V Belgii chystají vyvlastňování asi 15 000 domů ve vymezené oblasti

V Belgii chystají vyvlastňování asi 15 000 domů ve vymezené oblasti

Zatímco v Nizozemsku se již nějakou dobu naplno rozjíždí vyvlastňování farem, v Belgii se nyní vládní politici chystají k vyvlastňování domů ve vybraných lokalitách.

Jde samozřejmě o plnění plánů politiky zeleného údělu EU. V místech, odkud budou lidé nuceni se vystěhovat, již nebude možné žít.

Vyvlastňování by mělo postupně probíhat až do roku 2050, kdy by již v daných lokalitách neměl nikdo bydlet.

Zatím jde sice „jen“ o návrh, nicméně zhruba před rokem bylo i vyvlastňování nizozemských farem pouze ve fázi návrhu, který je již schválen a zároveň je vybráno více než 3000 farem, které mají do roku 2030 ukončit svoji činnost.

Ale vraťme se do Belgie, kde již zřejmě nejpozději do roku 2050 nebude možné žít na venkově v místech, které patří do oblastí Natura 2000.

Vyvlastňování také zřejmě souvisí s plánovanou výstavbou megaměsta Tristate city, které má zahrnovat nejen země Beneluxu, ale také část Německa.

Většina obyvatelstva těchto zemí by totiž měla bydlet v 15minutových zónách tohoto 30milionového měgaměsta….

V Belgii panují velké obavy ohledně nového politického plánu pro provincii Východní Flandry. V posledních týdnech to vyvolalo mnoho kontroverzí.

V Maarkedalu a Brakelu se mimo jiné obávají, že se lidé budou muset přestěhovat, protože podle starostů musí podle plánu nejméně 15 000 domů ustoupit  přírodě.

„Pro mě je to dokument – nejen pro mě, ale pro všechny mé kolegy – který je ve skutečnosti něco zcela nepředstavitelného,“ řekl Joris Nachtergaele, starosta Maarkedalu.

„Je to šílený dokument s velmi dalekosáhlými důsledky pro lidi v našem regionu,“ zdůraznil.

Open Vld sepsala petici proti plánu územní politiky provincie Východní Flandry do roku 2050.

Desítky tisíc domů se nacházejí v zónách, kde chce provinční vláda Východních Flander uvolnit místo. Nic dalšího se tam nesmí stavět a stávající budovy musí podle strany „vymřít“ a možná i zcela zmizet.

V některých východovlámských obcích se polovina domů nachází v takto postižené oblasti. „Open Vld tento plán NEPODPORUJE.“

Lidé mohou na kontroverzní politický plán reagovat už jen do 19. července….

K uvedenému dodávám, že reakce občanů politiky nezajímají. Lze tedy předpokládat, že tyto plány, podporované EU, budou – i přes protesty místních – realizovány…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 47 Průměrně: 4.8]

7 thoughts on “V Belgii chystají vyvlastňování asi 15 000 domů ve vymezené oblasti

  1. „Je to šílený dokument s velmi dalekosáhlými důsledky pro lidi v našem regionu,“ zdůraznil starosta.
    Kdo chce být v šílené EU, vedené šílenými lidmi, bude číst šílené plány a dokumenty…a něco nepředstavitelného pro plebs vždy nabyde reálných obrysů. Prostě se s tím smiřte, protože odejít z EU neumíme 😉

  2. Tak u nás keď v 50 rokoch minulého storočia prebiehalo znárodnenie, tak to bolo pozdviženie v celej západnej Európe. Ako si to tí zlí komunisti mohli len dovoliť. Siahať na cudzí majetok. A teraz tomu debili na západe dobre, že netlieskajú. Neuveriteľné. Kam sa podelo, že pôda je neodňateľná? Citujem: „Sú neodňateľné (nikoho nemožno týchto práv pozbaviť), … V roku 1966 boli na pôde Organizácie spojených národov podpísané dve medzinárodné zmluvy týkajúce … Tým, že boli s pôdou spojený a dedili ju z otca na syna, stáročiami obrábania a zušľachťovania kamenistej pôdy im vznikol neodňateľný nárok…“ koniec citátu!!! Tak potom neviem? Tu sa týmto de facto potvrdzuje, že EU je fašistická!!! Mysleniu zdar!!!

  3. teraz v NL a B, zajtra v DE. Ja by som im to aj dopriala, volia si roky debilné vlády a vnucujú ich debilnú politiku aj nám. Ale pozajtra sa tí vyvlastnení germáni pohrnú do strednej Európy. Za peniaze, za ktoré mohli mať doma max nejakú kuticu, si u nás lúpia hektáre pôdy a lesov a postavia haciendy. A my im budeme robiť nádenníkov a sluhov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout