San Francisco v totálním úpadku (videa)

San Francisco v totálním úpadku (videa)

Je až děsivé, když vidíte, co se stalo z mnoha amerických měst. To je ta údajně blahobytná Amerika, země, kterou nám neustále dávají za vzor. Zatímco tamní vláda cpe miliardy do válčení, v ulicích razantně přibývá bezdomovců, mnohdy pod vlivem nových drog.

Ty jsou do země dopravovány mexickými kartely, které nyní zásobí americké narkomany novými syntetickými drogami, které mají nahradit  původně hojně užívaný heroin. Ovšem po odchodu NATO z Afghánistánu ustal příliv heroinu nejen do USA.

Tamní feťáci tak hledají nové náhražky.

Další věcí je pak bezdomovectví v důsledku hospodářské krize, kdy stále víc lidí není schopno nejen splácet hypotéky, ale ani platit drahé nájmy.

Ulice plné stanů se tak stávají typickým koloritem amerických velkoměst…

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Salesforce Marc Benioff nedávno řekl, že centrum San Francisca se nikdy nevrátí k tomu, co kdysi bylo. Je to ohromující prohlášení.

Zdokumentovali jsme mnoho různých uzavření podniků ve městě, většinou kvůli kriminalitě, drogám a stále se rozšiřujícímu problému bezdomovců.

Marc Benioff není žádný konzervativec. Je to technologický miliardář ze San Francisca s velmi progresivními názory, a přesto i on si uvědomuje co se děje.

„Centrum San Francisca se nikdy nevrátí k tomu, jak to bylo,“ říká Marc Benioff ze Salesforce

Pro San Francisco tříletý exil vyústil v prázdné výlohy obchodů s velkými nápisy „going out of business“ visícími z oken.

Oblíbené obchody jako Uniqlo, Nordstrom Rack a Anthropologie odešly, toaletní potřeby jako šampon a zubní pasta jsou v lékárnách pod zámkem a podniky jako Gucci bývají opakovaně zasaženy ozbrojenými lupiči za denního světla.

London Breed, starosta města, také oznámil, že město vynaloží 6 milionů dolarů na modernizaci tříblokové oblasti v blízkosti oblíbené lanovky, aby pomohlo vrátit podniky a zlepšit průchodnost.

Generální ředitel Salesforce Benioff však navrhl jiný přístup.

Nedávno řekl, že centrum města se „nikdy nevrátí k tomu, jak to bylo“, pokud jde o pracovníky, kteří každý den dojíždějí do kanceláře.

Benioff navrhl, aby starosta přeměnil kancelářské prostory na bydlení a najal další policisty, aby se návštěvníci cítili bezpečně.

„Musíme vyvážit centrum,“ řekl Benioff.

Myšlenka najmout policii je dobrá, ale kdo věří, že krajně levicoví vůdci města to dovolí?

Zašlo to už ve městě příliš daleko? Podívejte se na tyto krátké klipy:

Druhý videoklip ukazuje, jak dopadne vaše auto, když ho necháte bez dozoru byť jen pár minut stát na ulici. Tito turisté údajně opustili auto jen na 30 minut:

 

A není to zdaleka jen San Francisco nebo Los Angeles, které jste zde mohli nedávno také vidět. Děsivé jsou například i obrázky z ulic Filadelfie:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 31 Průměrně: 5]

6 thoughts on “San Francisco v totálním úpadku (videa)

  1. Ha, ha, ha … a toto má byť náš vzor? To ktorý debil nás tu bude ešte o tomto presviedčať? Veď toto je istotne oveľa horšie, ako to vyzeralo u nás na dakedy Luníku IX. A čo také Jarovnice? Zrejme aj tie by vyhrali v súťaži o bývanie s týmto tu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout