Milionům Britů bylo řečeno, aby v noci nevytápěli domy jako součást klimatických cílů „čisté nuly“

Milionům Britů bylo řečeno, aby v noci nevytápěli domy jako součást klimatických cílů „čisté nuly“

Klimatická agenda, která je založena na lžích o škodlivém CO2, je v popředí evropské politiky – a to nejen v případě zemí, které jsou pod kuratelou EU, jak ukazuje i Velká Británie, která bruselskou politiku zeleného údělu oddaně kopíruje.

Jen málokdo tuší, že tato politika má nemalý podíl na zdražování energií, ale i většiny zboží. Průběžně pak povede k ještě většímu zdražování formou uhlíkových daní také pro obyvatelstvo.

Ovšem za zelenou politikou stojí i razantní změna jídelníčku (přechod na umělé maso a hmyz), zavádění 15minutových a chytrých měst nebo ukončení využívání fosilních paliv.

Základem této politiky je každopádně deindustrializace a razantní pokles úrovně většiny obyvatelstva dotčených zemí.

Požadavky na omezení vytápění v době, kdy nesvítí slunce a nefouká vítr, jsou tak pouhým začátkem, postupně se po lidech bude žádat další a další omezování ve jménu klimatické ideologie…

Britský výbor pro změnu klimatu (CCC) vyzval miliony Britů, aby večer nevytápěli své domovy, aby pomohli vládě dosáhnout cíle čisté nuly.

Ne, nenaléhají na elity, aby se vzdaly svých soukromých letadel pro komerční provoz nebo nevyrážely na jachtu na pravidelnou projížďku.

Chris Stark, šéf CCC (viz titulek), chce, aby běžní občané vypínali své elektrické ohřívače (tepelná čerpadla) na noc jako součást širšího úsilí o dosažení „úspor emisí“, což zahrnuje odklon od plynových kotlů.

Samotný pokrytecký Chris prozradil, že má doma stále plynový kotel, takže jeho se výzva k mrznutí v noci netýká.

CCC v dokumentu o „změně chování“ doporučila, aby Britové místo topení v noci  „předehřívali“ své domy v odpoledních hodinách, kdy je spotřeba elektřiny nižší – a teoreticky by tak ušetřili rodinám peníze.

Existuje značný potenciál k dosažení úspor emisí, a to pouhou změnou způsobu, jakým využíváme naše domovy,“ uvádí šestý dokument CCC o „uhlíkovém rozpočtu“, který stanoví, jak by Spojené království mělo snížit své emise v letech 2033-37.

„Tam, kde jsou domy dostatečně dobře izolované, je možné předehřívat před špičkou, což umožňuje přístup k levnějším tarifům, které odrážejí snížené náklady spojené s provozem sítí a výrobou energie mimo špičku.“

Kritici vřou

„Hloupé nápady, jako je tento, ukazují, o kolik horší to bude,“ řekl Andrew Montford, ředitel Net Zero Watch, pro The Telegraph.

„Je jasné, že obnovitelné zdroje jsou katastrofou na spadnutí. Nyní potřebujeme politické vůdce s odvahou to přiznat.“

A podle konzervativního poslance Craiga Mackinlaye, šéfa kontrolní skupiny Čistá nula, „začíná být jasné, že dodržování rozumných uhlíkových rozpočtů a nařízení přicházejících z CCC se vyvíjí ve frašku.“

„Zákon o změně klimatu z roku 2008 bude vyžadovat dodatek, který nás osvobodí od šílených a nepraktických cílů, které obyvatelstvu podstrčili dávno zesnulí politici.

Tato nejnovější rada, abychom se zmrazili za chladných večerů, pouze ukazuje pravdu, že sen o hojnosti a levné obnovitelné energii je podvod.

Přišel jsem do politiky, abych zlepšil všechny aspekty života svých voličů, ne aby mrzli a byli chudší,“ řekl

Nižší účty?

CCC trvá na tom, že následování této rady znamená, že „domy budou stále teplé, ale účty mohou být sníženy,“ a dodává: „Jedná se o ukázku toho, že majitelé domů těží z období dne, kdy je elektřina levnější.“

„Použití elektřiny k vytápění domu otevírá vyhlídky na výběr doby, kdy jsou ceny nižší, což není možné s plynovým kotlem,“ pokračoval a dodal: „Inteligentní vytápění domů, jako je toto, také nejlépe využívá síť a podporuje větší využití levné výroby z obnovitelných zdrojů.“

Tato rada přichází po rozruchu kolem vládních plánů zakázat instalaci nových kotlů poháněných plynem od roku 2026 a donutit domácnosti k zavedení tepelných čerpadel (v EU má toto nařízení platit od roku 2029).

Downing Street naznačila, že je nyní připravena změnit názor kvůli varováním, že tento krok zvýší energetickou chudobu na venkově a zatíží elektrickou síť.

CCC je nezávislý orgán zřízený ministry v roce 2008, aby radil vládě, jak dosáhnout svých cílů v oblasti klimatu.

Výbor ve své poslední zprávě kritizuje vládu za „znepokojivě pomalou“ činnost v oblasti klimatu.

Uvádí, že podpora Downing Street pro nový průzkum ropy a uhlí a rozšíření letišť znamená, že Británie již není globálním zeleným lídrem

Minulý měsíc Stark, šéf CCC, přiznal, že má stále doma plynový kotel místo elektrického tepelného čerpadla. A není sám.

„Mám plynový kotel. Přál bych si, abych ho neměl, ale bydlím v bytě a tepelná čerpadla jsou zde velmi obtížná věc,“ řekl výboru pro audit životního prostředí Dolní sněmovny.

„Chlapík, který chodí opravovat můj plynový kotel – velmi často se rozbije – mi říká, že nikdy nebudou fungovat.“

Tedy ano, rozumíte tomu správně. Je to jen další pokrytec, který občany nabádá k tomu, aby dělali něco, co on sám dělat odmítá a o čem si také myslí, že to nikdy nebude fungovat.

A přesto se stále najde dost lidí, kteří těmto agitátorům klimatické agendy slepě věří…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Milionům Britů bylo řečeno, aby v noci nevytápěli domy jako součást klimatických cílů „čisté nuly“

  1. kdy uz lidi pochopi, ze politik je skodna, a skodna se nezivi. politik me nezahreje, bude jen kecat o tom sice muzu stipat drevo abych se zahral, ale zakaze mi ho zapalit. a kvuli cemu? takovy politik je skodna. a clovek, ktery si mysli, ze poslouchat hlupaky ma smysl, je hloupy taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout