Řím: Italové vzali spravedlnost do vlastních rukou poté, co migrant napadl a okradl místní stařenku (video)

Řím: Italové vzali spravedlnost do vlastních rukou poté, co migrant napadl a okradl místní stařenku (video)

Incident se odehrál v očividně chudinské čtvrti italské metropole, kam se samozřejmě stahují i různé přivandrovalé existence z Asie i Afriky, které podobné lokality vyhledávají.

Místní nejspíš po zkušenostech s justicí, která nyní podobné případy řeší velmi laxně, se rozhodli, že vezmou spravedlnost do vlastních rukou.

Pachatelé podobných přečinů končí v Itálii jen velmi zřídka ve vězení – k tomu většinou dochází až po dlouhodobější recidivě nebo v případě těžké újmy na zdraví oběti.

Nyní však paradoxně hrozí, že zatímco pachatel si odnese nějaké ty šrámy a podmíněný trest, tak ti, kdo chtěli vzít spravedlnost do vlastních rukou, budou potrestáni přísněji…

Italské úřady pátrají po šesti obyvatelích římské čtvrti Quarticciolo poté, co virální záběry zveřejněné na sociálních médiích ukázaly, že skupina samozvaných strážců zákona zbila indického migranta podezřelého z přepadení starší ženy.

Na videu, natočeném místní obyvatelkou, je vidět skupina asi šesti osob, jak zadržují 26letého indického státního příslušníka na zchátralé ulici v italském hlavním městě, než začnou bít a kopat muže, který ležel bezbranný na silnici.

V jednu chvíli je vidět, jak jeden z útočníků zvedá motocyklovou helmu a používá ji jako zbraň k úderu podezřelého lupiče do hlavy.

„Přepadl starou dámu,“ tvrdí žena natáčející ze svého balkonu, jak citoval italský zpravodajský kanál Virgilio Notizie, zatímco jeden z útočníků křičí: „Ty hovno, zabiju tě.“

Několik kolemjdoucích útok sleduje. Bití trvá asi dvě minuty, než se muži podaří uprchnout ze scény.

Podle italských novin Il Messaggero byl migrant následně zatčen římskými úřady pro podezření z loupeže. Je obviněn z toho, že stáhl 90letou ženu na zem, přepadl ji a okradl přes Manfredonií – jen chvíli před útokem.

Podezřelý byl převezen do nemocnice Tor Vergata k ošetření. Mezi jinými zraněními utrpěl zlomeninu nosu a očekává se, že léčba bude trvat 30 dnů.

Místní policie však také také hledá útočníky, kteří mají být obžalováni za útok na podezřelého.

Quarticciolo je již dlouho centrem kriminální činnosti, z níž většina byla poháněna nárůstem obchodu s drogami v této oblasti. Migrant je však chápán tak, že porušil nepsané pravidlo čtvrti neútočit na starší lidi, což vyvolalo pomstu místních občanů.

Útok se setkal s rozdělenými názory na sociálních médiích, ale skupina „Vítejte ve favelách“, která upozorňuje na pokračující degradaci v celé Itálii, ukázala, že 87 procent respondentů v průzkumu podpořilo skupinu místních, kteří se snažili vzít spravedlnost do vlastních rukou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 38 Průměrně: 5]

10 thoughts on “Řím: Italové vzali spravedlnost do vlastních rukou poté, co migrant napadl a okradl místní stařenku (video)

  1. Nejde o to kolik ran dostal i když je to divné tolik uširo mavaši geri na jódan a nic, ale o to, že už snad konečně lidé dostávají rozum a začínají se tomu sajrajtu bránit neb je jim jasné že policie a soudy jim nepomohou a, a, a, o, o, o tom to je.

  2. Branie zákona do vlastných rúk , teda napr. zavraždenie Cigána, pedofila či teroristu, ktorého súd oslobodil a smie behať po slobode, samozrejme bezvýhradne schvaľujem. Aj brutálne násilie proti „klimatickým aktivistom“ a pod.

    1. Cigáni jsou vyvolená kasta ,chráněná systémem . Všimli jste si že se jich zákony netýkají ? V obchodě můžou klidně krást,jíst bez zaplacení , přehlíží se to, daně se jich taky netýkají , mají samé výhody a vysoké dávky .Už za minulého režimu pracovat nemuseli .Bydlení od státu se jim přiděluje přednostně.Můžou si taky zabrat cizí pozemek beztresně kdekoliv a postavit si tam načerno bydlení ,uřady si na jejich osady nedovolí .Běžně lidem nedovolí úřady na vlastním pozemku odstavit ani maringotku . Až nedávno jsem se dozvěděla že jsou systémem chráněni a my všichni je musíme živit, jsou parazité. Nejsou ani tečkovaní protože z vrchu dostali varování aby to nedělali .
      Takhle žijí jejich šéfové :
      https://www.youtube.com/watch?v=Dsy0h2ZDL8U

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout