Bývalý důstojník CIA říká, že rozhodnutí o útoku dronem na Kreml učinily Spojené státy

Bývalý důstojník CIA říká, že rozhodnutí o útoku dronem na Kreml učinily Spojené státy

Bývalý zpravodajský důstojník CIA Larry Johnson říká, že rozhodnutí zahájit útok bezpilotním letounem na Kreml učinily Spojené státy.

Středeční útok, který byl pravděpodobně zaměřen na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl zastaven systémy elektronického boje, které vyřadily drony z provozu dříve, než mohly dosáhnout svého cíle.

Podle Johnsona musel být útok veden Bidenovou administrativou a americkým vojensko-průmyslovým komplexem, protože „rozhodnutí o takových útocích nejsou přijímána v Kyjevě, ale ve Washingtonu.„.

Washington by měl jasně pochopit, že to víme,“ řekl Johnson novinářům.

Ačkoli útok, v jehož případě Ukrajina popřela, že by se na něm podílela, nedosáhl svého taktického cíle, byl podle Johnsona stále vysoce symbolický.

„Nezpůsobilo to významné škody, ale mělo to psychologický dopad, i když existují lidé, kteří s tím nesouhlasí, můj názor je, že to Rusko vyburcuje, nevytvoří to strach, nespokojenost nebo rozdělení. Jiní věří, že tím vykreslí Rusko jako slabé a vytvoří vnitřní problémy. Jednoduše konstatuji, že reakce bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva, stejně jako členů Dumy – jsou rozhořčené, jsou pobouřené a vyzývají k eskalační odvetě proti Ukrajině. Takže si myslím, že v mnoha ohledech se to vymstilo,“ řekl bývalý úředník ministerstva zahraničí.

Dodal také, že útok zaváněl zoufalstvím a byl pokusem vyprovokovat Rusko k velké eskalaci, aby se Spojené státy hlouběji zapojily do tohoto konfliktu.

„Zároveň si myslím, že Washington správně poznamenává, že se snaží Ukrajinu odradit od této eskalace, protože si uvědomují, že se to vymklo kontrole. A Spojené státy nejsou v žádné vojenské pozici, aby se postavily Rusku a přežily tuto konfrontaci,“ řekl Johnson.

Demokratický prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr. odsoudil pokus o útok dronem jako nebezpečnou eskalaci.

„Představte si, jak bychom reagovali, kdyby síly podporované Ruskem zahájily útok bezpilotními letouny na Kapitol. Musíme zastavit tyto vyšinuté pokusy o eskalaci války,“ řekl Kennedy.

„Po úspěšném zmírnění kubánské raketové krize prezident John Kennedy varoval před tím, aby Rusko bylo nuceno volit mezi národním ponížením a jadernou válkou. Měli bychom dbát jeho rad,“ dodal.

Mezitím Ukrajina pokračovala v bombardování drony tím, že se v pátek ráno zaměřila na ropnou rafinerii v Krasnodarském regionu v jižním Rusku.

Vypukl požár, který byl ale rychle uhašen úřady a nikdo nebyl zraněn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Bývalý důstojník CIA říká, že rozhodnutí o útoku dronem na Kreml učinily Spojené státy

  1. usáci majú od šesťdesiatich rokov záujem o prírodné bohatstvo Ruska ,nečudo že stratili nervy
    podla mňa Ruské atomové rakety na Kube mali ostať dodnes , usáci by neboli neskutočne arogantní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout