Šachová federace: Muži, kteří se prohlásí za ženu, nesmí hrát v ženské kategorii

Šachová federace: Muži, kteří se prohlásí za ženu, nesmí hrát v ženské kategorii

I když je stále více sportů ve vleku tzv. „woke“ a povolují biologické muže v ženských kategoriích, jiné sporty naopak muže mezi ženami zakazují.

A jak je vidět na aktuálním případě, nejde zdaleka jen o silové sporty.

Šachy sice nejsou skutečným sportem, kde je důležitá i fyzická převaha, nicméně přesto i zde se rozhodli, že budou brát ohled na biologické pohlaví a ne na současnou vládnoucí západní ideologii, která hlásá, že pohlaví je jen konstrukt.

Mezinárodní šachová federace (FIDE) se stala dalším řídícím orgánem, který zcela zakázal transidentifikujícím biologickým mužům soutěžit v ženských soutěžích.

FIDE zavedla nové pokyny, které uvádějí:

„V případě, že pohlaví bylo změněno z muže na ženu, hráč nemá právo účastnit se oficiálních akcí FIDE pro ženy, dokud nebude učiněno další rozhodnutí FIDE.“

„Takové rozhodnutí by mělo být založeno na další analýze a musí být přijato Radou FIDE v nejbližším možném termínu, ale ne déle než v období 2 (dvou) let,“ dodávají pokyny.

Pokyny pokračují: „Pokud je hráč držitelem některého z ženských titulů, ale pohlaví bylo změněno na mužské, ženské tituly musí být zrušeny.“

„Ty mohou být obnoveny, pokud osoba změní pohlaví zpět na ženu a může prokázat vlastnictví příslušného ID FIDE, které je držitelem titulu,“ uvádějí nyní pravidla.

„Zrušený ženský titul může být převeden na obecný titul stejné nebo nižší úrovně (např. ženský velmistr může být převeden na FM, ženský mezinárodní mistr na kandidáta na mistra atd.),“ uvádí se dále v pokynech.

FIDE poznamenala, že změny provedla poté, co obdržela žádosti o uznání od hráčů, kteří se identifikují jako transgender, kromě případů, kdy byli muži přistiženi při přestrojení za ženy, aby získali peníze za vítězství jako tomu bylo v případě muže v burce, který předstíral, že je žena, aby získal lákavou finanční výhru.

Řídící orgán také poznamenává, že „neexistují žádná omezení pro hraní v otevřené sekci pro osobu, která změnila pohlaví,“ s odkazem na kategorii soutěže, která není specifická pro pohlaví.

Ženám také není zakázáno soutěžit v mužských šachových událostech, pokud se tak rozhodnou, především proto, že je zde mnohem méně šachistek než šachistů.

Není překvapením, že trans aktivisté označili tento krok za „čistý fanatismus a pronásledování“, přičemž jiní také argumentovali, že – protože šachy nejsou fyzickým sportem – signalizují, že řídící orgán věří, že ženy jsou intelektuálně méněcenné.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Šachová federace: Muži, kteří se prohlásí za ženu, nesmí hrát v ženské kategorii

  1. Mnoho žen hraje šachy na vysoké úrovni, kdyby byly jejich výkony srovnatelné s elitou mužskou, tak nebude žádný problém a nebude v tom hrát roli nižší hráčská základna. Kerý chlap umí péct cukrové líp jak kdejaká baba? Znám víc šachystek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout