Švédsko: Za pokřiku „Allahu akbar“ pobodal muž na ulici 10letou holčičku (video)

Švédsko: Za pokřiku „Allahu akbar“ pobodal muž na ulici 10letou holčičku (video)

Případ, který se odehrál dnes kolem poledne, je poměrně čerstvý, takže k němu není více informací. Zatím se zdá, že oběť byla zvolena zcela náhodně, protože nikdo nepotvrdil jakoukoli souvislost mezi pobodanou holčičkou a útočníkem. Podle toho, že dívce mimo jiné mířil i na krk, vše vypadá jako pro džihádisty běžný pokus o podřezání.

Během čtvrtečního odpoledne byla desetiletá dívka bodnuta do břicha a krku v centru Göteborgu, kde byla se svou babičkou a dědečkem. Podezřelý pachatel byl zatčen. Podle zpráv muž  skandoval „Alláhu akbar“.

Krátce po 12:30 byla policie zavolána do Brunnsparkenu, kde bylo pobodáno dítě. Podle policie byla dívka převezena do nemocnice a její stav  je popsán jako kritický.

„Dítě krvácí z břicha, podle zpráv z místa činu,“ řekl Thomas Fuxborg, tiskový mluvčí policie v regionu West.

Svědci na místě činu byli záhy po činu vyslýcháni. V parku proběhla velká policejní operace a podezřelý 35letý pachatel byl zatčen. Případ je klasifikován jako pokus o vraždu.

„Kolemjdoucí mladíci údajně srazili pachatele na zem a zasáhli i strážníci a ochranka. V místě byl také policista mimo službu, který zasáhl,“ řekl Fuxborg.

„Viděl jsem, jak byl pachatel zadržen. Nejprve ležel poměrně dlouho na zemi. Pak ho zvedli, dali mu pouta na ruce, naložili ho do policejního auta a odjeli,“ řekl deníku Göteborgs-Posten Firas Moussa, který pracuje v domě vedle tramvajové zastávky, kde k útoku a zatčení došlo.

Důvod útoku je údajně zatím nejasný, přičemž policie nezjistila žádnou souvislost mezi pachatelem a obětí. Její babička byla také lehce zraněna, když se snažila dívku chránit.

Muž byl loni v zimě odsouzen za zločin, ale unikl vězení, protože tvrdil, že ve svém životě vidí „hmatatelné zlepšení“.

Podle informací novináře Joakima Lamotteho pachatel v souvislosti s napadením skandoval „Alláhu akbar“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švédsko: Za pokřiku „Allahu akbar“ pobodal muž na ulici 10letou holčičku (video)

  1. Byť otcom toho dieťaťa tak sa nezdržím. A bol by som ozaj nemylosrdný!!! Potom by som to zahrallna mladistvého a na duševna labilného, ako to robia na západe všetci páchatelia, keď sa jedná o brutálny trestný čin.

    1. to by nepomohlo, k tomu treba ešte správnu farbu kože a správnu náboženskú vieru. A pomôže aj správne rodisko, lebo byť moslimom napr. zo Iraku či Sýrie je výhodnejšie z hľadiska výšky dávok, azylu a beztrestnosti ako byť moslimom. z Čečenska alebo Bosny či Albánska. Ako biely domorodec by ste to mohol skúsiť s vyhlásením, že sa cítite byť ženou a že ste traumatizovaný, lebo pre Vaše špecifické gender potreby Vás nikto v detstve nechápal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout