovou diktaturu a nucené očkování, budou také v souladu se změnami MZP.

Nadějí tak mohou být jedině takové vlády, které vznikly až v období let 2022 – 23 a rekrutovaly se z politiků, kteří se proti covidové diktatuře silně vymezovaly.

Každopádně jakákoli členská země WHO nyní může pomoci nejen vlastním občanům, ale také ostatním zemím, které mají vlády podporující diktát WHO.

Navrhované změny Mezinárodních zdravotních předpisů WHO a navrhovaná pandemická smlouva (bylo pro ni používáno mnoho názvů, naposledy „pandemická dohoda“) byly vytvořeny jako prostředek k přenesení řízení a kontroly pandemií nebo jiných mimořádných událostí v oblasti zdraví z národních států na WHO.

Navrhované dokumenty vyžadují, aby národy přijaly cenzuru pouze za použití narativu WHO o veřejném zdraví a daly WHO široké pravomoci kontrolovat, které léky lze užívat, a které lze potlačit; kontrolovat rychlý vývoj, výrobu a zavádění vakcín; poskytovat ochranu odpovědnosti za tyto produkty; kontrolovat cestování na hranicích; zavádět očkovacích pasy; a řídit další oblasti života, které ještě nebyly určeny.

V květnu 2022 byly schváleny změny navrhované Spojenými státy ve stávajících Mezinárodních zdravotnických předpisech WHO, které urychlí přijetí budoucích změn.

O tom bylo rozhodnuto v zákulisí na výročním zasedání Světového zdravotnického shromáždění v roce 2022 a neproběhlo žádné formální hlasování. Rozhodnutí bylo učiněno „konsensem“, když žádná země nevznesla námitky.

Změny přijaté v květnu 2022 se budou nadále řídit starými pravidly, dokud v květnu 2024 nevstoupí v platnost nové změny.

Stará pravidla uváděla, že změny vstoupí v platnost 24 měsíců po přijetí a národy budou mít 18 měsíců po přijetí čas na formální nesouhlas s novými změnami. Národy, které se proti změnám vymezí, by stále podléhaly starším verzím Mezinárodních zdravotních předpisů, nikoli nové verzi.

Změny přijaté v květnu 2022 daly zemím pouhých 10 měsíců na to, aby se „odhlásily,“ nikoli 18 měsíců, a způsobily, že nové změny vstoupí v platnost po pouhých 12 měsících, nikoli po 24 měsících.

Tyto nové harmonogramy se vztahují na změny zvažované v květnu 2024. Podle stávajících pravidel, která stále platí, se však státy mohou do konce listopadu 2023 odhlásit ze změn z roku 2022, které urychlují přijetí budoucích změn, tedy 18 měsíců po květnu 2022.

Národy, které zašlou WHO velmi krátkou (dokonce jedinou větu) formální výjimku ohledně změn z května 2022, budou mít stále 18 měsíců (nikoli 10) na to, aby se odhlásily z budoucích změn, a 24 měsíců po jejich přijetí (nikoli 12) do budoucnosti.

O to později vstoupí v platnost změny, jejichž schválení očekáváme v květnu 2024, protože k jejich přijetí je potřeba pouze nadpoloviční většina hlasů ze 194 členských států Světového zdravotnického shromáždění.

Místo toho, aby vstoupily v platnost pro všechny národy už v květnu 2025, jak je dosud v plánu, vstoupí v platnost až v květnu 2026. A země, které se odhlásí ze změn z roku 2022, budou mít o 8 měsíců více času (z 10 měsíců na 18 měsíců) na to, aby se odhlásily z budoucích změn poté, co budou schváleny.

Kromě zpomalení zvýšené rychlosti, kterou se WHO pokouší získat suverenitu nad národním zdravím a řízením mimořádných událostí, půjde o vyslání zprávy do světa, že země, která se proti změnám MZP vymezila, není spokojena s tím, co WHO dělá.

To by mohlo povzbudit další země, aby učinily stejný krok…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Co nyní mohou země udělat pro zpomalení celosvětového převratu WHO

  1. Оnо ѕtаčí јеԁnоԁսсhá věс: Αbу ѕі lіԁé nаšlі všесhnу рrораgátоrу těсh gеnосіԁníсh ѕrаčеk tурս Кսbеk, Flеgr, Լսԁwіg, Рrуmսlа, Ноřејší а ԁаlší. Α раk náѕlеԁně těm šmејԁům ԁаlі lеkсі ѕlսšnéhо сhоvání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout