Německo: Klimatičtí extremisté chtěli zabránit automobilovému závodu, zranili při tom traťového komisaře (video)

Německo: Klimatičtí extremisté chtěli zabránit automobilovému závodu, zranili při tom traťového komisaře (video)

V Německu jsou klimatičtí šílenci ještě obtížnější než kdekoli jinde, prakticky denně jsou tam vidět přilepení porůznu na silnicích, ale okupují i historické památky, muzea, galerie, autosalony či koncertní sítě.

Tentokrát se snažili překazit automobilové závody a neštítili se při tom sáhnout k násilí. Jisté je, že nakonec neskončí dál než u pokuty (pokud vůbec), protože klimatičtí extremisté jsou v Německu obzvláště hájeni…

 Tři klimatičtí radikálové zaútočili na traťového komisaře na Norisringu v Norimberku. Podle policie byl muž lehce zraněn a převezen do nemocnice k ošetření. Ochranka chtěla zabránit klimatickým idiotům, aby zaútočili na trať a paralyzovali závod.

Policie trojici lidí vyšetřuje kvůli nebezpečnému ublížení na zdraví. Policejní mluvčí řekl, že jeden z útočníků byl již úřadům znám. Úřady nyní také vyšetřují pachatele násilných činů a další osobu pro podezření z přestupku.

O víkendu proběhly 80. Mezinárodní rychlostní  závody v rámci německého mistrovství cestovních vozů (DTM).

Podle policie chtěli další narušitelé vstoupit na závodní dráhu a zablokovat ji jen asi deset minut před startem. Čtyři z nich uspěli, řekl mluvčí.

Po několika minutách bezpečnostní služba a policie klimatické extremisty odklidily, což nebyl problém, protože tentokrát nebyli ekoteroristé  přilepeni.

Podle informací policie držela do odpoledne ve vazbě celkem dvanáct lidí, aby zabránila dalším trestným činům.

K odpovědnosti za akci se přihlásila radikální klimatická skupina „Poslední generace“, která podle svých vlastních prohlášení provedla akci společně se skupinou „Extinction Rebellion.“

Stříkali na vozovku oranžový olej a vyvěsili transparenty se svými požadavky. Není známo, která ze dvou klimatických skupin způsobila násilí.

„Žijeme v demokracii a každý může vyjádřit svůj názor,“ komentoval incident Jürgen Schielein, místopředseda představenstva Motorsport Clubu Norimberk.

Magazínu Motorsport řekl: „Ale pokud existuje nebezpečí pro život a zdraví, je to nepřijatelné. To bylo příliš nebezpečné. Lití oleje na závodní dráhu je úmyslným nebezpečím pro závodní jezdce.“

Šéf týmu kritizoval nebezpečnou akci na Norisringu: „Všechny týmy jsou tak opatrné, aby žádná ropa netekla na zem – a pak přijdou takoví lidé a rozlijí olej na trati. Oni nemohou být normální. Každý, kdo potře závodní dráhu olejem, by měl jít do vězení.“

Po celostátní razii v květnu „Poslední generace“ dosud odmítla obvinění, že je zločineckou organizací. V květnu se skupina na Twitteru zeptala: „Jednáme s politiky, policií a církevními představiteli. Co je na tom trestného?“

Podle spolkové ministryně vnitra Nancy Faeserové (SPD) se dosud dostalo do konfliktu se zákonem 740 členů radikální klimatické skupiny, většinou kvůli nátlaku a škodám na majetku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Německo: Klimatičtí extremisté chtěli zabránit automobilovému závodu, zranili při tom traťového komisaře (video)

 1. to chce klystýr a svěrací kazajku a elektro léčbu do mozku ono i dlouhodoby pobyt v uzavřené místnosti s mřížemi by také bylo řešeni

 2. Takové zm.dy musí řešit ne policie, ale ostatní normální občané. Když dostanou pořádnou nakládačku, že se z toho po.erou, tak to je nejvýchovnější metoda na šmejdy. Pro začátek to chce sebou vozit pepřové spreje a opepřit jim trochu život. S takovými zmetky se jinak jednat nedá.

 3. Vhodne pouziti soucasnych zakonu.
  Napr. Polyti zavodni drahy olejem je mozne kvalifikovat jako pokus o vicenasobnou vrazdu. Navic konali ve skupine tudiz je to organizovany zlocin.
  Ve vezeni si musi dalevydelat na pobyt ve vezeni plus uhradu skody. Cisteni vozovky, zdrzeni zavodu prineslo zdrzeni divakum – vsechen cas je potreba nauctovat vytrznikum za cenu prumerne mzdy. Rekneme 10 tis divaku zdrzeli hodinu, tj. Asi 7 let musi odpracovat na uhradu skody za cas. Prace provezne je jen ma manualni.

  Pokud nestih ou odpracovat svuj dluh behem delky trestu, trest se prodlouzi tak az vse odpracuji.

  Jednoduche transparentni zakony, doplnene reportazemi s vezni, kazdy tyden v hlavnim vysilacim case. Par idiotu by bylo nadozivoti v dolech. Ostatniby si dali majzla.

 4. V tzv. Eurábii nebudú mať títo extrémisti právo na nič – ani beztrestne páchať svoje zločiny,ani byť chránení korporáciami, ani žiť… Teším sa!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout