Vyvlastnění by se po roce 2030 podle pravidel EU týkalo většiny nerenovovaných domů postavených před rokem 2000

Vyvlastnění by se po roce 2030 podle pravidel EU týkalo většiny nerenovovaných domů postavených před rokem 2000

Klimatická agenda má být základem pro zavádění společnosti jako z vizí WEF, tedy světa, kde nikdo nic nevlastní, vše se sdílí a globalisté jsou šťastni.

Zásadním problémem je, že většina lidí klimatickým lžím věří a tím automaticky tuto agendu podporuje. A to včetně všech důsledků. Počítá se nejen s klimatickými lockdowny, ale také s přechodem od masa k hmyzu a masu umělému či s postupmným vyvlastňováním, které mají globalisté dávno velmi dobře promyšleno.

Již několikrát jsem se zde poměrně podrobně věnovala programu Fit for 55, který byl schválen EP a nyní mají být součásti této agendy implementovány i do zákonů členských zemí. Jde tak například o zákon, který má v příštím desetiletí zakazovat prodej a posléze i provoz aut na fosilní paliva, přičemž ti, kdo včas nepřejdou na elektromobily, budou platit uhlíkové daně.

Počítá se zřejmě s tím, že pro mnoho lidí bude finančně neúnosné nejen platit tyto daně, ale také pořídit si nový – ne zrovna levný – elektromobil. V případě aut tak nebude třeba vyvlastňovat, časem zůstanou jen nejbohatším a pak zde bude ono neustále proklamované sdílení, které je základem oběhové ekonomiky.

Ovšem mnohem horší je situace s nemovitostmi. Podle zjištění nebude mnoho evropských nemovitostí odpovídat „uhlíkově neutrální“ kategorii (to je ono značení A – G). V současné době se mají nemovitosti, které neodpovídají alespoň kategorii E, postupně zrekonstruovat tak, aby se na tuto kategorii nejpozději někdy mezi roky 2030-33 dostaly.

Plány z Bruselu totiž stanovují, že všechny  budovy musí být od roku 2030  bezemisní, tj. CO₂ neutrální. U budov ve vlastnictví veřejných institucí by to mělo platit už od roku 2028. I když bude tato regulace spojena s výrazně vyššími náklady pro budoucí stavitele, stále představuje mnohem menší zlo v celkovém kontextu „Fit for 55“.

Nejvíce jsou ohroženi majitelé stávajících budov, které byly postaveny  do konce 20. století. Ty jen zřídka odpovídají třídě energetické účinnosti E. Nejpozději od roku 2033 musí tuto normu splňovat všechny domy a byty v EU. U mnoha budov energetických tříd F a G ovšem nebude renovace možná.

Jednoduše řečeno: Do roku 2030 musí všechny budovy, bez ohledu na rok výstavby, splňovat alespoň třídu účinnosti F a do roku 2033 musí být dosaženo normy E. Tyto požadavky směrnice „Fit for 55“ jsou skryty v tzv. „MEPS“, minimálních požadavcích na vlastníky budov.

Podle odhadů však desítky milionů domů v EU nemohou být renovovány, protože buď je stavební struktura příliš špatná nebo se z ekonomického hlediska renovace nevyplatí, takže tyto domy již nebudou moci být používány nejpozději od roku 2033 (domy kategorie G od roku 2030).

A to je to, co EU v tomto případě myslí přesně tak, jak to říká – domy a byty kategorie F a G  „již nelze používat“. Jinými slovy, stanou se prakticky bezcennými, což se rovná faktickému vyvlastnění.

Tedy zatímco například boháči, kteří mají soukromé jachty a tryskáče, zanechávající velkou uhlíkovou stopu,  jsou EU zařazeni do výjimky a nebudou nijak postiženi, majitelé starých domů a bytů budou vyvlastněni.

Brusel totiž v případě starších neekologických budov neumožňuje ani placení vyšší uhlíkové daně (tu budou muset v roce 2030 platit všichni, kdo budou mít příliš velkou uhlíkovou stopu), jednoduše neexistuje cesta, jak mít legálně starší nemovitost kategorie F-G.
Tyto nemovitosti budou vyvlastněny podobným způsobem, jako se to nyní děje s holandskými farmami, které jsou také vyvlastňovány pod rouškou údajné „klimatické apokalypsy.“

Brusel přehlíží – vědomě či nevědomě – celou řadu více či méně neřešitelných problémů. Poměrně málo majitelů starších domů si  bude moci dovolit takovou rozsáhlou nucenou renovaci.

V celé EU se navíc budou muset náhle renovovat desítky milionů domů, což znamená i zvýšenou poptávku po stavebním materiálu a pracovnících. V současné deindustrializaci kontinentu se brzy stane stavební materiál nedostupným nejen cenově, ale jednoduše bude „podpultovkou.“

Každý, kdo tedy překoná dvě hlavní překážky, tj. bude si moci finančně dovolit renovaci a najde  firmu, která ji provede,  bude konfrontován s nedostatkem stavebních materiálů. Nucené rozsáhlé úpravy domů a bytů k ničemu jinému nepovedou.

Nakonec se to ovšem nedotkne jen majitelů domů a bytů, ale i lidí, kteří bydlí například ve starších nájemních domech. Majitelé budou nuceni provést rozsáhlé úpravy, které se samozřejmě musí odrazit ve značně zvýšených nájmech.

I přes všechno nesčetné zlo, které z Bruselu přichází, stále drtivá většina lidí po celé EU podporuje další setrvávání v této instituci. Tedy lze pouze zkonstatovat, že také vše to, co se děje díky diktatuře EU, je zásluhou všech evropských spáčů…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 41 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Vyvlastnění by se po roce 2030 podle pravidel EU týkalo většiny nerenovovaných domů postavených před rokem 2000

  1. Moslimovia sa už postarajú o to, aby sa žiaden šialený plán eurofašistov a globalistov /ani ten opísaný v článku/ nikdy nerealizoval. Saudská Arábia a Katar majú zdrojov aj imámov dosť… A nezabúdajme, že Kaczynski a Orbán otvorene odmietajú vystúpenie z EÚ /aj NATO/ a podporujú vstup Turecka a kompletného Balkánu vrátane Kosova!

  2. Debilita EU. Vy „múdrci“, keď dýchate, čo vydychujete? Kyslík O2, alebo kysličník uhličitý CO2. Vaše prdy, to je metán CH4, ktorý stúpa a je horľavý.
    O uhlíku C nemáte ani šajnu, čo je uhlík, ako a kde vzniká, vlastnosti.

  3. Do peti let zdedim po rodich nasi rodinou chalupu u lesa. Je to prvorepublikova vilka stavena jako letni sidlo. Energeticka uspornost tak Zet.

    Je super vedet ze chalupu co mame v rodine sto let, mi Bruselaci pote ukradnou, pac predelat na Euronormy se to proste neda, a ani na rozsahle stavebni upravy nemam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout