Gonzalo Lira vypráví o tom, jakým peklem si prošel na Ukrajině (video)

Gonzalo Lira vypráví o tom, jakým peklem si prošel na Ukrajině (video)

Gonzalo Lira je Američan chilského původu, který podával od samého začátku konfliktu zprávy z Ukrajiny na svém kanálu.  Po nějaké době byl za své reportáže v květnu zatčen.

Na to, jak došlo k jeho dopadení jste se mohli podívat zde.

Novinář Gonzalo Lira točil kritická videa o Ukrajině zejména z ukrajinského města Charkov. Byl zatčen, uvězněn, mučen spoluvězni a okraden o peníze.

Obvinili ho, že prováděl „ruskou propagandu“ a za to musí strávit pět až osm let v pracovním táboře, což prý nepřežije.

Soudce rozhodne 2. srpna a Lirovi již bylo řečeno, že bude odsouzen. Takže v podstatě dostal trest smrti za vyjádření svého názoru.

V pondělí Lira napsal dlouhé vlákno na Twitteru a také natočil tři videa, ve kterých stojí vedle svého motocyklu na parkovišti čerpací stanice poblíž hranic mezi Ukrajinou a Maďarskem.

Podle novináře Joosta Niemöllera nyní údajně bezpečně dorazil do Maďarska.

Lira na Twitteru píše, že Zelenského Ukrajina není demokracií, ale loupeživým, zkorumpovaným, vražedným gangsterským režimem, který se maskuje jako „západní“ demokracie.

Byl bit ve vězení po dobu 30 hodin a nesměl spát. Mimo jiné utrpěl zlomeninu žebra. V jednu chvíli mu dva vězni drželi hlavu a párátkem mu škrábali bělmo levého oka.

Jeden z vězňů ho bil tak tvrdě a tak často, že se mu na hrudi objevila obrovská žlutozelená skvrna.

Jeden z vězňů se později omluvil s tím, že neměl na výběr. „Nelhal. Pochopil jsem,“ řekl Lira. Spoluvězni ho museli bít na příkaz dozorců.

Bylo mu ukradeno téměř 100 000 dolarů. Přišel o počítače a telefon.

„Kyjev mě zatkl a zavřel kvůli videím na YouTube! Kvůli svobodě slova! Co se stalo s ‚evropskými demokratickými hodnotami‘?“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Gonzalo Lira vypráví o tom, jakým peklem si prošel na Ukrajině (video)

  1. válka na UA skonči během tohoto roku v dalším roce UA nebude chtít řešit ani USA když začnou kampaně na volbu prezidenta pokračujici válka na UA by jen podpořila Republikany a tomu se Demokrate budou chtít vyvarovat a to budou i volby v Rusku a na Ukrajině válka se nehodí žádné straně možná až na Rusko dokud bude na Ukrajině válka tak Ukrajina nemuže vstoupit do NATO jo bude to ještě mazec to vystřizlivěni z války když Rusko je odsouzeno tuhle válku na Ukrajině vyhrát

  2. Silne pochybujem,že Gonzalo Lira dostane v Maďarsku azyl. Tamojšia vláda je fanaticky oddaná Izraelu, Turecku, EÚ aj NATO a ak ho aj nevydá Ukrajine, tak prinajlepšom zahynie v tajných mučiarňach CIA. Ktoré existovali aj v jeho starej vlasti Chile na čele s idolom mnohých „konzervatívcov“ čiže extrémnych fašistov /typu Jan Ziegler/ Pinochetom. Mimochodom, aj ten podobne ako Horthy a jeho povojnový ochranca – homosexuál Salazar patrí medzi Orbánove idoly. Nielen politicky, ale aj ekonomicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout