Ponížení německé ministryně zahraničí jejím ukrajinským protějškem (video)

Ponížení německé ministryně zahraničí jejím ukrajinským protějškem (video)

Německo je od konce druhé světové války jen poslušným protektorátem USA. Naše napojení na Německo nás tak automaticky odsuzuje do role, která má ještě nižší postavení, neboť jsme něco jako „protektorát protektorátu.“

Mnoho Němců si také uvědomuje, že jejich politika není řízena z Berlína, ale z Washingtonu. Ostatně reakce Německa na útoky na Nord stream a nechuť začít skutečné vyšetřování útoků na důležitou energetickou infrastrukturu snad hovořily za vše.

Tohoto podřízeného postavení si jsou velmi dobře vědomi také na Ukrajině, jejíž vláda je od roku 2014 také přímo schvalována v USA. To ostatně odhalily i některé uniklé hovory záhy po majdanském puči.

Nyní dostalo Německo  „facku,“ která jeho podřízené postavení připomenula.

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková byla na pondělní společné tiskové konferenci naprosto ponížena svým ukrajinským protějškem Dmytrem Kulebou.

Baerbocková cestovala na válkou zpustošenou Ukrajinu při své čtvrté návštěvě od ruské invaze. Zapojila Zelenského vládu do rozhovorů na vysoké úrovni a v jednu chvíli oznámila dalších 20 milionů eur na humanitární pomoc (Berlín letos poskytl 380 milionů eur).

Ukrajinská strana na ni ale přirozeně tlačila, aby dodávala pokročilejší zbraně, zejména švédsko-německou střelu s plochou dráhou letu Taurus s dlouhým doletem. Tehdy se Kuleba v hluboce trapné chvíli pro Berlín obořil na nejvyšší německou diplomatku

Věci nabraly obrat na společné tiskové konferenci, když se novinář zeptal na obtíže protiofenzívy podél jižní fronty a zeptal se, zda si Kuleba myslí, že západní podporovatelé Kyjeva by měli dodávat zbraně jako Taurus „rychleji a rychleji“…

Kuleba pak vysvětlil, že naléhal na německou delegaci, aby co nejdříve dodala Taurus, ale že mu Baerbocková nedává žádnou „naději“ na těchto schůzkách. Pak se na ni samolibě podíval a blahosklonným tónem  řekl:

„Ne, nepřekročila oficiální stanovisko německé vlády… Ale stejně to uděláte, je to jen otázka času.“

„Stejně to uděláte, je to jen otázka času a nechápu, proč ztrácíme čas,“  řekl Kuleba řekl v odpovědi na otázku na tiskové konferenci.

Kuleba pak řekl, že stále více ukrajinských životů bylo ztraceno kvůli zpoždění Západu při schvalování zbraní a dodávkách. Tvrdil, že je to chyba Berlína (a dalších pomalých spojenců).

Internetoví komentátoři rychle poukázali na to, jak „trapný“ a „ubohý“ byl tento okamžik pro německou stranu. Jiní poukazovali na „aroganci“ Kuleby, jemuž nestačily humanitární dary.

Jeden regionální komentátor řekl v reakci na klip toto:

Takže tady máme americký protektorát (Německo), který je veřejně zesměšňován americkým zástupcem (Ukrajinou). Jedním z úskalí vojenského uspořádání je, že zájmy aliance, jak je definuje vůdce aliance, jsou vždy na prvním místě.“

Británie a další podporovatelé Kyjeva již dříve upozornili (obvykle za zavřenými dveřmi), že Zelenskyj je obecně „nevděčný“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Ponížení německé ministryně zahraničí jejím ukrajinským protějškem (video)

  1. Německo je i po sjednocení plně vazalským státem US bez možnosti samostatného politického rozhodování. Je to ponižující pro 80 milionový národ, lídra Evropy v ekonomice když jeho čelní představitelé nemají suverenitu v rozhodovacích procesech. Tahle podřízenost je zabezpečena realizací tzv. “ kancléřského aktu “ kdy přátele ze zámoří mají potvrzovací právo rozhodnout kdo bude skutečně kancléřem SRN. Ten stávající “ mopslík” je toho důkazem.

      1. souhlas a nezapomen i na vyhru strany FPO v Rakousku nebo popřipadě že by se v Polsku dostala do vlády s PIS strana Konfederace pak to bude teprve mazec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout