Šéf hedgeových fondů: Velké množství bank zkolabuje do 2 let (video)

Šéf hedgeových fondů: Velké množství bank zkolabuje do 2 let (video)

Luke Ellis, šéf hedgeového gigantu Man Group, varoval, že otřesy po krachu Silicon Valley Bank ještě neskončily. Předpovídá, že v příštích dvou letech zkolabuje velký počet bank.

Ellis učinil svá prohlášení ve středu během konference Bloomberg v Londýně, když byl dotázán, zda si myslí, že bankovní krize je u konce.

„To záleží na tom, co myslíte tou krizí. Myslím, že spousta bank za 12 až 24 měsíců přestane existovat,“ řekl šéf hedgeového fondu.

Dodal, že některé banky by mohli převzít větší rivalové. Například UBS koupila krachující Credit Suisse za zhruba 3,23 miliardy dolarů. Ostatní prostě ‚zmizí‘. Poznamenal však, že Federální rezervní systém a finanční regulátoři přijímají opatření, aby zabránili krachu bank.

Ellis řekl, že menší, regionální banky ve Spojených státech a  ve Spojeném království jsou zvláště ohroženy…

Připomínám, že jiní ekonomové hovoří podobně, navíc se ukazuje, že cílem těchto řízených krachů by zřejmě mělo být zavedení digitální měny (CBDC).

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

One thought on “Šéf hedgeových fondů: Velké množství bank zkolabuje do 2 let (video)

  1. Zavedení CBDC jen zemích kolektivního západu není žádná výhra pro elitu a globalitická světovláda. Podle mě toto není řízená bankovní krize, ale živelná a stát se potom může cokoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout