Přestřelka muslimských gangů ve švédském nákupním centru: Útočník vraždil českou zbraní

Přestřelka muslimských gangů ve švédském nákupním centru: Útočník vraždil českou zbraní

Před časem jste si zde mohli přečíst o přestřelce dvou muslimských gangů, ke které došlo  v nákupním centru ve Švédsku. Důsledkem byl nejen jeden zastřelený člen konkurenčního gangu, ale také další náhodně zraněné oběti.

Některé kulky zasáhly i okolní obchody. Nyní se tento případ dostal před soud.

16letý mladík, který zahájil palbu na vůdce konkurenčního gangu mezi zákazníky v nákupním centru Emporia v Malmö, je nyní stíhán. Teenager se k vraždě přiznal.

Ke střelbě došlo 19. srpna loňského roku, kdy 16letý Aydin Ilyass Shojaee, registrovaný v Göteborgu  – původem z Íránu, vyzbrojený pistolí  ráže 9 mm, zavraždil zločince z jiného muslimského gangu.

Aydin Shojaee vypálil několik ran z pistole CZ ráže 9 mm.

Obžaloba se ale netýká jen vraždy. Aydin Shojaee je také podezřelý ze tří pokusů o vraždu, trestných činů s přitěžujícími okolnostmi a způsobení nebezpečí. Toto obvinění souvisí s výstřely, které zasáhly ostatní a šly do obchodů v souvislosti se zastřelením oběti vraždy.

Záběry z bezpečnostní kamery ukazují oběť vraždy, která se snaží utéct před střelcem Aydinem Shojaee tím, že běží, zatímco hledá úkryt za ostatními návštěvníky centra.

Několik výstřelů, které Aydin Shojaee vypálil při pronásledování, zasáhlo náhodné oběti nebo obchody.

Jen 20 minut po vraždě byla policie schopna Aydina Shojaeeho zatknout. Pozorný policista si ho všiml a šel za ním. Shojaee byl zatčen, když seděl v předem rezervovaném taxíku.

Policii se podařilo zatknout dalších sedm lidí, kteří se na vraždě nějak podíleli. Nyní jsou ve vazbě pro podezření z napomáhání k vraždě.

„Nelze dostatečně zdůraznit, jak důležité bylo rychlé zatčení podezřelého vraha. Počáteční opatření vydláždila cestu k úspěšnému vyšetřování,“ říká Hasse Persson, vedoucí vyšetřování policie v Malmö.

Hlavní líčení má začít příští týden. Podle švédské prokuratury se očekává, že obvinění proti ostatním sedmi bude vzneseno během podzimu.

Lze předpokládat, že nezletilý muslim dostane jen velmi symbolický trest – podle jiných zkušeností může jít jen o několik měsíců v nápravném zařízení pro mladistvé (což je však spíš hotel s plnou penzí) a nějaké převýchovné kurzy.

I to byl možná důvod, proč poslali zřejmě jeho straší kolegové z gangu vraždit právě 16letého mladíka. Jako nezletilý má šanci na velmi nízký trest.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Přestřelka muslimských gangů ve švédském nákupním centru: Útočník vraždil českou zbraní

  1. až jich bude vice budou bělochy vraždit přímo na ulici a za podpory režimu kdyby po cele pojebane EU bylo aspon milion Breiviku tak by se cela EU položila jako domeček karet

      1. kdybych palné zbraně měl sem na internet to dávat nebudu mužeš si myslet co chceš a muže ti to byt jedno jestli mám zbroják který lze ziskat na par měsicu nebo to mám na černo byl bych idiot kdybych je sem zveřejnil jen řeknu napíšu tohle na zbroják má zatím právo každý než to zakážou nebo seberou občánum zbraně to jestli je máš bude do budoucna duležite ale někdy to je lepši na černo než aby to je režim sebral když je máš na zbroják počitej s tím že stát o tvých zbraních vy předem mužeš mít plnou skřin palných zbrani ale režim ti je kdykoliv muže sebrat každá palna zbran má své registrační číslo tak vědí přesně kdo jakou zbran vlastní černý trh je lepší 😉 nikdo neví že ji máš a mužeš si ji sehnat ze dne na den znám připady pěkný den tím nemyslim že sem budu uveřejnovat čislo na jisté osoby

  2. Keby som mal kontakt na tamojších vlastencov, odporučil by som im spáliť korán /a ešte predtým sa naň vymočiť a poliať ho prasačou krvou/ pred saudskoarabským alebo aj tureckým veľvyslanectvom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout