Khanův Londýn se ve jménu klimaalarmismu uzavírá pro auta na fosilní paliva – občané se bouří (video)

Khanův Londýn se ve jménu klimaalarmismu uzavírá pro auta na fosilní paliva – občané se bouří (video)

V Londýně nyní zavádí tzv. systém londýnských zón s ultranízkými emisemi – ULEZ, který vyčleňuje lokality, do nichž již nebude možné jezdit „znečišťujícími“ vozidly. Dalo by se to nakonec pochopit, pokud by zde existovala výjimka pro občany, kteří v dané lokalitě žijí nebo pracují, ale žádné výjimky zde neexistují.

Tedy ten, kdo žije v dané zóně (která se má postupně zvětšovat, až zabere téměř celý Londýn), nesmí jezdit autem na fosilní paliva – a to pod hrozbou pokuty.

Londýňané se proti tomu začali bouřit a likvidují šmírovací kamery, které mají odhalovat „hříšníky“ – tedy všechny, kdo jezdí ve vyhrazené zóně „zakázaným“ dopravním prostředkem.

Virální videa a obrázky kolující po internetu, ukazují kamery rozmístěné na chodníku a dokonce i protestující, kteří aktivně poškozují zařízení, protože jeden z nejkontroverznějších britských motoristických zákonů plánuje rozšířit svůj dosah na dalších 5 milionů obyvatel.

Až se tak stane, bude Londýn městem s nejtvrdšími pravidly v boji proti emisím vozidel.

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s kamerami ULEZ, je zde stručné vysvětlení.

Londýn má v podstatě zónu o rozloze 380 čtverečních kilometrů určenou pro ultra nízké emise.

Cílem je snížit znečištění ovzduší tím, že se řidičům bude účtovat poplatek – podobný poplatku za přetížení dopravy – pokud jejich vozidlo pojede v rámci hranic a nebude označeno jako vyhovující přísným předpisům o znečištění.

Zde se věci trochu komplikují: Neexistují žádné mýtné brány ani lidé, kteří by vybírali peníze od řidičů, kteří vjíždějí nebo opouštějí zónu. Místo toho Transport for London (TFL) nainstaloval stovky CCTV kamer s automatickým rozpoznáváním poznávacích značek.

Tyto kamery čtou poznávací značky vozidel projíždějících ULEZ a porovnávají je s osobním nebo nákladním vozidlem, na které je registrováno, aby zjistily, zda dané vozidlo splňuje emisní limity zóny. Pokud tomu tak není, řidiči je vyměřen poplatek 12,50 liber  každý den, který řídí.

Pokud tento poplatek nezaplatí, bude jim účtována souhrnná pokuta ve výši 180 GBP.

A co víc, neexistuje žádná právní imunita pro ty, kteří náhodou žijí nebo pracují v těchto určených oblastech. Řidiči, kteří bydlí v oblasti ULEZ jsou povinni platit stejně jako kdokoli jiný, což znamená, že i dojíždění do obchodu s potravinami by mělo za následek poplatek.

A aby toho nebylo málo, pravidla ULEZ fungují 24 hodin denně, sedm dní v týdnu (s výjimkou Vánoc).

 

 

 

 

<em>Transport for London</em>
ULEZ má být postupně zaveden v celé zeleně označené zóně města, momentálně platí v bíle ohraničené

Nedávno se aktivisté proti ULEZ spojili, aby vytvořili tajnou skupinu nazvanou Blade Runners, která slíbila, že „zlikviduje každou jednotlivou kameru ULEZ bez ohledu na to, co se děje.“

Nejsou to jen děti. Jeden z aktivistů je podle deníku Daily Mail otcem kolem čtyřicítky. Tvrdí, že sám ukradl více než 30 kamer ULEZ a že skutečný počet kamer ukradených nebo poškozených skupinou je mnohem vyšší, než uvádí Transport for London.

Celkově aktivista tvrdí, že pár stovek kamer – z nichž každá stojí kolem 7 000 gbp – již bylo skupinou deaktivováno.

„Den má 24 hodin. Buď s tím budeme bojovat nebo to přijmeme. Děláme, co můžeme,“ řekl aktivista v rozhovoru pro Daily Mail.

„To, čeho dosáhneme našimi akcemi, je odstranění infrastruktury a probuzení spících mas do toho, co se skutečně děje.“

V některých případech demonstranti odšroubují kameru ze sloupů veřejného osvětlení pomocí akumulátorového klíče. Jindy odříznou dráty přivádějící energii a data do kamer, což je zcela znemožní. V méně extrémních případech se aktivisté jednoduše rozhodnou kamery oslepit tím, že přes ně položí tašku.

Londýnská metropolitní policie obdržela v květnu tohoto roku 96 obvinění z poškození kamer ULEZ od společnosti TFL (která říká, že hlásí policii každý incident zahrnující ukradené nebo poškozené kamery ULEZ).

Některé kamery odpůrci odnesli:

Žádný nedávný číselný součet nebyl uveden, ale tvrzení skupiny se zdají být správná, když se spojí s nedávnou zprávou londýnské metropolitní policie o protestujících, kteří kradou a vandalizují více než tucet kamer ULEZ týdně.

Policie zahájila speciální misi nazvanou „Operace Eremon“, aby zastavila Blade Runnery a všechny ostatní, kteří poškozují kamery. V tuto chvíli není jasné, jaké speciální techniky vymáhání nebo monitorování se provádějí v rámci operace.

Londýnský starosta Sadiq Khan připomněl protestujícím, že vandalismus je zločin a vyzval protestující, aby zůstali v souladu se zákonem, protože ničení a krádež kamer ULEZ rozhodně zákonná není.

Khan také řekl, že účelem programu ULEZ není získat příjmy, ale místo toho chránit zdraví obyvatelstva snížením znečištění v regionu. Mezitím někteří odpůrci, podle rozhlasové stanice LBC, nazvali tyto aktivisty „hrdiny“, kteří zachránili místní obyvatele před pokutami.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Khanův Londýn se ve jménu klimaalarmismu uzavírá pro auta na fosilní paliva – občané se bouří (video)

  1. Aj v Bratislave má v priestore dávno zlikvidovaných tovární /zlatí komunisti!/ na okraji mestskej časti Ružinov už čoskoro vyrásť tzv. 15-minútové mesto či skôr štvrť. Sám primátor hlavného mesta je fanatický liberálny fašista zo strany Progresívne Slovensko /obdoba českých Pirátov/ a zrejme aj homosexuál a závislák na tvrdých drogách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout