Švédská policie varuje: „Nechoďte po městě ve značkovém oblečení“

Švédská policie varuje: „Nechoďte po městě ve značkovém oblečení“

První větší město bylo nyní neoficiálně prohlášeno no-go zónou, když byla zejména mládež varována před vycházením ven v lepším oblečení, zejména značkovém.

Původní obyvatelstvo města je tak nuceno nosit venku pouze obnošené neznačkové šatstvo, aby zbytečně nelákalo lupiče z řad tamních muslimských gangů. Samotní lupiči jsou většinou nezletilí, podobně jako většina jejich obětí.

Nezletilci jsou samozřejmě víceméně beztrestní, což je také nejspíš důvod, proč jsou  gangy využíváni k loupežím i k nákupu zbraní.

Švédský policejní úřad nyní vydává varování obyvatelům země, aby v centru Karlstadu a okolních čtvrtích nenosili značkové oblečení.

Tia Jylhä, koordinátorka prevence kriminality u místní policie v Karlstadu, nyní vypráví o znepokojivém trendu ve Värmlandu.

Agentura zaznamenává nárůst nevyprovokovaného násilí a loupeží. Mladí lidé jsou obzvláště zranitelní a často jsou okrádáni o značkové oblečení, které je pak dále prodáváno.

Zašlo to tak daleko, že policie nyní radí mladým lidem, aby se v centrálních částech města a okolních čtvrtích nepohybovali ve značkovém oblečení. Žádáme opatrovníky, aby ve večerních hodinách drželi své děti mimo tato místa.

„Je to faktor nejistoty nosit tam drahé oblečení, což mnoho lidí dělá. Může to být drahá značková bunda, zlaté řetízky nebo čepice s opravdu drahou značkou. Vidíme trendy, kdy se mladí lidé navzájem okrádají a prodávají kradené věci dál,“ říká Tia Jylhä.

Policie navíc zaznamenává nárůst prodeje zbraní mezi mladými lidmi ve městě.

„Mnoho lidí vydělává na prodeji zbraní 17letým nebo 15letým mladíkům, kteří se k nim legálně nemohou dostat. Je to kriminální trh, na který je obtížné zaútočit a kde legislativa zaostává,“ říká Tia Jylhä.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Švédská policie varuje: „Nechoďte po městě ve značkovém oblečení“

  1. už i mladici si mohou koupit palné zbraně to je další nebezpečný bod kterou tahle invaze vetřelcu posunula dal válka v cele Evropě v budoucnu bude to je jisté je dobré byt připraveny

  2. A to je přesně ta situace, kdy by měla „vlastenecká a pronárodní“ švédská vláda něco zásadního udělat, pro bezpečnost Švédů…třeba zabavit zbraně legálním vlastníkům. V Bruselu by to velmi ocenili 😉

  3. Ne že se mladí vzájemně okrádají!! Ukažte jeden případ,kdy mladý Švéd okradl mladého mustafu… nic?? Tak si ne.erte do huby,pokrytci!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout