Výpověď klíčového svědka v kauze zločinecké rodiny Bidenových

Výpověď klíčového svědka v kauze zločinecké rodiny Bidenových

Včera proběhl v Kongresu výslech dlouholetého přítele Huntera Bidena. Ten převážně potvrdil informace, které jsme se již dozvěděli od jiných svědků, případně z notebooku Huntera Bidena.

Podobně jako jiná svědectví potvrzuje zapojení Joe Bidena do nezákonných aktivit jeho syna, ale především sdělil, že Joe Biden byl přítomen nejméně 20 telefonátům s firmou Burisma, od které oba Bidenovi brali úplatky.

Mimo spojení s ukrajinskou firmou Burisma svědek připomněl také to, co již bylo známo z dřívějších výpovědí: Joe Biden nechal odstranit prokurátora Šokina, který vyšetřoval korupci Burismy.

Ovšem objevily se i nové zprávy: Archer potvrdil, že Bidenovi byli ve spojení s ruskou multimiliardářkou Baturinovou (viz titulní obrázek), na kterou dokonce nebyly uvaleny sankce, což není žádná novinka.

Již záhy poté, co byli sankcionováni jiní oligarchové, byl Joe Biden dotazován na to, proč ze sankcí vynechal nejbohatší Rusku:

Video: Novinář se ptá: „Pane prezidente, proč jste neschválil ruskou oligaršku Jelenu Baturinovou, která obchodovala s vaším synem?“ Biden očividně není schopen odpovědět…

A jak tedy v kostce probíhal včerejší výslech klíčového svědka v Kongresu?

Výpověď Devona Archera, Hunterova nejbližšího spojence a partnera, za zavřenými dveřmi potvrdila něco z toho, co jsme už věděli.

Jak poznamenává výbor pro dohled nad Sněmovnou reprezentantů, Devon Archer údajně uvedl, že „když byl Joe Biden viceprezidentem Spojených států, zúčastnil se večeří Huntera Bidena s jeho zahraničními obchodními partnery osobně nebo hlasitým odposlechem více než 20krát.“

„Devon Archer svědčil, že přidaná hodnota Huntera Bidena do představenstva Burismy byla ‚značka‘ a potvrdil, že tehdejší viceprezident Joe Biden byl „značkou,“ a že 20 telefonátů bylo za účelem prodeje této ‚značky‘.“

Ve skutečnosti Devon Archer připustil, že „Burisma by zkrachovala, kdyby s ní nebyla spojena tato značka.“ Kvůli zapojení Bidenů byli lidé zastrašováni, aby si s Burismou nezahrávali.

V roce 2014 se tehdejší viceprezident Biden zúčastnil obchodní večeře s Hunterem a jeho společníky v Café Milano v D.C. s Jelenou Baturinovou, která je vdovou po bývalém starostovi Moskvy a patří k ruským oligarchům.

Zde je zajímavé, že stávající protiruské sankce Bidenovy administrativy Baturinovou nijak nezasahují.

Biden byl pozván na večeři v Paříži s francouzskou energetickou společností a Jonathanem Li, generálním ředitelem čínské BHR. Tehdejší viceprezident Biden byl také na kávě s Li v Pekingu a dokonce napsal doporučující dopis pro vysokou školu pro dceru Li.

V prosinci 2015 Mykola Zlochevsky, majitel společnosti Burisma, a Vadym Pozharski, výkonný ředitel společnosti Burisma, neustále vyvíjeli tlak na Huntera Bidena, aby získal pomoc od D.C. ohledně ukrajinského prokurátora Viktora Šokina. Šokin vyšetřoval Burismu kvůli korupci.

Hunter Biden, spolu se Zlochevskym a Pozharskim, volali D.C., aby tuto záležitost prodiskutovali. Poté byl uskutečněn hovor mezi Bidenem, Zločevským a Požarským. To vyvolává obavy, že Hunter Biden porušil zákon o registraci zahraničních agentů (zákon FARA).

Podle všeho Archer nebyl u tohoto hovoru nebo alespoň tvrdil, že tomu tak nebylo. Je možné,  že Zlochevsky má kopii této nahrávky, ale Archer zjevně nespecifikuje, komu volali.

Zatímco odpověď je poměrně zřejmá, nedosahuje skutečně usvědčující souvislosti mezi Hunterovou prací pro Burismu a Joe Bidenem, který si vynutil vyhození Šokina, který se snažil rozkrýt korupci Burismy.

Dosavadní důkazy jasně ukazují, že to je to, pro co byl najat Hunter Biden, a Joe Biden přiznal, že si vynutil vyhození Šokina pod hrozbou zadržení zahraniční pomoci, ale rozhovor s Devonem Archerem se nezdá být dokonalým důkazem, i když je jasné, že Hunterova firma prodávala vliv svého otce.

A že Joe Biden byl docela rád, že se může podílet na této linii práce ve velkém měřítku.

Další svědek tedy potvrdil to co jiní, ale navíc přidal i informaci o kontaktech s ruskou multimiliardářkou (vedla i žebříček jako nejbohatší člověk v Rusku).

V podstatě se ve výpovědi potvrzují vazby obou Bidenových na Burismu a snaha o zametení korupce.

Toto video dokazuje, že Joe Biden lhal, když v minulosti tvrdil, že nikdy neměl vazby na aktivity jeho syna:

V současné době je již jasné, že se Joe Biden velmi aktivně podílel na aktivitách svého syna a je jen otázkou času než republikáni přistoupí k impeachmentu.

Co tedy bude zřejmě dál?

Je možné, že se budou demokraté nejprve snažit mnohé zahladit a pokusí se všechny svědky a důkazy (nebo alespoň jejich část) znevěrohodnit, aby Bidena udrželi na postu po zbytek jeho funkčního  období.

Nicméně důkazy proti Joe Bidenovi jsou již natolik alarmující, že (pokud se skutečně nepodaří vše zamést) zde vidím jen dva možné scénáře.

Tím prvním bude snaha Bidena odstranit z jeho postu – pravděpodobně pod záminkou špatného zdravotního stavu. Tím by unikl impeachmentu.

Scénář, při němž by byl odstraněn definitivně (zdravotní příhoda, nehoda apod.), je samozřejmě jeden z těch, s nimiž se počítá, ale nepředpokládám, že k němu dojde.

Biden ví mnoho špíny na nejednoho ze zástupců tzv. Deep state, což by mohlo být motivací k radikálnímu řešení, ale jeví se mi to méně pravděpodobné.

Druhou možností je, že skutečně dojde k impeachmentu. Republikáni mají nyní v ruce mnohem víc než kolik mají například demokraté proti obžalovanému Trumpovi.

Jak se situace vyvine samozřejmě již brzy uvidíme. Veřejnost  zatím není kolem kauzy Bidenových řádně informována, protože mainstream o těchto zločinech zarytě mlčí, případně jen občas něco naznačí.

Šok to tak zřejmě bude zejména pro voliče Bidena, kteří sledují jen mainstream a informacím, které na něm neuvidí, prostě nevěří.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

One thought on “Výpověď klíčového svědka v kauze zločinecké rodiny Bidenových

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout