Používá Ukrajina proti ruským vojákům chemické zbraně? (videa)

Používá Ukrajina proti ruským vojákům chemické zbraně? (videa)

Pokud by se tyto informace, které jsou zatím nejednoznačné, potvrdily, pak je více než pravděpodobné, že se z toho žádné závažnější důsledky nevyvodí.

Dlouhodobě můžeme vidět snahy o potlačení informací o biolaboratořích či bagatelizaci některých zvěrstev zejména ze strany neonacistických bojůvek.

Západní země dosud ani nezajímal fakt, že většina na Ukrajinu zaslaných zbraní skončí na černém trhu a pak zřejmě v rukou zločineckých klanů a islámských teroristů. Je tedy velmi pravděpodobné, že v případě, že by se použití chemických zbraní potvrdilo, by vše bylo zameteno pod koberec…

Důkazy jsou zatím nepřímé a neprůkazné, ale dostatečně sugestivní, aby si zasloužily důkladnější vyšetřování.

V posledních dnech přicházejí zprávy z Doněcké lidové republiky, Ruskem okupované oblasti východní Ukrajiny, že ukrajinské síly používají chemickou munici dodanou bezpilotními letouny poblíž frontových měst Soledar a Bachmut.

Podle ruské tiskové agentury Tass:

„Ukrajinské síly používají chemické zbraně v bojových operacích u Artěmovska a Soledaru, což způsobuje, že ruské jednotky utrpěly vážné popáleniny a otravu.“

Další nepotvrzená zpráva uvádí:

„Večer 5. února bylo hlášeno první použití této chemické zbraně ve vesnici Novobachmutovka na okraji Doněcku. Ruští vojáci trpěli zvracením a křečemi.“

Pokud je to pravda, chemické popáleniny by byly v souladu s potenciálním použitím bojových látek jako je yperit, zatímco zvracení a křeče by mohly naznačovat použití vysoce smrtících nervových látek.

Ačkoli to samo o sobě není přesvědčivé, primární vizuální důkazy jsou založeny na videích zjevně pocházejících z ukrajinských vojenských nebo polovojenských sil, což naznačuje použití chemických zbraní.

První video ukazuje přípravu bezpilotních letounů nesoucích munici, údajně nahrané 5. února 2023 Robertem Madjarem, velitelem taktické letecké průzkumné jednotky ukrajinské armády.

Dne 7. února 2023, dva dny po zveřejnění Madjarova videa, se v ukrajinských chatovacích místnostech objevilo druhé video, které ukazuje použití dvou bezpilotních letounů nesoucích munici údajně proti dvěma ruským vojákům. Toto video je znepokojující a není vhodné pro slabé povahy.

Níže je první video.

Munice je často barevně odlišena, obvykle s pruhy jako žlutá pro vysoce výbušné a jeden nebo více zelených pruhů na šedém pozadí pro neperzistentní a perzistentní nervové látky ze sovětské éry.

Munice zobrazená na videu může také obsahovat zápalné nebo kouřové látky.

Takové kódovací systémy se mohou v jednotlivých zemích lišit a není jasné, zda munice zobrazená v tomto videu sleduje nějaký konkrétní systém.

Chlazení a plastový obal naznačují, že munice může být buď těkavá nebo náchylná k degradaci nebo obojí, což jsou vlastnosti, které jsou spojeny s chemickými zbraněmi.

Druhé video ukazuje použití dvou dronů nesoucích munici proti dvěma vojákům, pravděpodobně ruským, kteří kráčejí po pás v příkopu naplněném vodou.

Video je upravené, často nejasné a nemusí zobrazovat sekvenční události, ale lze z toho vyvodit určité závěry.

Používají se dvě munice, které se zdají být různě zbarvené. Po počáteční explozi voják vpředu zřejmě pomáhá druhému vojákovi,  je zřejmě smrtelně zraněn a zdá se, že se posléze topí.

Video se pak okamžitě zaměří na to, co vypadá jako vedoucí voják na zádech, který se nekontrolovatelně zmítá ve vodě a zdá se, že se nedokáže narovnat ve vodě po pás, což by jinak byla přirozená reakce. Nakonec se zdá, že se utopil.

Z videa není možné určit, zda neschopnost vojáka vynořit se z vody byla způsobena zraněním z vysoce výbušného nebo chemického činidla, ačkoli to, co se zdá být konvulzivním chováním, je pro něj charakteristické.

Příčinou smrti mohlo být utonutí z důvodů, které nelze z videa rozeznat.

Odborník na biologické a chemické zbraně, americký plukovník dr. Lawrence Sellin, který podezření na použití chemických zbraní Ukrajinou vyslovil, je jeden z mála lidí, kteří byli svědky účinků nervově paralytických látek na zvířatech.

I když se nejedná o dokonalou shodu, pokud jde o fyziologickou reakci na nervově paralytické látky, tak potvrdil, že existuje dostatek nepřímých důkazů obsažených ve videích, aby bylo možné provést komplexnější analýzu toho, zda Ukrajina používá chemické zbraně…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout