Díky hlasování europarlamentu bylo schváleno klimatické nařízení, na jehož základě může dojít k vyvlastnění majitelů domů

Díky hlasování europarlamentu bylo schváleno klimatické nařízení, na jehož základě může dojít k vyvlastnění majitelů domů

Již před časem jsem zde upozornila na další klimatický diktát, který se má dotknout zejména majitelů nemovitostí  – a to těch starších. Všechny nemovitosti, které nebudou do dané doby odpovídat přísným klimatickým normám, založeným na šířených klimatických lžích, budou neprodejné a posléze také vyvlastněné.

Úpravy, které budou muset být zejména u starších nemovitostí provedeny, jsou natolik zásadní, že spousta lidí na to jednoduše nebude mít. A pokud nebudou povinné úpravy provedeny, dojde k sankcím, které mohou vést až k vyvlastnění. Nemovitost, která nebude odpovídat dané kategorii, pak samozřejmě nebude prodejná.

Evropský parlament včera odsouhlasil „klimatickou“ stavební směrnici navrženou předsedkyní Komise Ursulou von der Leyenovou. 343 europoslanců hlasovalo pro, 216 proti.

Mnoho majitelů nemovitostí tak bude nuceno provést v rámci „Zelené dohody“ velmi nákladné rekonstrukce. V průměru to bude podle odhadu stát každou postiženou osobu v EU asi 42 500 eur (v přepočtu asi milion korun) ve jménu ochrany klimatu. A to je stále konzervativní odhad. Odborníci odhadují, že by mohly být nezbytné také investice ve výši více než 100 000 eur.

Náklady jsou samozřejmě jen průměrný odhad, kdy je třeba počítat s tím, že ceny jsou v různých zemích rozdílné. U nás je levnější pracovní síla (ale ne materiál), takže cena může být něco málo pod průměrem nebo zhruba v průměru EU. U někoho budou samozřejmě náklady vyšší, u jiného nižší, jde jen o odhadovaný průměr.

Některé státy EU – jako například Itálie, kde by se přestavby týkaly drtivé většiny nemovitostí – záhy po hlasování deklarovaly, že tuto normu odmítají přijmout. Vzhledem k tomu, že většina našich europoslanců hlasovala proti tomuto paskvilu, předpokládám, že i u nás je značná šance na to, že nové unijní nařízení nebude přijato.

K tomu však může dojít kdykoli v budoucnu, bude tak zřejmě velmi důležité i to, kdo bude v budoucnu ve vládě. U nás v tomto smyslu vidím jako největší nebezpečí zejména Piráty a TOP09, což jsou partaje, které zelenou politiku plně podporují a jejich zástupci byli také jedinými, kdo pro zákon za ČR hlasoval. Pro byli konkrétně všichni tři Piráti (Kolaja, Peksa a Gregorová) a Niedermayer (TOP09/STAN).

I z toho důvodu tentokrát nemá cenu vypisovat celý jmenný seznam všech, kdo proti zákonu hlasovali, neboť to byl zbytek přítomných europoslanců.

V budoucnu si samozřejmě může EU najít nástroj, jak zákon vymáhat. V minulosti se již objevilo více sporných zákonů, u kterých se nakonec podařilo vzpurné země přimět k tomu, aby se podřídily…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 4.8]

9 thoughts on “Díky hlasování europarlamentu bylo schváleno klimatické nařízení, na jehož základě může dojít k vyvlastnění majitelů domů

 1. Tak už sa začínajú správať ako komunisti? Síce oni to už robia cca tak posledných 5 rokov, len aby bolo medzi nami jasno. Vyvlastňovanie je teraz ako zhabanie majetku za štátom stanovenú cenu. To sa poser!!! Inak v Taliansku takto nasťahovali už nelegálnych imigrantov do cudzích zariadení. Teda ak si to dobre pamätám.

 2. kdybychom nebyli v EU tak se tím nemusime zabivat no co se bude dit je jasne když nebudou lide moct vlastnit domy tak se nebudou zakladat rodiny už ted težko lze předpokladat že ti co jim je dnes mezi 18-20 let nikdy bydlet ve vlastnim nebudou což znamena že budou mit strach založit svoji rodinu zvlaště když vidi všude tu drahotu a co bude nasledovat mladi bud budou chtit odejit na západ a nebo se smiřit s tím že nikdy mit rodinu nebudou což znamena že tady bude radikalizovana mlada frustrovana generace ktere nebude nic patřit ještě že maji radi ty americke filmy a serialy všechny ty vraždy a podobně to určitě pomuže no co řict nakonec když nebudou tedy rodiny tak nebudou děti nebudou děti nebude odvod na socialni a zdravotni pojištěni = nebudou v budoucnu žádne duchody a to ještě budou lidi vyvlastněny nemovitosti tohle je bohužel i naše budoucnost https://youtu.be/kmitjx3nN70

  1. My nejsme v EU ! Rozdělení republiky mohlo proběhnout jen na základě referenda a to nebylo . Všechny následně podepsané smlouvy do EU,NATO atď. jsou podvodem. Jen se do toho opřít kolektivně a nebát se.

 3. Praha ma privela starych domov, coskoro expirujuce zivotnost (max 130).
  Nepomoze im takato udrzba, kedze do zakladov nik neinvestoval cca 100rokov, tehly su dlhodobo vlhke aj vdaka dementnej dlazdicovej (vodu priepustnej) dekoracie chodnikov.
  Treba premyslat nad novym hlavnym mestom, alebo zacat prestavbovat (burat/stavat).

  Ine riesenie je jedno mini zemetracenie cez haarp a „falosaci“ dobre zarobia …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout