Víte, kolik platíte bruselským škůdcům za jejich vizážisty?

Víte, kolik platíte bruselským škůdcům za jejich vizážisty?

Bruselští papaláši z Evropské komise (k nim tedy patří třeba Ursula von Lejno nebo Věra Jourová) si samozřejmě za své fotografy a vizážisty neplatí, tyto služby jim platíte vy.

Přece si ubožáci ze svých půlmilionových měsíčních platů nebudou „ukrajovat“ od huby, aby se pak mohli po patřičné úpravě v televizi a novinách předvádět lidem, kteří jim pak tuto parádičku platí.

A jisté je, že bruselská sebranka si pro své „zkrášlování“ nevolí ty nejlevnější vizážisty. A za renomovaná jména přece musí zaplatit – samozřejmě z peněz, které odevzdáte na daních…

Utrácení peněz je v EU tedy na denním pořádku. Kromě slušného zvyšování mezd – koneckonců, na rozdíl od občanů, kteří musí počítat každý haléř či cent – si dopřávají plnou kompenzaci inflace.

A nejsou nijak skromní ani pokud jde o jejich vlastní vzhled. Evropská komise například vynakládá několik milionů eur na vizážisty a fotografy.

Je to spíše známka špatné politiky než známka transparentnosti, když náklady na vizážisty, fotografy atd. letí v poslední době raketově nahoru. Aby politici získali body prostřednictvím výkonu, dávají přednost tomu, aby byli postaveni do pozitivního světla brilantně aranžovanými vystoupeními.

S ohledem na nadcházející volby do Evropského parlamentu si EU nejen dovolila vyšší rozpočet na propagandu, ale také náklady na „krásu“ komisařů jsou působivé.

„Nestyďte se utrácet plnými hrstmi, vždyť ti idioti to za vás zaplatí,“  je asi motto při utrácení peněz daňových poplatníků a také při používání různých make-upů.

Jak nyní odhalil dotaz AfD u bruselských lídrů, neštítí se utrácet z vašich daní za vizážisty, kadeřníky a různé „zkrášlující“  procedury.

Náklady Evropské komise na vizážisty a fotografy činily v současném legislativním období od konce roku 2019 do dubna 2023 celkem 2,75 milionu eur. A zdůvodnění nákladů také stojí za přečtení.

„Fotografování činností eurokomisařů má zásadní význam pro informování občanů o práci Komise a zajištění transparentnosti,“  uvedl komisař EU pro rozpočet Johannes Hahn.

Jako kdyby občanům opravdu záleželo na tom, zda jsou politici EU profesionálně nalíčeni.

Odpověď však také ukazuje mimořádně zajímavý přístup EU k nakládání s penězi daňových poplatníků. Nechtějí nebo nemohou prý poskytnout podrobný rozpis nákladů.

I když, vzhledem k bruselskému aparátu, i to druhé je pravděpodobné. Proč se obtěžovat s rozpisem nákladů podle jednotlivých eurokomisařů?

Koneckonců, peněz daňových poplatníků je dost, takže by měly být také patřičně utráceny. Existuje však jeden bod, v němž mohou být občané údajně ujištěni: „Za kadeřníky se neutrácí,“ píše se v odpovědi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Víte, kolik platíte bruselským škůdcům za jejich vizážisty?

  1. Kedy už konečne uvalí nejaký bruselský imám fatwu na Šefčoviča , Jourovú či eurobyrokratov ,resp. europoslancov židovského pôvodu všeobecne? Prvých je niekoľko tisíc, druhých desiatky…

    1. já bych byl radši kdyby uvalili fatwu na celou naši sněmovnu s STB Babišem a pětidemolici a nevynechat agenta Pávka na Hradě a senát jakbysmet

  2. Jen k tomu dodam, kazdy, ktery si odsedi v EU parlamente, ma narok za rok 250,-€ duchodu, za 4 roky, maji
    1 000,-€, bez toho, ze by sahli na praci. To je stale malo, za chvili se jim bude platit sluzba na utirani prdele, aby se nemuseli sami namahat.
    Divila jsem se, kdyz sel do duchodu Benda s 133 000,-kc, dnes se nedivim. Dnes ma daleko vic, nekolikrat inflace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout