Germanistán: Školní rok zahajuje imám (video)

Germanistán: Školní rok zahajuje imám (video)

V části Německa už skončily prázdniny a začala škola. Přivítání dětí je zřejmě koncipováno různě, podle zvyklostí školy.

Spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) je lidově nazývá NRW chalífát. V této spolkové zemi žije nejvíce muslimů a i na školách mnohde převažují muslimské děti.

S velmi rychlým postupem islamizace se někde mění i zvyklosti při zahajování nového školního roku. A zřejmě ne každá škola dbá na odluku školy od náboženství, což je patrné i na tom, že někde zvou i na zahájení školního roku kněze – a v dnešní době také imáma, který pak dokonce vede své kázání v arabštině…

Zní to jako Káhira, Fallúdža nebo Istanbul – ale je to NRW (Severní Porýní-Vestfálsko). V současné době koluje po internetu video, které ukazuje první školní den na základní škole v Dortmundu. Při obřadu v hledišti imám zpívá islámskou modlitbu. Říká se, že je to „první mezináboženská služba pro zahájení školního roku.“

Klip skutečně ukazuje slavnostní zahájení školního roku v Dortmundu 7. srpna. Pravost videa potvrdil Apollo News. „Video plně neodráží průběh události,“ vysvětlil mluvčí okresní vlády v Arnsbergu.

Škola pozvala zástupce obou hlavních křesťanských denominací a imáma na slavnostní zápis. „Šedesát procent žáků byli muslimové,“ vysvětlili.

Na svých webových stránkách se škola popisuje jako místo, kde se „děti a mladí lidé různých kulturních příslušností, talentů a schopností úspěšně učí spolu a od sebe navzájem utvářet svůj život nezávisle v demokratické společnosti.“

Až na to, že demokracie je neslučitelná s islámem, který považuje nemuslimy za podřadné. Imám se jistě v tomto ohledu názorově nijak nevymyká, jinak by svoji funkci vlastně ani plnit nemohl.

Podstatou islámu je konverze nebo likvidace bezvěrců a následně nastolení práva šaría – a to po celém světě, Německo nevyjímaje.

Škola se údajně již po desetiletí angažuje v oblasti vzdělávání v oblasti lidských práv a výchovy k demokracii, mezikulturního učení, environmentálního vzdělávání a globálního učení.

V regionálním zpravodajství je škola spojována s pojmy jako „pestrá rozmanitost.“

Až na to, že pro islám je jakákoli náboženská rozmanitost nepřijatelná. Přijatelná je pouze rozmanitost rasová, což je vzhledem k podstatě islámu, který cílí na celé lidstvo, docela logické.

Imám, kterého škola pozvala, se může „chlubit“ velmi pochybným pozadím.

Imám na videu je hlavou mešity turecké státní asociace mešit Ditib v malém městě Altena v Severním Porýní-Vestfálsku. V místním tisku je prezentován jako Němec, který také mluví německy.

Tak jsou ostatně prezentováni všichni Turci, kteří se již narodili v Německu, což je v podstatě drtivá většina. Většina přišla do země někdy začátkem 60. let, takže dnes tam žije již několik generací.

Imám se narodil v Krefeldu a vystudoval islámskou teologii v Ankaře. Ditib je už léta kritizován, protože prosazuje radikální islám. Podstatou této organizace je nastolení práva šaría v zemi, kde funguje.

V minulosti se ditibští imámové modlili za vítězství tureckých vojáků a islamistických milicí během jejich invaze do Sýrie. V jejich největší mešitě v Kolíně nad Rýnem je pro změnu velký nápis v arabštině, který vyzývá k převzetí území bezvěrců.

Erdogan se ostatně dlouhodobě netají tím, že Evropu považuje za dobyté území, které bude dřív či později součástí velké Osmanské říše.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Germanistán: Školní rok zahajuje imám (video)

  1. Erdogana nemá kto zvrhnúť a zabiť, okrem iného aj preto,že Putin nad ním drží ochrannú ruku. A jeho najlepších kamarátov Kaczynského a Orbána tiež nie. Kedy už bude CIA konať a týchto krutých diktátorov zbaví neobmedzenej moci a života?

  2. Erdogan považuje Európu za súčasť budúceho Veľkého Turecka, jeho kamaráti Orbán , Kaczynski a Salvini majú presne rovnaký cieľ – vytvorenie Veľkého Maďarska , Poľska a Talianska. Čo sa nikdy nesmie stať!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout