Deutsche Bank a WEF předpokládají konec hotovosti – CBDC jsou prý nevyhnutelné

Deutsche Bank a WEF předpokládají konec hotovosti – CBDC jsou prý nevyhnutelné

Od začátku je jasné, že všechny řízené krachy bank mají směřovat k zavedení digitální měny (CBDC). Ovšem nejprve je zapotřebí vyrobit vhodné „podhoubí“ pro její zavedení.

A nejde jen o dohady a konspirační teorie jak by si někdo mohl myslet. Nyní o ukončování hotovosti hovoří také Deutsche Bank, potažmo WEF. Hotovost samozřejmě neskončí zítra, ale postupně se budou  hotové platby různě znevýhodňovat a CBDC bude naopak představována jako ideální platební prostředek.

Marion Labore, makrostratég Deutsche Bank, napsala článek pro web Světového ekonomického fóra (WEF), který se zaměřuje na některá oblíbená témata této švýcarské neformální skupiny (a politiků): CBDC a konečný zánik hotovosti.

Labore zdůrazňuje Švédsko, Brazílii a Čínu jako země, které učinily zvláštní pokroky ve vývoji digitalizovaných verzí měn centrálních bank (CBDC) – centralizovaný model preferovaný vládami a obchodními elitami, který nelze zaměňovat s decentralizovanými kryptoměnami.

Ve skutečnosti je nadšení tak velké, že představitelka Deutsche Bank vidí budoucí dominanci CBDC, která převládne na úkor hotovosti, jako něco nevyhnutelného.

Tempo, jakým se vlády přibližují k CBDC, je buď alarmující, nebo působivé, v závislosti na tom, jak se na tento trend díváte: článek zmiňuje, že 90 % centrálních bank po celém světě nyní vytváří CBDC a/nebo testuje zatímco toto číslo se za pouhý rok zdvojnásobilo.

Zdá se, že odklon od hotovosti ve Švédsku není způsoben pouze pandemií, ale také silným apelem na emoce ze strany veřejných osobností, jako je Bjorn Ulvaeus ze skupiny ABBA, který se zdá být přesvědčen, že přítomnost hotovosti je důvodem pro  vloupání do domu (zkušenosti jeho vlastního syna s vloupáním byly katalyzátorem této „protihotovostní evangelizace“).

Ulvaeus nebyl sám, protože švédská vláda se do tohoto boje proti hotovosti plně zapojuje už nejméně deset let.

A požadované výsledky byly nevyhnutelné. „Podle průzkumu Riksbank z roku 2020 kleslo procento lidí ve Švédsku, kteří používají hotovost, v letech 2010 až 2020 z přibližně 40 % na méně než 10 %,“ píše Laboure z Deutsche Bank.

„V Číně tato čísla ukazují pokles peněžního oběhu na 8,2 % HDP v roce 2022, z 11 % v roce 2012.

Vysoké úrokové sazby ovlivňují také nižší množství hotovosti v oběhu, píše Laboure. Nyní však geopolitické kroky a rozhodnutí produkují vysokou inflaci, která má tendenci mít opačný účinek.

Takže to nejsou příliš dobré zprávy pro „válku proti hotovosti“:

„Navzdory trendu směřujícímu k bezhotovostní společnosti a progresi CBDC,“ varuje představitelka banky, „konec hotovosti je stále v nedohlednu a hotovost bude ještě  po určitou dobu používána jako uchovatel hodnoty a platební prostředek.“

Mezitím hotovost a decentralizované kryptoměny zůstávají pro lidi jediným způsobem, jak mít plnou kontrolu nad svým majetkem a jak chránit své soukromí.

I to je důvod, proč se CBDC na jejich úkor tak urputně prosazuje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Deutsche Bank a WEF předpokládají konec hotovosti – CBDC jsou prý nevyhnutelné

    1. Pro nás? A to ne! Platit maximum věcí hotově, něco málo bankovním převodem, nebo složenkami i za cenu poplatku za tuto službu. Zapomenout na platby kartou, mobilem a hodinkami. Zapomenout na hnusnou frázi „z pohodlí domova“. Donutit zákonodárce k zakotvení hotovosti do Ústavy ČR. To je nenásilná cesta jak se bránit. Prostě nedat kůži lacino.

  1. Tyto dosazene loutky kolektivniho zapadu slouzi jen a vyhradne bankovnim kartelum Rotschildu, Rockefeleru, Morganu a jim podobnym zrudam! To jen hloupi lide se nechali unest jejich vyhodami placeni kartami bezhotovostne!!! Asi si neuvedomuji dusledky tohoto pocinani! Maji dobre vymyte mozky a jsou dobre zmanipulovani! A o to slo! Zmanipulovat pod zaminkou vyhod ale pro ty zmrdy ne pro lidi! Otazka jak z toho hnusu fialoveho ven? Soucasna vlada v sro Ltd Cesko urcite nezakotvi do Ustavy placeni hotovosti!! Tomu neverim protoze kopou za zapadni korporace!! Ja oproti nim jsem ziva lidska bytost a s sro Ltd nenam nic spolecneho a nikdy mit nebudu jsem obyvatelka CSFR kterou nezakonne a protiustavne rozdelili bez referenda!! Tim padem jsou tu dva okruhy lidi jedni obcane sro Ltd Ceska jako firmy a druzi jako svobodni zivi lide CSFR!!! De facto zruseni hotovosti se tyka pouze obcanu zijicich v sro ltd Ceska! Nas zivych lidskych bytosti se tento krok nema tykat neni liz tak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout