Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video)

Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video)

Podobně jako v Nizozemsku také v Belgii přichází vláda s nařízeními, která povedou k razantnímu omezení zemědělské výroby, což bude mimo jiné znamenat i  vyvlastňování zejména živočišných farem.

Zejména zemědělci ze severního regionu – Vlámska – vyjeli v pátek do Bruselu s tisíci traktorů na protest proti novým limitům regionální vlády pro emise dusíku. Podle policejních odhadů zablokovalo ulice Bruselu 2700 traktorů, čimž zemědělci vyjádřili svůj hněv.

„Dohoda s dusíkem ve své současné podobě způsobí socioekonomickou krvavou lázeň,“ prohlásili protestující.

Rolnické organizace vyjádřily znepokojení ve společném prohlášení. Požadují, aby dohoda lépe zohledňovala budoucí vyhlídky zemědělského odvětví.

„Všichni jsme přesvědčeni, že je třeba něco změnit, pokud jde o dusík, ale k zemědělskému sektoru by se nemělo přistupovat jinak než k průmyslovému sektoru,“ uvedli v prohlášení.

Vzhledem k relativně velkému počtu farem pro chov hospodářských zvířat a vysoké spotřebě hnojiv, jakož i dopravě a stavebnictví, měly Belgie i Nizozemsko vyšší hladiny oxidů dusíku ve vzduchu a vodě, než jaké stanoví současné velmi přísné normy EU, což údajně představuje riziko pro životní prostředí.

 

Rozhovory probíhají již několik týdnů a dostávají regionální vládu v severní Belgii pod tlak až k bodu zlomu.

Debata o zemědělském znečištění se v mnoha zemědělských zemích EU stává stále více politickým problémem. Za dva týdny se v Nizozemsku konají regionální a senátní volby. A také v Belgii, další zemi EU s intenzivním zemědělstvím, je vláda a EU v konfliktu se zemědělci.

V Nizozemsku již přišlo oznámení o vyvlastnění farmy více než 3000 zemědělcům, kteří musí v příštích letech ukončit činnost a zároveň se zavázat k tomu, že již nebudou v oboru pracovat.

Mnoho dalších farem pak dostalo příkaz k omezení výroby, což může nakonec vést k jejich krachu. Nejedná se  zdaleka jen živočišnou výrobu, neboť v tzv. oblastech Natura 2000 byly vyvlastněny či omezeny na produkci i farmy, které se zabývají rostlinnou produkcí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Belgičtí farmáři protestovali proti zákonům, které likvidují zemědělství, v centru Bruselu bylo 2700 traktorů (video)

  1. Od krajiny, ktorej štátnym náboženstvom je pedofília, kde kvôli Dutrouxovi zrušili trest smrti a pedofilnej mafii šéfuje z titulu svojej funkcie sám kráľ, ani jeden slušný občan nemôže čakať spravodlivosť… Mimochodom, už sa neviem dočkať rozsudku šaríatského súdu pre buzika Charlesa Michela.

  2. Provětrali se . I to je něco ale takhle v malém to nepomůže.Proč ještě nepovstali celé státy ,na co se čeká ?. Je zajímavé že se lidi ozvou až když se je to bezprostředně týká . Po demostracích zase zalezou a budou držet huby jako v NL.

    1. Zásadní problém je, že většinová společnost stále slepě věří mainstreamu, tudíž mimo jiné věří i tomu, že je vyvlastňování nutné kvůli klimatu. Psali to i zoufalí Holanďani (ti rozumní) v diskuzích. Stěžovali si, že hodně ovčanů prostě tuto likvidaci zemědělců podporuje. Jde většinou o lidi, co také podporovali tuhý covidismus a už netrpělivě čekají na 5. dávku. Zatím všude v Evropě je ta většinová „spící“ masa. Ti, kteří jsou proti tomu, chodí na demonstrace, ale to nikam nevede, i když je účast velká. Konkrétně v Holandsku nepomohlo ani když navozili hromady hnoje politikům ke dveřím….

  3. Až Bude vyvlastňování i u nás beru zbraň do ruky a jdu do ulice vyjádřit svůj názor. Až mě povolají do armády přeběhnu na ruskou stranou a vrátím se osvobodit naší zem se zbraní v ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout