Aktuální informace z místa: Co se skutečně děje na Kypru?

Aktuální informace z místa: Co se skutečně děje na Kypru?

Jistě ani vám neuniklo, že na Kypru došlo k nepokojům, které jsou spojovány částečně s místní a syrskou komunitou. V podstatě se hovoří o tom, že strůjci nepokojů měli být spíš místní, kteří vytáhli proti syrské komunitě.

Ale bylo tomu skutečně tak?

To nikdo z nás, kdo není přímo v místě, samozřejmě nemůže vědět. Nicméně nyní se mi podařilo získat velmi zajímavé informace, které zcela mění vše, co již víme z mainstreamu.

Mainstream nám především neprozradí nejen to, kdo skutečně nepokoje inicioval, ale ani mnohé další „nepohodlné“ skutečnosti.

Nyní tak dám slovo našemu krajanovi, který se nachází přímo na Kypru a poskytl mi pro vás i další informace, které mnohé osvětlují.

Co se tedy děje na Kypru? Proč nepokoje začaly?

Existuje poměrně velký příliv migrantů, a to částečně po moři a v malé míře z okupovaného území. Pokud totiž někdo přechází přes zelenou hranici, riskuje možnost, že narazí na nášlapnou minu, které se zde stále (i po téměř 50 letech) – i když v malé míře – nachází.

Místní turečtí Řekové však již mají své cestičky, ale nelze přecházet hromadně. Jde spíše o jednotlivce. Stát je umísťuje do záchytných táborů v různých částech ostrova – a když je kapacita naplněna, udělá kontrakt s hotelem a ubytuje je tam.

Takže k tomu skutečně velkému masakru došlo v obci Chloraka, která je západní hranicí okresního města Páfos. Stát uzavřel dohodu s hotelovým resortem St. Nicolas, což je poměrně velký objekt s mnoha budovami, původně to byly byty na prodej, ale za tu cenu je nikdo nekoupí, takže jde o ubytovací kapacity na léto.

Firma provozující tento objekt nemá tržby, tedy je bez příjmu, proto očekává úhradu od státu, jako smluvního partnera. Jenže stát je blízko k bankrotu, takže neplatí ani za elektřinu a ani za vodu.

To samozřejmě znamenalo, že objekt byl jak bez elektřiny, tak bez vody.

V ten okamžik se migranti vzbouřili a začali komplex demolovat. Přivolaná policejní hlídka si vyžádala posily a konečný účet byl 16 zraněných policistů v nemocnici.

Situaci uklidnili Syřané z Lemessolu, obchodníci, kteří přijeli a promluvili s nimi a slíbili v rámci možností zjednat nápravu. Vodu zajistili ještě tentýž den, několik náklaďáků-cisteren, ale s elektřinou pro takový objekt při dnešních cenách to není jen tak.

Tu nemají ještě dnes. Nicméně nedošlo k žádnému zatčení a ani to nebylo nijak detailně zveřejňováno. Ale mělo to pokračování, protože se to dozvěděli migranti v Lemessolu a šli celkem v poklidu manifestovat.

komplex kde měly vypuknout nepokoje

Jenže vtom se objevila nepočetná skupinka mužů v kuklách, kteří to rozpumpovali a už hořela auta, byly rozbity výklady, zapáleny popelnice.

Situace si vyžádala zásah 18 policejních antonů. Vše se odehrávalo v oblasti Molos, což je turisticky atraktivní místo s velkým počtem jak místních, tak i turistů.

Vypadalo to tam však jako po válce a úklidová četa uklízela až do druhého dne.

V Lemessolu bylo zatčeno okolo 50 lidí, ale všichni byli po obvinění propuštěni. Také běžná praxe. Byli písemně obviněni a propuštěni.

Podle informací místního taxikáře u starého přístavu parkovalo mnoho aut s ukrajinskými značkami, takže nelze vyloučit, že akce byla naplánovaná a oni k ní byli využiti, neboť jsou známí svojí brutalitou. Po půlnoci tam už žádné auto nebylo.

Aktuální situace je taková, že zraněná policistka je stále na JIPce, ale její rodina už sáhla po krevní mstě. Na místo dorazilo několik autobusů z celého ostrova, většinou příbuzenstvo, podle všeho velmi mnoho, protože migrantů je tam okolo 500 a došlo k dalšímu konfliktu.

Oblast byla uzavřena a nyní nejsou k situaci další informace. Škody po dosavadních nepokojích zatím údajně nebyly vyčísleny, ale očekává se, že by měly jít do milionů.

A nakonec velmi zajímavá informace, která může i nemusí souviset s událostmi, ke kterým nyní na ostrově dochází. Minimálně se opět ukazuje, kam proudí peníze poslané na Ukrajinu.

V místě, kde k nepokojům došlo, si letos zakoupil luxusní mezonetový apartmán také Valerij Zalužný. Předpokládám, že nikomu z vás netřeba připomínat, o koho se jedná.

List vlastnictví je na jméno Valerij Zalužný. Cena je převedena na hodnotu v daném roce, kdy byl objekt postaven, aktuálně za něj měl zaplatit 5-6 milionů eur.

Ať už se děje cokoli, tak na Kypru se situace vyhrocuje. Každopádně nejen tam, nyní se objevují hlášení z celé Evropy, kterou táhnou neuvěřitelné proudy džihádistů.

To se nyní týká nejen Itálie, o které zde píši opakovaně, ale také balkánské trasy. Informace o přeplněné trase Srbsko – Maďarsko – Slovensko se k vám již jistě donesly i z dalších zdrojů.

Každopádně ještě přinesu k tématu samostatný článek, neboť je možné, že také naše území poslouží jako tranzitní pro ty, kdo míří zejména do Německa.

Co se týká samotného Kypru, tak odtud (podobně jako z Turecka) již nějakou dobu vyplouvají lodě do Itálie, která je nyní jedním z hlavních výchozích bodů na cestě džihádistů do západní Evropy.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Aktuální informace z místa: Co se skutečně děje na Kypru?

  1. Niečo podobné celkom reálne hrozí aj na Slovensku. Vzhľadom na príval migrantov, ktorých sem posiela diktátor Orbán podľa Erdoganovho vzoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout