Vůdce jihoafrické strany: „Zabíjejte farmáře, zabíjejte bělochy!“ (video)

Vůdce jihoafrické strany: „Zabíjejte farmáře, zabíjejte bělochy!“ (video)

Evropa má v současné době dokořán otevřené dveře pro africké i asijské džihádisty, ale v žádném případě ne pro vyvražďované bělochy z JAR. To je totiž problém, o kterém se nesmí mluvit.

I když mnoho bílých odešlo ze země, většina tam stále zůstává. A to přes různé diskriminační zákony a stále častější vraždy bílých farmářů.

Nakonec lze očekávat, že po podobném podněcování davů bude docházet ke stále častějším útokům na bílou menšinu (asi 9% obyvatel), což může vyústit do nějakého většího konfliktu.

Vůdce třetí největší jihoafrické strany, Bojovníci za ekonomickou svobodu (EFF), Julius Malema, způsobil pozdvižení svým posledním vystoupením na fotbalovém stadionu v Johannesburgu.

Před desítkami tisíc návštěvníků zazpíval v sobotu píseň „Dubul’ibhunu.“ Překládá se jako „Zastřel“ nebo „Zabij Búry!“ (Búrové jsou potomci Holanďanů, většinou farmáři).

V písni se mimo jiné říká: „Zbabělci se bojí. Střílejte Búry, střílejte, střílejte.“

Malema posílil své poselství gesty. Například šéf radikálně levicové EFF zformoval ruce do pistole a napodoboval zvuky výstřelů.

Video kolující na sociálních sítích ukazuje , že dav Malemu nevypískal, ale nadšeně zpíval a tančil na píseň, která byla v Jižní Africe nedávno před soudem.

V srpnu loňského roku Nejvyšší soud rozhodl, že píseň není kvalifikována jako „nenávistný projev“.

Africké fórum, zájmová skupina Búrů, považuje jednání šéfa EFF za trestné. „Porušuje zákon. Ale je přesvědčen, že to dokáže,“ řekl Willie Spies, právník AfriForum.

Bílí farmáři se musí znovu a znovu potýkat s rasistickým nepřátelstvím ze strany EFF.  Opoziční politička Tammy Breedtová v květnu varovala před eskalujícím konfliktem ve své zemi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 4.7]

6 thoughts on “Vůdce jihoafrické strany: „Zabíjejte farmáře, zabíjejte bělochy!“ (video)

  1. nejpozději v roce 2033 bude Anders Breiwik propuštěn na svobodu vyprší jeho trest a pujde do politiky a da všem těm vítačum Hujerum a všem Zeleným Zmrdum co proto smiřte se že až bude venku vyhraje volby i Globalisti s ním počitaji válka s Negry a Arabašema bude to je Hotova věc už dávno tak jak jednate v JAR s bělochy si Negři zaslouži totež i v cele Evropě hezky od podlahy Negerské opice a pouštní opice v Evropě nemaji co pohledavat

  2. Do ucelenější představy by bylo nanejvýš vhodné uvést postoj druhé a první politické strany v zemi. Jihoafrická republika je často označována jako „duhový národ“, který popisuje multikulturní rozmanitost země, zejména v důsledku apartheidu. V posledních volbách konaných 8. května 2019 získal ANC 57,5% hlasů a 230 křesel, zatímco hlavní opozice, Demokratická aliance (DA), získala 20,77% hlasů a 84 křesel. Bojovníci za ekonomickou svobodu (Economic Freedom Fighters (EFF), kterou založil Julius Malema, bývalý prezident mladého křídla Afrického národního kongresu (ANC Youth League), který byl později z ANC vyloučen, získal 10,79% hlasů a 44 křesel. ANC je od konce apartheidu vládnoucí politickou stranou v Jižní Africe. Do funkce prezidenta Jihoafrické republiky byl Jihoafrickým parlamentem zvolen někdejší viceprezident a předseda vládní strany Africký národní kongres (ANC) Cyril Ramaphosa. Tři vládní sekce země jsou rozděleny do různých měst. Kapské Město je jako sídlo parlamentu hlavním městem legislativy; Pretorie je jako sídlo prezidenta a kabinetu administrativním hlavním městem; a Bloemfontein je jako sídlo Nejvyššího odvolacího soudu hlavním městem soudnictví, zatímco Ústavní soud Jihoafrické republiky sídlí v Johannesburgu. Většina zahraničních ambasád se nachází v Pretorii. Jihoafrická republika dosáhla v roce 2008 dobrých výsledků v kategoriích právního státu, transparentnosti, korupce, participace a lidských práv, ale pohořela relativně slabým výkonem v oblasti bezpečnosti a ochrany. Dozvuky apartheidu se dodnes promítají i do majetkových práv, kdy i přes jeho oficiální konec vlastnilo těsně po jeho zrušení 80 % pozemků a půdy bělošské obyvatelstvo, které nicméně představuje zhruba jen 9 % z celé jihoafrické populace. Po skončení apartheidu byla Jihoafrická republika znovu přijata do Společenství národů. Země je členem skupiny 77, které v roce 2006 předsedala. Dále je Jihoafrická republika také členem Jihoafrického rozvojového společenství (SADC), jihoatlantické zóny míru a spolupráce, Jihoafrické celní unie (SACU), Antarktického smluvního paktu (ATS), Světové obchodní organizace (WTO), BRICS, Mezinárodního měnového fondu (MMF), G20, G8 + 5 a Asociace pro správu přístavů ve východní a jižní Africe. Vyváží se hlavně diamanty, zlato (největší zásoby na světě) a některé rudy, strojírenské výrobky. Dováží se potraviny, výrobky chemického a ropného průmyslu a strojírenské výrobky.
    JAR nemá světové prvenství pouze v zásobách zlata, ale také v produkci platiny, rud chromu a vanadia. Významná je těžba černého uhlí i železné rudy. Dle sčítání z roku 2011 tvořili černoši 79,2%, běloši 8,9% (především Afrikánci), barevní 8,9%, asiaté 2,5% a ostatní či blíže neurčení 0,5%. Kromě toho v zemi žijí také Khoisanové (dříve označovaní jako Křováci). Podle sčítání lidu z roku 2001 tvořili křesťané 79,8% populace. Problémem je vysoký výskyt HIV/AIDS; počet nakažených dnes dosahuje 5,2 milionů lidí. Podle průzkumu pro období 1998–2000 vypracovaného OSN je Jihoafrická republika celosvětově na druhém místě ve vraždách a na prvním místě v přepadení a znásilnění na jednoho obyvatele. Jižní Afrika je zemí s nejvyšším výskytem dětských a kojeneckých znásilnění na světě. Násilníkům hrozí dva roky za mřížemi.Nebezpečná pověra, že sex s pannou léčí AIDS, vede ke znásilňování nezletilých dívek a dětí. Každý rok je v Jižní Africe znásilněno až 200 000 dětí. Od roku 1994 bylo při tisících farmářských útoků zavražděno téměř 3 000 zemědělců.

  3. Zvyšky tamojších belochov môžu na tvrdý, ale spravodlivý režim apartheidu v JAR /aj na systém bantustanov/ už iba s nostalgiou spomínať… mimochodom, jedným z prvých „opatrení“ novej „multirasovej“ vlády roku 1994 bolo zrušenie dovtedy často vykonávaného trestu smrti. Škoda,že Nelsona Mandelu ešte predtým neobesili…

  4. No nejsem zastánce nějakého vraždění ani nějak moc nemusím negry, ale tak trošku se zamyslet, proč to vše vzniklo? Běloch si z negrů udělal otroky, po americkém vzoru jim sebral půdu a vše co měli. To si bílí skutečně myslel že to bude na věky? Pozůstalí povražděných domorodců během aparteidu, se pochopitelně začali domáhat svého práva a nenávist černých vůči bílím je tam naprosto přirozená věc.
    A takto v brzské době dopadnou všichni bílí jenž zneužívali lid v Africe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout