USA: Další zničený potravinářský závod – tentokrát došlo k výbuchu v továrně na zpracování sóji a kukuřice

USA: Další zničený potravinářský závod – tentokrát došlo k výbuchu v továrně na zpracování sóji a kukuřice

Již nějakou dobu dochází k podivným „nehodám“ potravinářských provozů po celých USA, ale i v Evropě. Za poslední dva roky je různých „nehod“ víc než za celá desetiletí předtím.

To se děje ve stejnou dobu, kdy celý západní svět likviduje zemědělství cestou politiky „nulového uhlíku.“ Politika zeleného údělu, zaváděná EU, je totiž praktikována také v USA, zejména pak v demokratických státech.

Například Kalifornie tuto politiku doslova zkopírovala, přičemž v některých směrech je ještě ambicióznější.

Stále více Američanů již přestává věřit na „náhody“ v situaci, kdy již takřka není týden, aby nedošlo k nějakému neštěstí v potravinářském závodě, případně k vykolejení vlaku s následnou katastrofou, rozsáhlým požárům, hromadnému úhynu dobytka či náhlému výskytu ptačí chřipky, zpravidla „zjištěné“ PCR testy.

V rámci „kolektivního Západu,“ který se zcela dobrovolně separuje od zbytku světa, tedy dochází k procesům, které vedou k likvidaci potravinové soběstačnosti.

Dva největší západní vývozci potravin – USA a Holandsko – pak devastují zemědělství v maximální míře, mimo jiné i záměrnou likvidací farem ve jménu „boje proti uhlíku a dusíku.“

Co asi za podobnými „nehodami“ stojí?

Rok stará mapka ukazuje „podivné nehody“ v potravinářských závodech jen od ledna 2021 do srpna 2022, za poslední rok přibylo mnoho dalších.

Nejméně osm lidí bylo v neděli zraněno při výbuchu ve zpracovatelském závodě v Decaturu ve státě Illinois. Pět zraněných zůstalo v pondělí hospitalizováno.

K požáru a výbuchu došlo ve zpracovatelském komplexu Archer-Daniels-Midland krátce po 7. hodině.

„ADM okamžitě kontaktoval hasičský sbor Decatur, který zůstává na místě. Několik zaměstnanců bylo zraněno a převezeno do místní nemocnice k ošetření,“ uvedl mluvčí. „Naše myšlenky jsou s našimi kolegy. V tuto chvíli nemáme potvrzenou příčinu.“

„Závod, který drtí sójové boby na sójový olej a bílé vločky pro výrobu sójových bílkovin, byl v pondělí mimo provoz,“ uvedla ADM. „Přilehlý závod na zpracování kukuřice bude také mimo provoz, dokud nebudeme moci bezpečně obnovit provoz,“ uvedla společnost.

Oficiální příčina výbuchu nebyla dosud potvrzena.

Video ukazuje kouř z dálky, kdy došlo k výbuchu:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Další zničený potravinářský závod – tentokrát došlo k výbuchu v továrně na zpracování sóji a kukuřice

  1. Stále dokola omílaná pohádka o zázračně náhodných explozích potravinářských závodů po celém světě, stejně jako pohádka o požárech lesů kdy na konci vždy chytí pomatence se sirkama a ovce stále dokola čumí a zírají jak je tohle všechno možné a to zřejmě až do doby kdy nebude co dát do korýtka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout