Velká Británie: Za nedodržování energetických zákonů „čisté uhlíkové nuly“ hrozí až 1 rok vězení

Velká Británie: Za nedodržování energetických zákonů „čisté uhlíkové nuly“ hrozí až 1 rok vězení

Velká Británie sice odešla z EU, nicméně vzhledem k tomu, že tamní politická scéna je stále plně poplatná systému, politika se tam od té bruselské nijak zásadně neliší.

Zákon, který nařizuje úpravu všech nemovitostí na danou kategorii, nedávno odhlasoval europarlament, takže i země EU jej musí postupně zavést. Hned několik zemí (například Německo) na tom již aktivně pracuje.

Tento zákon, jehož skutečným cílem má být vyvlastňování nemovitostí a zavedení plného dohledu nad každou domácností, má za cíl přimět občany k tomu, aby prováděli velmi rozsáhlé úpravy svých nemovitostí a zároveň vyměnili většinu domácích spotřebičů za chytrá zařízení.

V pozadí je samozřejmě i zde politika zeleného údělu, která je založená na zřejmě největším podvodu v dějinách lidstva.

To, co se nyní děje ve Velké Británii, bude postupně zaváděno také v EU. Připomínám, že do 10 let musí být všechny domy na území EU v kategorii A-D v situaci, kdy je například u nás většina domů kategorie F-G.

O tom, jak se bude nedodržování energetických zákonů trestat, můžeme zatím jen spekulovat, asi bude hodně záležet na tom, jaká bude v dané době vláda. Každopádně je třeba se zbavit extremistů jako jsou Piráti, kteří by nejspíš zašli ještě dál než je kam nyní zachází chystané britské zákony.

Ve Velké Británii bude brzy hrozit za nedodržení přísných energetických zákonů až 1 rok vězení…

Britské podniky a majitelé domů by mohli být uvězněni až na rok nebo jim bude moci být uložena pokuta ve výši 15 000 liber za nedodržení nových předpisů o energetické účinnosti navržených konzervativní vládou, které kritici popisují jako „masivní expanzi státu a jeho moci nad našimi životy.“

Energetický zákon, který se tento týden vrátil do parlamentu ke třetímu čtení, nastiňuje několik nových požadavků, které musí majitelé domů dodržovat ve vztahu k čisté nule, vládnímu závazku být do roku 2050 uhlíkově neutrální.

Poprvé čelí jednotlivci obvinění z trestného činu za nedodržení opatření, jejichž cílem je snížit uhlíkovou stopu země.

Jedna taková drakonická regulace uvádí, že domácí spotřebiče, jako jsou ledničky, pračky a tepelná čerpadla, musí být vybaveny inteligentními funkcemi, které mohou být ovládány „jakoukoli osobou provádějící kontrolu zátěže,“ jmenovitě National Grid, která dohlíží na většinu přenosu a distribuce elektřiny v Británii.

Každý domácí spotřebič tak bude pod plným dohledem s tím, že bude případně na dálku vypnut, aby nebylo možné jej používat nad stanovenou mez.

Drtivá většina domácností v zemi v současné době není v souladu s novými opatřeními nastíněnými v návrhu zákona, což znamená, že majitelé domů budou nuceni zaplatit značné částky za přeměnu nemovitostí a jejich „energetickou účinnost“ nebo budou potenciálně čelit trestnímu stíhání za tzv. „nesoulad.“

Návrh zákona rozhněval řadu konzervativních poslanců, kteří hrozili, že se proti této legislativě vzbouří, přičemž někteří tvrdí, že je to poslední splátka vládní „kultovní“ posedlosti Net Zero (politika nulového uhlíku).

Konzervativní poslanec Craig Mackinlay řekl Dolní sněmovně: „Musím říct, že tímto návrhem zákona naprosto pohrdám. Bude to poprvé, kdy potenciálně kriminalizujeme lidi v této zemi za to, že nedodržují tento nový kodex čisté nuly.“

Vyzval vládu, aby se nad svým návrhem uvrhnout spoluobčany na rok do vězení za neznámý trestný čin budoucnosti týkající se čisté nuly zamyslela.

„Jsem konzervativec a jsem pro svobodu, ne pro zavírání lidí do vězení za to, že se nehlásí k tomuto náboženství Net Zero,“ řekl později v rozhovoru pro GB News.

Sir John Redwood diplomatičtěji vyjádřil obavu, že přílišnou restriktivností a zejména hrozbou občanskoprávních a dokonce trestních postihů za některé jejich chování vláda riskuje znepřátelení široké veřejnosti.

„Tímto zákonem vytváříme náklady a regulaci a sankce a povinnosti. Musíme udržet lidi s námi a riskujeme, že je ztratíme, pokud na ně uvalíme nepřiměřenou zátěž,“ dodal bývalý ministr obchodu Jacob Rees-Mogg.

Konzervativní hlasatel Nigel Farage v úterý komentoval třetí čtení zákona zákonodárci a kritizoval legislativu.

„V tomto zákoně jsou neuvěřitelná ustanovení, která by umožnila vznik trestných činů, pokud podniky a jednotliví majitelé domů neřeknou pravdu nebo nesplní nové energetické požadavky na své domy,“ řekl divákům.

„Zdá se mi to opravdu mimořádné. Mohli byste být stíháni za poskytnutí nepravdivých informací o energetické účinnosti vašeho domu,“ dodal a nazval tento krok „masivní expanzí státu a jeho moci nad našimi životy.“

Ministr energetiky Andrew Bowie řekl kolegům zákonodárcům, že návrh zákona je legislativou, která „přinese této zemi čistší, levnější a bezpečnější energii.“

K uvedenému už jen dodávám, že existuje jediná cesta, kterou se lze této politice vyhnout.

Stačilo by, kdyby si drtivá většina lidí uvědomila, že je celá založena na jednom velkém „uhlíkovém“ podvodu, jehož skutečným cílem je zavedení plně sledované neofeudální společnosti, ve které nikdo nic nevlastní a vše se sdílí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Velká Británie: Za nedodržování energetických zákonů „čisté uhlíkové nuly“ hrozí až 1 rok vězení

  1. tohle jen stále dokazuje že je potřeba s EU zmizet co nejrychleji a také vyměnit celou vládu celou zkurvenou PětiZmrdku poslat do hajzlu a ve vládě musí konečně byt SPD jinak to už je k hovnu

    1. Naopak, právě tady vidíte, že odchod z EU nic nezmění. Na tom zákoně prostě někteří bohatí lidé vydělávají. A jsou schopni uplatit či zastrašit nebo jinak přesvědčit jakoukoliv vládu, bez ohledu na to, zda budeme v EU. Pokud si myslíte, že naši politici polezou kapitálu do zadku méně než EU, tak se velmi pletete. Tím nehájím jiné hlouposti, které EU dělá, ale konkrétně v tomhle by nám odchod nic platný nebyl. A že SPD vypadá lépe? No to už vypadalo mnoho politických stran. Ale jakmile se dostanou k moci, prostě korupci podlehnou také. Podceňujete sílu peněz a kapitálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout