Také Kanárské ostrovy zažívají tento týden nezvykle studené počasí – sníh, kroupy i tornádo (video)

Také Kanárské ostrovy zažívají tento týden nezvykle studené počasí – sníh, kroupy i tornádo (video)

Z různých koutů severní polokoule jsou v poslední době hlášeny teplotní rekordy či sníh tam, kde to není příliš obvyklé. To vše příliš nezapadá do klimatické propagandy, podle níž máme věřit, že nás kvůli údajnému globálnímu oteplování čeká klimatická apokalypsa.

Po zemích jako Indie, Omán, Japonsko, oblasti Sahary, Mallorka, USA a Čína, hlásí nyní nezvykle studené počasí také Kanárské ostrovy, kde nejsou teploty pod nulou a sníh příliš obvyklými.

Mimo sněhu potkaly tento týden Kanárské ostrovy také kroupy či tornádo.

Od minulého týdne zasáhlo Kanárské ostrovy nezvykle studené počasí s bouří, deštěm, krupobitím, sněhem a zimou. Nízké teploty znamenají, že přístupové cesty k Teide na Tenerife a Roque de Los Muchachos na La Palma musí být znovu a znovu uzavřeny kvůli náledí na silnicích.

Ani Lanzarote (ostrov nejblíž k africkému pobřeží)  tentokrát  tento meteorologický jev nazvaný Gota Fría – „studená kapka“ – nešetřil. Silné krupobití v sobotu zbarvilo Národní park Timanfaya do běla a zanechalo po sobě poněkud neobvyklý obraz.

To, co je normální v horách západních Kanárských ostrovů a Gran Canarii, se včera stalo na Lanzarote, nejteplejším ostrově souostroví.

Gran Canaria v pondělí zaznamenala nejchladnější ráno již tak chladného měsíce února. S nízkou teplotou -1,6 stupně na meteorologické stanici Llanos de La Pez zaznamenal ostrov nejnižší teplotu naměřenou ve své provincii. Nízké večerní teploty vedly k tomu, že v nejvyšší části ostrova byly spatřeny první sněhové vločky.

Podle španělského meteorologického úřadu Aemet i nadále Kanárské ostrovy očekávají zataženou oblohu s lehkými a občasnými srážkami prakticky na všech ostrovech.

Video: Ostrov Lanzarote minulý týden v sobotu. Podobný výjev je na tomto ostrově velmi neobvyklý:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout