Ukrajinský představitel říká, že Kyjev nemá prostředky na protiofenzívu

Ukrajinský představitel říká, že Kyjev nemá prostředky na protiofenzívu

Zatímco miliardy západních peněz jdou do kapes ukrajinských politiků a oligarchů a většina zaslaných zbraní skončí na černém trhu a poté u islámských teroristů a různých dalších zločineckých skupin, situace přímo na bojišti je taková, že na ukrajinské straně již nejsou nejen zbraně, ale také vojáci.

To ovšem není nějaká ruská propaganda, jak by nyní zřejmě podotkly různé pofiderní postavičky cenzorské scény, ale fakt, který sdělil přímo ukrajinský představitel americkému médiu…

Vysoký představitel ukrajinské vlády pro Washington Post řekl, že Kyjev nemá prostředky na zahájení velké protiofenzívy v nadcházejících měsících, protože Ukrajině chybí vycvičené jednotky, munice a další vybavení.

„Když máte více zdrojů, můžete útočit aktivněji,“ řekl úředník, který pro Post promluvil pod podmínkou anonymity. „Když máte méně zdrojů, bráníte se více. Budeme se bránit. Proto, pokud se mě osobně zeptáte, nevěřím v naši velkou protiofenzivu. Rád bych tomu věřil, ale podívám se na zdroje a říkám si: „S čím? Možná bychom mohli udělat nějaké lokalizované průlomy.“

Úředník řekl, že Ukrajina nemá ani lidi a ani zbraně k zahájení protiofenzívy. „A znáte ten poměr: když přejdete do útoku, ztratíte dvakrát nebo třikrát tolik lidí. Nemůžeme si dovolit ztratit tolik lidí,“ řekl úředník.

The Post mluvil také s ukrajinským velitelem praporu, který se jmenoval Kupol, a který popsal chmurnou situaci na frontě. Kupol uvedl, že jeho prapor se již dříve stáhl z města Soledar u Bachmutu, které v lednu spadalo pod ruskou kontrolu.

Kupol řekl, že v jeho 500členném praporu bylo 100 vojáků zabito a asi 400 zraněno, což vedlo k úplné konverzi. Nyní jsou mu přiděleni vojáci bez bojových zkušeností a s velmi malým výcvikem.

„Dostávám 100 nových vojáků,“ řekl Kupol. „Nedávají mi čas je připravit. Říkají: ‚Vezmi je do bitvy.‘ Oni však prostě všechno zahodí a začnou utíkat. A je to.“

„Když voják nestřílí, ptám se ho proč a on říká: ‚Bojím se zvuku výstřelu‘,“ dodal. Zpráva uvedla, že Ukrajina vyslala příliv branců, aby nahradili zkušenější vojáky, kteří byli zabiti nebo zraněni.

Nyní je stále více ukrajinských mužů, kteří se nepřihlásili dobrovolně a bojí se povolání do bitvy. Ukrajinské bezpečnostní služby uzavřely účty Telegramu, které Ukrajincům pomáhaly vyhýbat se místům, kde úřady prováděly odvody.

Kupol řekl, že ukrajinské síly také bojovaly s velmi malým množstvím munice. „Jsi v první linii,“ řekl. „Jdou na tebe a ty nemáš čím střílet.“ Kyiv Independent také nedávno hovořil s ukrajinskými vojáky, kteří řekli, že bojují s malým množstvím munice, výcviku a podpory.

Ukrajina utrpěla těžké ztráty při obraně Bachmutu, ale zdráhala se oběti hlásit. Německý představitel uvedl, že Ukrajina ztratila 120 000 vojáků – zabitých a zraněných, ale číslo může být mnohem vyšší.

Navzdory hrozným podmínkám pro ukrajinské jednotky Kyjev stále posílá nevycvičené vojáky do toho, co se stalo známým jako „mlýnek na maso“ v Bachmutu. 

Jevgenij Prigožin, šéf ruské Wagnerovy skupiny, v neděli řekl, že Ukrajina dodává „nekonečné zásoby“ a boje se přiostřují, když se ruské síly snaží zatlačit do západní části města.

Na aktuální záběry z Ukrajiny se můžete podívat zde:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Ukrajinský představitel říká, že Kyjev nemá prostředky na protiofenzívu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout