Německý politik řekl „vše pro Německo“ – byl obviněn z nenávistných projevů

Německý politik řekl „vše pro Německo“ – byl obviněn z nenávistných projevů

Jedná se samozřejmě o politika AfD, tedy strany, která je v Německu pod velkým tlakem, její politici jsou sledováni, jsou u nich prováděny domovní prohlídky a hledá se jakákoli záminka k jejich stíhání.

AfD také nemá přístup do tamní veřejnoprávní televize a je celkově upozaďována v celém mainstreamu. Není divu, že systém se u představitelů strany, která má nyní kolem 15% a nabírá velké množství mladých, snaží najít každou „vešku“ a hledat problémy i tam, kde nejsou…

Björn Höcke, vysoký představitel strany Alternativa pro Německo (AfD), bude znovu obviněn z trestného činu nenávistných projevů. Důvodem je, že svůj projev zakončil větou: „Vše pro Německo“.

Je to již posedmé v řadě, co prokurátoři zbavili imunity Björna Höckeho, který je vůdcem AfD v Durynsku.

Tentokrát bude Höcke stíhán za to, že řekl „vše pro Německo“ na konci projevu, který pronesl v Merseburgu v Sasku-Anhaltsku během volební kampaně v roce 2021.

Jako základ pro tuto intervenci úřady poukazují na to, že stejná fráze byla také vyryta na dýkách SA během nacistické éry.

Björn Höcke odmítá tvrzení, že jeho výrok má něco společného s nacismem. Poukazuje na skutečnost, že „Vše pro vlast“ bylo vlastně sloganem AfD ve volební kampani.

Za stížností stojí předseda Strany zelených v Sasku-Anhaltsku Sebastian Striegel.

Na Facebooku Höcke píše, že ho nepřekvapuje, že o něm informoval „protiněmecký ekolog.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německý politik řekl „vše pro Německo“ – byl obviněn z nenávistných projevů

  1. Když řekne „vše pro Německo“, tak ho přece může nařknout z nenávisti jen někdo, kdo Němcem není. Rodilý Němec takového politika nařknout nedokáže. Takže kdo v té Německé justici už vládne? Hádat není těžké.

  2. Keby povedal niečo v zmysle „Islam musí vládnuť a bude vládnuť svetu“, alebo „Treba legalizovať sex pod 15 rokov“, určite by sa mu nič nestalo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *