Muslim, který útočil na berlínské dálnici, přičemž několik lidí zranil, byl odsouzen do psychiatrické léčebny

Muslim, který útočil na berlínské dálnici, přičemž několik lidí zranil, byl odsouzen do psychiatrické léčebny

O případu jste si mohli už před časem přečíst zde. Muslim, který útočil autem v úmyslu zabíjet, dal předem vědět svým známým na sociálních sítích, k čemu se chystá. Jeho přátelé (samozřejmě muslimové) popřáli v Německu žijícímu Iráčanovi hodně štěstí v zabíjení, načež Iráčan vyrazil na dálnici, vyzbrojen nejen autem, ale také modlitebním koberečkem a Koránem.

Na dálnici pak zůstalo několik nabouraných aut a sražených motocyklistů, ale také těžce zranění. Přesto nakonec neskončil tento muslim ve vězení, ale na psychiatrii. Ostatně, v Německu je to již v posledních letech jakási nová (islámská) tradice….

Po řádění na dálnici A100 s několika vážně zraněnými nařídil berlínský okresní soud další umístění obviněného do psychiatrické léčebny.

Předsedající soudce v pondělí rozhodnutí odůvodnil tím, že muž jednal z patologické mánie. Muž, který  údajně nebyl za své jednání zodpovědný, nadále představuje vysoké riziko pro širokou veřejnost kvůli vážné psychické nemoci.

Iráčan údajně nejprve narazil svým autem do několika vozidel a poté v srpnu 2020 srazil tři motocyklisty na berlínské dálnici.

„Měl v úmyslu zabít náhodné oběti,“ uvedl vrchní prokurátor. 31letý řidič jel závratnou rychlostí a úmyslně pronásledoval motocyklisty se svým autem.

Z právního hlediska mají být tyto tři případy považovány za pokus o vraždu. Některé z obětí utrpěly život ohrožující zranění a stále trpí fyzickými a psychickými následky.

„Lidé mohli zemřít,“ pokračoval rozsudek. Islamistická motivace nebyla stanovena. Mužovo šílenství však „obsahovalo náboženské a islamistické prvky“.

Vzhledem k tomu, že 31letý muž nebyl ochoten užívat léky, dalo se očekávat, že se kdykoli stane znovu akutně psychotickým. Soud také uložil pětiletý zákaz řízení.

S rozsudkem soudci v podstatě následovali návrhy zástupce Nejvyššího státního zastupitelství. Obhájci argumentovali proti dalšímu umístění do psychiatrické léčebny. Rozhodnutí ještě není konečné.

Připomínám, že muslim se předtím, než vyjel na dálnici, před svým autem fotil. A právě pod touto fotografií  na sociálních sítích se tím , co plánuje, chlubil, jak můžete vidět níže. Nejsem sice psychiatr, ale nemyslím, že podobně jedná psychicky vyšinutý jedinec, u toho by se dalo očekávat spíš impulsivní jednání a ne předem dobře promyšlený útok, o němž bude informovat své přátele.

A nakonec: Skutečně se vám – při pohledu na jeho vzkaz na sociálních sítích před útokem –  zdá, že motiv nebyl islámský?

Bild

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout