EU chce novou dohodu o injekcích Covid: 10 eur z daní za nevyužitou dávku

EU chce novou dohodu o injekcích Covid: 10 eur z daní za nevyužitou dávku

Jak známo, tak EU – či lépe řečeno Ursula von Lejno – vyjednala pro každého občana EU nejméně 10 dávek genových jedů Pfizer.

Způsob, jakým bylo vše dojednáno, jen potvrzuje těžce korupční prostředí EU, nicméně šéfka EK je díky svým velmi vysoko postaveným mecenášům takřka nedotknutelná, takže  nelze očekávat, že by probíhající vyšetřování vedlo ke kýženému výsledku.

Nicméně je třeba si uvědomit, že mimo Pfizeru se do EU dodávaly i další značky genových přípravků, takže ve skutečnosti nešlo o 10, ale o mnohem víc dávek na osobu.

Nyní je však situace taková, že vyjma nejnáruživějších svědků covidových si již nikdo těmito injekcemi tělo trávit nechce. EU tak nyní mimo jiné řeší co s již uzavřenými smlouvami, ale i s dávkami, které nebudou spotřebovány. Samozřejmě je zaplatí daňoví poplatníci zemí EU. Lejnová bude dozajista opět z obliga.

Evropské státní zastupitelství v současné době prošetřuje legálnost původních obchodů s výrobci vakcín, jejichž pochybným základem jsou i pochybné SMS od Ursuly von der Leyenové šéfovi Pfizeru Bourlovi.

Nyní mají členské státy platit po 10 eurech za zrušené dávky – tedy za dávky, které nebyly dodány a nebyly aplikovány injekčně. Od společnosti Pfizer má být nakoupeno celkem 70 milionů dalších dávek.

List Financial Times uvedl, že EU v současné době vyjednává dohodu o 70 milionech „injekcí Covid-19“ do roku 2026 – výhradně s BioNTech/Pfizer. To by podle FT vytlačilo konkurenty Moderna, Novavax a Sanofi z trhu.

Stávající smlouvy se společností Pfizer se mají zřejmě změnit. Zrušené dávky by tedy musely být zaplaceny po 10 eurech za kus. Když se nad tím zamyslíte, nestačíte se divit. 

Kde jinde než ve zvrácené EU se může stát to, že vlády musí rozhazovat peníze daňových poplatníků na produkty, které nejsou potřeba?

Některé země – v čele s Polskem – byly proti této smlouvě. Nemají zájem na tom, aby jejich populace musela platit za dávky vakcín, které nejsou potřeba. EU v současnosti pracuje na „přesvědčování“ těchto odpůrců.

Pokud dohoda projde, ostatní jmenovaní výrobci vakcín budou z velké části mimo hru. Protože 70 milionů dávek do roku 2026 včetně by byl očekávaný celkový podíl na trhu.

Zmínění výrobci se potýkají s různými problémy. Například Novavax  ve srovnání s rokem 2021 klesl o 97 procent. Dávky vakcín měly obecně dobu použitelnosti pouze tři měsíce, ale vzhledem k nezájmu o tyto přípravky musela být po ukončení trvanlivosti většina zlikvidována.

U Sanofi a Novavaxu  až 90 procent dodaných ampulí zůstalo nevyužito a muselo být zničeno. Moderna naproti tomu všechny dávky, které byly nasmlouvány, již dodala, nedochází zde již k prodloužení ani obnově smlouvy.

Mezitím evropské státní zastupitelství vyšetřuje chování Ursuly von der Leyenové, která s nedemokratickou legitimitou vyjednala obchody s genovými přípravky přímo se šéfem Pfizeru Albertem Bourlou prostřednictvím textové zprávy.

Zda jsou tyto SMS vůbec dostupné justici, není známo – Brusel je odmítl zveřejnit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

4 thoughts on “EU chce novou dohodu o injekcích Covid: 10 eur z daní za nevyužitou dávku

  1. Jak rika pan kemr, vsechno je jinak! Vice lidi si mysli ze tyto biologicke zbrane v ampulkach jsou pouze a jen papirove vedene. At nejaky ivestigativni novinar jde po mrazacich na ty ampulky. Kde jsou ty mrazaky? Zamyslete se nad touto skutecnosti. A existuji vubec mrazaky na minus 70 stupnu? Nyni pomijim nadoby s tekutym dusikem ktery ma teplotu minus 196 stupnu celsia. Kdo plati tu spotrebu elektriny na tech hafo mrazaku? Kde jsou? Videli jste je nekdo vite o nich? Kde maji uskladneno tolik ampuli? Opet lzi a lzi! A tech 10 eur? Za udajne nevyuzite jedy? Verim , ze tech 10 eur si z danoveho poplatnika stahnou, za ampule na papiru!!! CHUDYM BRAT BOHATYM DAVAT!! janosik naopak! Sama za sebe neverim ze ty ampule s temi jedy existuji. Mym nazorem jsou fiktivni!!

  2. dobrovolně se vzdávám svých dávek ve prospěch Lejna a její početné famílie. Nech si každý člen rodiny dá dvojnásobnou dávku a nic za to nebudu chtít, ať jsou hlavně zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout