Německo: Turek, který pobodal dvě dívky na školním dvoře, byl seznán psychicky nemocným

Německo: Turek, který pobodal dvě dívky na školním dvoře, byl seznán psychicky nemocným

A samozřejmě jako obvykle vyvázne bez trestu a tedy i záznamu v trestním rejstříku. Jde o dalšího muslima v dlouhé řadě, který byl zproštěn viny z násilného trestného činu – v tomto případě dokonce proti dětem.

V Německu si tímto především uměle snižují kriminalitu muslimů. Jen velmi málo jich bývá za násilné trestné činy – včetně vražd a terorismu – odsouzeno.

Vězení je dnes určeno zejména pro lékařky, které vydávaly výjimky z roušek, lékaře, kteří vydávali falešné potvrzení o covid očkování nebo pro lidi, kteří kritizovali islám.

Navzdory tomu, že se 34letý Berhan S. vloupal do protestantské školy v multikulturní berlínské čtvrti Neukölln a pobodal dvě malé holčičky, jeho zločin zůstane nepotrestán.

Místo toho soudy rozhodly, že kvůli „duševní nemoci“ nemůže být zodpovědný za případ pobodání, ve kterém dvě 8leté dívky téměř přišly o život poté, co utrpěly mnohočetné rány na krku (od toho, jak se je pokusil podřezat) a v hrudníku.

V předběžné psychiatrické zprávě berlínské státní zastupitelství se uvádí, že Berhan S. „byl v době spáchání trestného činu v psychotickém stavu kvůli duševní nemoci.“

K pobodání došlo letos v květnu. Muž přelezl plot křesťanské školy a pobodal dvě dívky, když hrály stolní tenis, zatímco 30 dětí na školním dvoře zděšeně přihlíželo.

Novinář BZ Gunnar Schupelius kritizoval způsob, jakým byl muž považován za psychicky nezpůsobilého stanout před soudem. Soudy zatím zveřejnily pouze informaci, že Berhan S. uvedl, že „slyšel hlasy, které mu nařizovaly zabít dívky.“

Veřejnost však neobdržela žádné další informace a proces, kterým byl muž shledán nezpůsobilým stanout před soudem, zůstává neprůhledný, zatímco rodinám dívek bylo nabídnuto jen málo, pokud jde o spravedlnost.

Berhan S. má také bohaté zkušenosti se systémem trestního soudnictví a mohl mít motiv předstírat nebo přikrášlovat psychiatrický stav. Už byl zatčen za pobodání své bývalé přítelkyně Sonji K. v roce 2009, která bodnutí sotva přežila.

Matka oběti uvedla, že jí i její dceři vyhrožovala smrtí přísná islámská rodina Berhana S., pokud půjdou na policii s jakýmikoli stížnostmi.

Berhan S. měl ve svém rejstříku nejméně 11 trestních záznamů, než se zaměřil na školačky, včetně hrozeb, fyzických útoků a nátlaku.

„Mnoho otázek zůstává nezodpovězeno,“ napsal Schupelius ve svém komentáři. „Byl Berhan S. pozorován policií? Jakou roli hraje jeho náboženská indoktrinace? Proč slyšel své hlasy právě před křesťanskou školou?“

Kritizoval, že kvůli nedostatečnému vyšetřování se veřejnost možná nikdy nedozví, co za útokem stálo.

Německé soudy mají dlouhou historii zakrývání ostře sledovaných případů psychiatrickým onemocněním. V Berlíně byl v roce 2021 shledán islámský radikál nezpůsobilým stanout před soudem, přestože přejel motocyklisty a modlil se k Alláhovi po jeho zločinech.

Somálec, který roce 2021 zavraždil tři ženy při útoku nožem ve Würzburgu, nikdy nestanul před soudem poté, co byl umístěn na psychiatrické oddělení, a eritrejský migrant, který v roce 2020 hodil 8letého chlapce pod vlak ve Frankfurtu, se také vyhnul vězení ze stejného důvodu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německo: Turek, který pobodal dvě dívky na školním dvoře, byl seznán psychicky nemocným

    1. V podobných prípadoch sa len výnimočne stáva,že vrah či terorista pobudne na nemeckej psychiatrii dlhšie než pár mesiacov. Obvykle je prepustený na slobodu veľmi skoro. Šialenstvo politickej korektnosti nepozná hranice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout