Proč je klimaalarmisty záměrně opomíjen vliv slunce na klima?

Proč je klimaalarmisty záměrně opomíjen vliv slunce na klima?

Klimatický podvod je založen na lži, která tvrdí, že člověkem produkovaný CO2 má vliv na klima naší planety. V úvahu se ovšem nebere mnoho dalších faktorů, které skutečně vliv mají.

O skutečných příčinách jako je například tektonická činnost nebo vliv městské zástavby, která přirozeně zvedá teplotu v daném místě, se raději zarytě mlčí.

Pravda se totiž nehodí do šířeného narativu. To je asi důvod proč se úplně stejně mlčí také o vlivu slunce na naši planetu.

Slunce přitom hraje hlavní roli v globálním klimatu. Od nepaměti přispívá k tvorbě chladných a teplých období. Zdá se však, že klimatičtí fanatici tento faktor záměrně ignorují.

Proč? Protože by se tím všechny jejich teorie zhroutily jako domeček z karet.

Většina lidí má představu, že Země (a všechny ostatní planety) se pohybují v elipse kolem Slunce staticky umístěného ve středu naší sluneční soustavy.  Naše centrální hvězda je vnímána jako nehybný pevný bod.

Rozsáhlá studie však naznačuje, že působící síly (gravitace, elektromagnetismus atd.) vykreslují mnohem komplexnější obraz, který má mimo jiné vliv i na aktivitu slunečních skvrn.

Obraz

Italští vědci Nicola Scafetta a Antonio Bianchini se na celou věc podívali blíže a zjistili, že slunce  „kolísá.“

Grafy na výše uvedeném obrázku ze studie ukazují pohyb kolísajícího slunce od roku 1944 do roku 2020 (A) a vzdálenost a rychlost slunce vzhledem k těžišti sluneční soustavy od roku 1800 do roku 2020 (B).

Jak můžete jasně vidět, jsou tam poměrně silné výkyvy.

I když se tato studie nezaměřuje na globální klima, ilustruje důležitý bod, který klimatičtí fanatici mají tendenci ignorovat. Protože i když se Země pohybuje v elipse kolem Slunce, vzdálenost od Slunce není v žádném případě tak jednotná, jak je znovu a znovu prokázáno.

To však spolu s aktivitou slunečních skvrn také přispívá ke klimatu na Zemi (a na ostatních planetách). A co víc, tyto vlivy na globální klima jsou mimo jakoukoli lidskou regulační pravomoc.

Animace  výše zhruba ilustruje, jak se naše sluneční soustava pohybuje vesmírem, ačkoli „kolísání“ slunce tam není zahrnuto. Ale tyto malé fluktuace způsobené gravitačními posuny Slunce nelze ignorovat.

Vliv sluneční aktivity na globální klima potvrzuje i další studie 37 vědců, podle níž je nezanedbatelná část tzv. „globálního oteplování“  zkreslená umístěním měřicích bodů v městských oblastech, a že v tom hraje nezanedbatelnou roli i činnost slunce.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout