Populace ledních medvědů v oblasti Barentsova moře se navzdory předpovědím kliamaalarmistů rozrůstá

Populace ledních medvědů v oblasti Barentsova moře se navzdory předpovědím kliamaalarmistů rozrůstá

Jednou z mnoha předpovědí klimaalarmistů, kteří se snaží lidstvu namluvit, že se blíží katastrofa nevídaných rozměrů, bylo i tvrzení, že populace ledních medvědů se vlivem globálního oteplování (údajně způsobeného člověkem) postupně výrazně sníží, přičemž úbytek arktického ledu povede k vyhynutí ledních medvědů.

To vše se jako mnoho dalších klimatickými manipulátory šířených lží opět ukazuje jako nesmysl, který ani nebyl založen na racionálních důkazech.

Právě tento příklad údajně hynoucích ledních medvědů je dalším důkazem, jak současným klimatickým manipulátorům bez problémů prochází i ta nejstupidnější lež.

Kolik lidí, dnes již zcela neschopných používat vlastní rozum, jim asi uvěřilo??

Navzdory většímu množství CO2 v atmosféře (424 vs. 392 v červnu) bylo v polovině letošního července v Barentsově moři více mořského ledu než v roce 2012.

Tato oblast před rokem 2012 zaznamenala asi 6krát větší úbytek letního mořského ledu než kterákoli jiná oblast Arktidy: Lední medvědi z oblasti Barentsova moře mají nyní delší sezónu bez ledu než slavní medvědi západního Hudsonova zálivu, o kterých tolik slyšíme.

Na rozdíl od předpovědí, které trvaly na tom, že dlouhotrvající špatné ledové podmínky v létě nevyhnutelně povedou ke katastrofické míře hladovění a úmrtí, lední medvědi v oblasti Svalbardu dosud neměli žádné zdokumentované poškození zdraví nebo velikosti populace.

Ve skutečnosti terénní data ukazují, že medvědi na Špicberkách jsou v lepším stavu, než byli na konci 90. let, téměř jistě kvůli zdokumentovanému  zvýšení primární produktivity, které je výsledkem delších letních období bez ledu od roku 2003.

Otevřenější voda vystavená letnímu slunečnímu záření znamenala více potravy pro ryby, což je výhoda, která naráží na potravní řetězec, aby zajistila více tuleňů pro lední medvědy následující jaro.

Tlustší medvědi produkují zdravější mláďata, která s větší pravděpodobností přežijí svůj první rok života.

Barentsovo moře led 2023

Barentsovo moře led 2012

Před několika lety přišli propagandisté s tvrzením, že lední medvědi do 10 let zcela vyhynou.

Pravda je opačná, jejich populace roste i přesto, že – zejména díky sopkám – roste i obsah CO2 v ovzduší.

Toto tvrzení například šířila propagandistická BBC:

A CNN fake news dokonce natočila před pár lety nemocného medvěda a podala dokument tak, aby to vypadalo, že lední medvědi vymírají vlivem globálního oteplování:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Populace ledních medvědů v oblasti Barentsova moře se navzdory předpovědím kliamaalarmistů rozrůstá

  1. včera som na YT videla video, kde boli turisti loďou pri Wrangelovom ostrove. Z diaľky bolo vidno, že je úbočie kopca posiate ovečkami, (akurát sa tam nemajú na čom pásť). Keď priplávali bližšie, videli, že to sú ľadové medvede. Keďže ľadové medvede sú samotári, bolo to divné. Dôvodom párty viac ako 250 ľadových medveďov (z toho takmer polovica samice s odrastenými mladými) bolo, že tam more vyhodilo mŕtvu veľrybu a medvede mali hody. Samozrejme, na konci videa odznela povinná litánia o tom, že turisti mali veľké šťastie, lebo v dôsledku klimatických zmien ľadové medvede v podstate už vyhynuli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout