Na letním summitu WEF v Číně chválili CBDC a vyzvali k rozvoji bezhotovostní společnosti

Na letním summitu WEF v Číně chválili CBDC a vyzvali k rozvoji bezhotovostní společnosti

Jak již víte, tak nedávno proběhl summit WEF v Číně, který se již bude konat každoročně jako doplněk k lednovým davoským srazům.

Analýza jednotlivých debat ukazuje, že se summit zabýval nejen klimatem, ale také digitální měnou, která je nyní zaváděna po celém světě jakožto budoucí náhrada za hotovost.

Světové ekonomické fórum (WEF) jednoznačně podpořilo přijetí a šíření digitálních měn centrálních bank (CBDC) na akci „Letní Davos“, která se konala poslední červnový týden.

WEF prostřednictvím řady diskusí ukázalo klíčovou roli „partnerství veřejného a soukromého sektoru“ při utváření integrovaného finančního systému.

WEF, často popisované jako exkluzivní klub světových ekonomických elit, dává CBDC palec nahoru a vykresluje ji jako další finanční vývoj. Ale pod závojem toho leží zákeřný svět, kde by naše soukromí mohlo být vládou vydraženo nejvyšší nabídce.

CBDC jsou v podstatě digitální verze národních měn, které mají údajně přinést efektivní, bezpečný a dostupný měnový systém. Alarmujícím aspektem je však téměř orwellovská kontrola, kterou by mohla potenciálně předat centrálním bankám a vládám.

Se zavedenými digitálními měnami mohou úřady nahlédnout do vašich finančních transakcí s mikroskopickou přesností.

Ve zprávě, která byla načasována na dobu konání summitu v Číně, WEF uvedlo „rozvíjející se bezhotovostní společnosti“ jako jednu ze silných motivací pro zavedení CBDC.

„Zaměření na snížení používání hotovosti, podporu digitálních plateb a zvýšení finanční gramotnosti s cílem podpořit hospodářský růst a zvýšit efektivitu při současném vyvážení obav o soukromí,“ uvádí zpráva.

Zpráva však již neříká, jak bude toto „vyvažování obav o soukromí“ řešeno.

Konference upozornila na tvrdou realitu fyzických peněz, které se stávají relikvií, jak zdůraznil Eswar Prasad, profesor Cornellovy univerzity, během svého projevu.

Prasad osvětlil publiku dualitu CBDC. Žasl nad jejími potenciálními přínosy, ale také varoval před možnými nebezpečími. Jedním ze zajímavých aspektů CBDC je podle něj jejich programovatelnost.

Vlády by mohly tyto digitální měny navrhnout s předem daným datem expirace a diktovat, k čemu mohou nebo nemohou být použity.

„Jsme na konci fyzické měny, která v podstatě mizí,“ řekl Prasad, čímž zdůraznil závažnost situace.

Představte si svět, kde vaše peníze mají datum vypršení platnosti nebo jsou přizpůsobeny tak, aby umožňovaly nákup určitého zboží, zatímco nákup jiného výslovně zakazují.

Prasad k programovatelnosti digitální měny prohlásil: „Mohli byste mít potenciálně … temnější svět, kde vláda rozhodne, že jednotky peněz centrální banky mohou být použity k nákupu některých věcí, ale ne jiných věcí, které považuje za méně žádoucí, jako je například munice, drogy, pornografie nebo něco podobného.“

Varoval, že tato úroveň kontroly by mohla být dvousečnou zbraní, se schopností vlády řídit hospodářskou a sociální politiku prostřednictvím samotné měny.

Integrita a nezávislost centrálních bank by mohla být vážně narušena, pokud by se s digitální měnou manipulovalo tímto způsobem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Na letním summitu WEF v Číně chválili CBDC a vyzvali k rozvoji bezhotovostní společnosti

 1. Problem je v tom, ze drviva vacsina progresivnych najma mladych ludi absolutne serie na sukromie a nerozumie tomu, co je a comu ma naozaj digitalna mena sluzit. Hlavne, aby nieco niekam prilozili a nezdrziavali sa, najlepsie mat vsetko v mobile, aj hajzlak, ze?!
  Potom tu mame obyc ludi, ktori si myslia, ze dnesne bezhotovostne platenia a transakcie su vlastne urcitou formou digitalnej meny a jedine co pripravovana digitalna mena prinesie bude zrusenie hotovosti. Takto zjednodusene ludia uvazuju… Ale mali by sa prebrat podnikatelia, lebo programovatelnou menou, ktoru budu drzat v hrsti neomarxisti, nikdy nezbohatnu a nic si nenasetria, lebo aj to je jej cielom! Obavam sa vsak, ze komfort, lenivost a tupost (byt modernym a praktickym a pod.) zdominuju spolocnost v prospech digitalnej totality! Klima je predsa uzko spata s digitalnou menou a totalitou, ale toto uz vacsine nemysliacich nijako nevysvetlite! Ak s vyzivanim digitalnych platieb prinesu aj nejake benefity, ofce to s usmevom zozeru, ako zozrali vsetky zlavove karticky do supermarketov (uz teraz im vypocitavaju uhlikovu stopu pre velkeho brata)! Zaludok a extremna setrnost nepustia…
  Nuz bude to pre nas co do detailov vidime tazke, ale hadam sa nejako zariadime a pripravime narozdiel od tupych a naivnych ofiec, ktore nas tak miluju nazyvat konspiratormi a zosmiesnovat nas pri kazdej prilezitosti. Kto sa vsak bude nakoniec smiat najviac cas ukaze!

 2. konečně se možná globalisté dočkají finanční nirvány. CBDC tzv. digitálni měna vytvořena soukromníky prakticky z ničeho na jejich počítačích, ničím nepodložená a navíc možnost prostřednictvím tohoto podvodu nástroj jak ovládat životy lidí. Ten kdo souhlasí se zavedením tohoto mega podvodu je zaprodán tvůrcům tohoto podvodu nebo totální negramota. Jiná varianta není totiž možná.
  Pokud nebude jakákoliv měna podložena jasně definovaným aktivem a nebude splňovat podmínku uchovatele hodnot, bude to vždy jenom a jenom obyčejný podvod.

 3. Mezi člověkem a Kalhounovými myšmi není žádný rozdíl.
  Je to tak zformováno tvořením. Inteligence božstev. Když experminentovala s procesy v 3D realitě, pro vše stanovovala stejná schémata: proces nádechu a výdechu je podobný jako proces růstu a úpadku. Po výdechu nádech, po úpadku zase růst.
  Úpadek v nasyceném roztoku se projeví tím, že roztok už další podněty nepřijme, odstaví se, a až bude dostatečně odstátý, opět může nově přijímat.
  V životě se po období tvůrčího rozmachu stane nasycená společnost plná lenochů a zhýčkanců, v systému se probudí sebedestrukční tendence, mnozí zpitomí tak, že se pitomost převezme jako norma a systém se sebezničí.
  Pak zmučení přeživší vstanou jako zpráskaní psi nebo fénixové z popela, slíbí si, že už takovou pitomost nedopustí a začnou makat. A znovu se roste, než jednou nastane zasycení, a povstanou noví idioti.
  No a my jsme drazí přátelé zrovna v období, kdy nám svět před očima zároveň fialoví, zelená a černá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout