BlackRock rekrutuje saúdského ropného magnáta

BlackRock rekrutuje saúdského ropného magnáta

BlackRock se po odporu některých amerických států soustřeďuje na další země, zejména pak na Ukrajinu a aktuálně také na země arabské. Tento investiční gigant si tak chce možná při vytváření jednotného světového řádu zajistit loajalitu i v těchto zemích.

Spojení, které klade důraz na plnění klimatických cílů nulového uhlíku, jen potvrzuje, že také muslimské země jsou s touto agendou v plném souladu.

Snad až na výjimky, jakou je například omezení konzumace masa, není klimatická agenda nijak v rozporu s islámem. Ke klimatické agendě se ostatně nehlásí jen Saúdská Arábie, ale například i země jako Indonésie nebo Egypt.

Spojení čelního prosazovatele klimatické agendy – firmy BlackRock – s největším saúdským podnikatelem, tak jistě není náhodné…

Největší světový správce fondu přijímá do svého představenstva Saúda Amina Násira. Nasser je již generálním ředitelem Saudi Aramco – největší ropné společnosti na světě.

Finanční gigant, popisovaný jako možná finančně nejvlivnější hráč na světě, tvrdí, že nábor Násira je součástí jeho dlouhodobé strategie zaměřit se více na Blízký východ.

„Aminova vynikající kariéra ve společnosti Aramco, která trvá více než čtyři desetiletí, mu dává jedinečný pohled na mnoho nejdůležitějších problémů, kterým čelí naše společnost a naši zákazníci,“ uvedl Larry Fink, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BlackRock.

„Jeho zkušenosti s vedením, porozumění globálnímu energetickému průmyslu a hnacím silám přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku, stejně jako jeho znalosti regionu Středního východu, to vše významně přispěje k dialogu v představenstvu společnosti BlackRock.“

Amin Nasser je generálním ředitelem saúdského ropného giganta od roku 2015 a dohlížel na uvedení společnosti na burzu v roce 2019.

Saudi Aramco také usiluje o to, aby se do roku 2050 stala uhlíkově neutrální, což je jeden z důvodů pro nábor BlackRock, protože sama byla dříve ostře kritizována a obviňována z pokrytectví ohledně svých údajných klimatických snah.

Finanční gigant se například profiloval jako prodejce „udržitelných“ fondů, zatímco masivně investuje do fosilních paliv a těžby ropy.

Ale ne každý je v souladu s BlackRockem a klimatickou agendou, kterou investiční gigant prosazuje.

Floridští státní úředníci  v prosinci slíbili, že stáhnou asi dvě miliardy dolarů, které pro ně BlackRock spravuje:

„Použití našich peněz k financování projektu sociálního inženýrství BlackRock není něco, s čím Florida kdy souhlasila. Nemá to nic společného s maximalizací výnosů a je to opak toho, za co je správce aktiv placen,“ řekl ministr financí Floridy Jimmy Patroni.

Mimo Floridy se od BlackRocku již v loňském roce nebo začátkem roku letošního odvrátil i Texas a  několik dalších republikány řízených amerických států.

Generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink již dříve uvedl, že není „klimatickým policistou“, ale že je povinností společnosti sdílet údaje o klimatu a podobné informace se svými zákazníky, aby měli přístup k nejlepším a nejúplnějším informacím, aby mohli činit svá rozhodnutí o finančních investicích na základě ESG dané společnosti.

Zde připomínám, že tyto „známky ESG“ byly společnostem přidělovány na základě toho, jak dalece byly ochotné propagovat a plnit klimatickou agendu. To znamená omezení uhlíkové stopy, udržitelné podnikání apod.

Výše na stupnici ESG byly také ty firmy, které se pustily do rasové rozmanitosti a podporovaly LGBTQI agendu.

Finanční gigant loni spravoval nejméně 8 000 miliard dolarů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.9]

One thought on “BlackRock rekrutuje saúdského ropného magnáta

  1. Neprekvapilo by ma, keby v Prahe presadila havlistická mafia trebárs premenovanie Ruskej ulice na Saudskoarabskú alebo Sibírskeho námestia na Námestie kráľa Fahda /obľúbenec samotného Havla, pravdepodobne najhorší terorista v dejinách a masovejší vrah než Hitler a Stalin dokopy/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout