Ředitel CIA nazývá válku na Ukrajině velkou příležitostí pro nábor špionů (video)

Ředitel CIA nazývá válku na Ukrajině velkou příležitostí pro nábor špionů (video)

Ředitel CIA William Burns v sobotním projevu řekl, že válka na Ukrajině poskytuje jeho špionážní agentuře příležitost k náboru Rusů, která se naskytne jednou za generaci.

„Nespokojenost s válkou bude i nadále hlodat ruské vedení, pod stálou stravou státní propagandy a praktikované represe. Tato nespokojenost vytváří příležitost, která se naskytne jednou za generaci pro nás v CIA, v našem jádru zpravodajské služby,“ řekl Burns Ditchley Foundation ve Velké Británii.

Burns zmínil, jak se CIA otevřeně snaží rekrutovat lidi v Rusku pomocí sociálních médií:

„Nenecháme to přijít nazmar. Nedávno jsme použili sociální média – ve skutečnosti jde o náš první videopříspěvek na Telegramu – abychom dali statečným Rusům vědět, jak nás bezpečně kontaktovat na dark netuV prvním týdnu jsme měli 2,5 milionu zhlédnutí a jsme velmi otevřeni podnikání,“ řekl.

CIA zveřejnila v květnu na Telegramu a YouTube video, ve kterém žádá Rusy, aby kontaktovali špionážní agenturu pomocí odkazů pomocí webového prohlížeče Tor, který šifruje aktivitu uživatelů.

Cílem je použít Tor k přístupu na stránku CIA na dark netu, kterou agentura používá ke shromažďování informací od lidí z celého světa. CIA zveřejňovala podobné instrukce na sociálních médiích po celou dobu války.

Ve stejný den, kdy Burns přednesl svůj projev, CNN oznámila, že nedávno cestoval do Kyjeva a setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Americký představitel uvedl, že cesta se uskutečnila před krátkodobým povstáním Jevgenije Prigožina proti ruskému vojenskému establishmentu.

Zelenskyj potvrdil, že se s Burnsem setkal v rozhovoru pro CNN nahraném v neděli, ale řekl, že jeho jednání s šéfem americké špionáže by mělo zůstat utajeno.

„Moje komunikace s šéfem CIA by měla být vždy v zákulisí,“ řekl. „Diskutujeme o důležitých věcech – co Ukrajina potřebuje a jak je Ukrajina připravena.“

K uvedenému už jen dodávám, že to byla ve skutečnosti právě CIA, kdo roznítil první jiskřičky současného konfliktu již před devíti lety. Další dění pak bylo snadno předvídatelné a zřejmě již od počátku očekávané…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Ředitel CIA nazývá válku na Ukrajině velkou příležitostí pro nábor špionů (video)

  1. No kdyby to neprohlašoval amík tak bych snad tomu i uvěřil, jenže co z tlamy vypustí američan tak to je každému hned jasné. Notabene oni by se velice rádi ti ruští proYankees špióni nechali pro USSA popravit že.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout