Skvělá zpráva! Mezinárodní zdravotní předpisy WHO se měnit po velkém nátlaku nebudou!! (video)

Skvělá zpráva! Mezinárodní zdravotní předpisy WHO se měnit po velkém nátlaku nebudou!! (video)

Jak jste si zde již několikrát mohli přečíst, tak v minulých měsících dávala WHO dohromady velmi diktátorské změny Mezinárodních zdravotních předpisů.

Kritika se ozývala z celého světa, proti chystaným pravidlům se začaly vymezovat i vlády některých zemí (samozřejmě mimoevropských), ale ozvali se i  odborníci na mezinárodní právo, opoziční politici či organizace s upozorněním na fakt, že nová MZP jsou neslučitelná s lidskými právy.

V prosinci již pro nové změny MZP hlasovalo mnoho zemí – zejména všechny státy EU, USA, Austrálie, Kanada a Nový Zéland. Další země se měly postupně přidávat, ale odpor byl nakonec mnohem větší než se očekávalo.

Světová zdravotnická organizace se proto prozatím zdržuje úprav mezinárodních zdravotních směrnic, které mimo jiné umožňují povinné očkování a lockdowny. Australský senátor Malcolm Roberts, který vývoj pozorně sleduje, hovoří o „vzácném vítězství.“ 

Zároveň však senátor připomíná, že to nic neznamená, protože Pandemická smlouva, která má být schválena za rok, je stále na stole.

Po měsících tvrdé kritiky a nátlaku na WHO získali kritici podle Robertse velké vítězství.

Závěrečná zpráva Výboru pro přezkum mezinárodních zdravotních předpisů upouští od navrhovaných změn. WHO tak prozatím zůstává poradním orgánem.

„To znamená, že WHO nemůže zavazovat členské státy, aby například vyžadovaly povinné očkování, karanténní procedury, očkovací pasy a další opatření omezující svobodu,“ vysvětluje senátor.

Mimo hru je však zatím také univerzální „zdravotní pas“ – nebo očkovací pas, který měl trvale kontrolovat možnost občanů cestovat mezi zeměmi.

Ve zprávě komise píše, že se „obává, že návrhy mohou zbytečně zasahovat do suverenity smluvních stran,“ a že se pokyny stávají spíše „závaznými“ než nezávaznými.

Bylo rozhodnuto, že by to vyvolalo etické a diskriminační obavy. 

Když to Roberts dříve řešil, byl označen za „konspiračního teoretika“. „Měl jsem pravdu,“ řekl. Senátor zprávu nazývá zásadním prvním krokem k zastavení nevolených byrokratů.

Kromě toho však stále existuje i Pandemická smlouva, kterou Roberts považuje za pokus transformovat WHO na světovou zdravotní policii. Stačí, aby ji jen 2/3 členských zemí WHO podepsaly. 

Zatím tedy stále není vyhráno, nicméně pro letošní rok by měl být klid, protože Pandemická smlouva se bude schvalovat až na summitu WHO v květnu 2024.

„Musíme udělat vše pro to, abychom zajistili také zamítnutí této Pandemické smlouvy,“ zdůrazňuje senátor.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 54 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Skvělá zpráva! Mezinárodní zdravotní předpisy WHO se měnit po velkém nátlaku nebudou!! (video)

  1. ziskali jsme jen čas ale i tak čeho jsou Bill Gates s Tedrosem schopni učinit je zapotřebi WHO jako celek zrušit snad u pandemické smlouvy to dopadne stejně jako MZP chce to Trumpa v bilem domě a vyměnu vlád v EU pak třeba bude i naděje že to neprojde vubec

  2. Zločinci WHO budou přemýšlet, jak to obejít, všichni zapojení do covidu a nyní nově pridávání brouků do jídel, jsou zralí na vojernské soudy, však se dočkají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout