Nová ředitelka Národního muzea v Oslu odstraňuje obrazy bílých mužů, nahrazuje je obrazy od žen a barevných umělců

Nová ředitelka Národního muzea v Oslu odstraňuje obrazy bílých mužů, nahrazuje je obrazy od žen a barevných umělců

Norsko se sice řadí k pokrokovějším zemím, které také naběhly na stávající „woke“ ideologii, nicméně tentokrát nemá prsty ve vymazávání bílých mužů z historie Norka, ale Švédka. A ona sama je samozřejmě bílá, jak vidíte i na titulním obrázku.

S ideologií, která „vymazává“ bílé muže přišli jako první v USA a nyní se tento mor šíří i v Evropě. Jde tedy nejen o cenzurování filmů či knih, ale také veškerého dalšího umění, včetně obrazů či soch.

Švédka Stina Högkvist se nedávno stala ředitelkou sbírky Národního muzea v Oslu. Nyní oznamuje, že Leif Eriksson a další bílí muži z norské historie budou v muzeu nahrazeni.

Ve starém Národním muzeu visí na schodišti slavný obraz Christiana Krohga „Leif Eriksson objevuje Ameriku“ z roku 1893.

Až však bude mít muzeum nové prostory, budou tyto a další staré obrazy odsunuty do sklepa.

„Obraz je romantizací Norů, kteří odešli do Ameriky. Je to kolonialistický obraz,“ vysvětluje Stina Högkvist, vedoucí oddělení v Národním muzeu.

Švédka Stina Högkvist se rozhodla, že muzeum bude „modernizováno.“ Vysvětluje, že účelem je zpochybnit normu, která se historicky skládá z bílých, mužských umělců.

„Nyní ukazujeme více umělkyň, více sámských umělkyň a více umění od lidí, kteří se  nenarodili s bílou barvou pleti. Budeme v tom pokračovat. Budeme mít společensky relevantní, neotřelý pohled na dějiny umění,“ říká.

Umělecká aktualizace muzea – a zejména odstranění Kroggova obrazu – přimělo předsedu výboru pro kulturu a vzdělávání městské rady v Oslu Eivora Evenruda, aby reagoval.

Sociálně demokratický politik si myslí, že je naprosto absurdní, že je Krohgův obraz umístěn ve sklepě.

„Jak je to s tím, že všechno z minulosti musí být převedeno do současnosti a na všem musí být umístěny nové štítky?“ píše Evenrud na své stránce na Facebooku.

Zde jen připomínám, že tento Nor ve své poznámce zřejmě naráží na to, že ve švédském Národním muzeu již vloni ke všem obrazům, na nichž jsou tzv. „nevhodné rasistické stereotypy“ a „příliš mnoho bílých lidí“ přidali cedulky s vysvětlením a distancováním se od této doby, kdy ještě nebyl ve Švédsku kýžený multikulturalismus…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Nová ředitelka Národního muzea v Oslu odstraňuje obrazy bílých mužů, nahrazuje je obrazy od žen a barevných umělců

  1. raz darmo. Ona uderenosť, skutočne nepozná hranice. Podlosť, nenažranosť, a služba v temno sa vždy ukážu. Tuposť, tohoto aktu je zjavná.

    1. domnievam sa že za tou ich veľkou tuposťou je veľká podlosť. Originál je už dávno predaný a nahradený falzifikátom a to rovno do depozitu. Nahradený je podlo multikulti, veď sa to nosí 😅.

  2. Rasizmus vymysleli a zalozili americki teroristi a ako stale vsetko zle prichadza zo zapadu! protibelossky rasizmus a dalsie fanaticke veci tiez

  3. zničeni Evropské historie se povýšilo do vyšší fáze a prý je Kalergiho plán a výměná obyvatel konspiraci Evropan budoucnosti nebude mít žádnou svoji historii kulturu a bude z něho Euroobčan kterému nebude nic patřit ani jeho země

  4. Hlavné správy píšu o brutálnej cenzúre klasických kníh detskej literatúry vo Veľkej Británii, ktoré napísal Roald Dahl – mimochodom potomok nórskych prisťahovalcov. Týka sa predovšetkým,nie však výlučne, politicky nekorektných výrazov napr. pre černochov či tučných ľudí. Jednoducho – liberálny fašizmus nepozná hranice ani zľutovanie so svojimi obeťami,v tomto prípade detskými knihami a ich čitateľmi…

  5. Škoda,že Fjotolf Hansen nezabil aj maoistu a obdivovateľa Pol Potových „reforiem“ Stoltenberga, v roku 2011 nórskeho premiéra…

  6. Tak to uz chodi, ked o dolezitych veciach rozhoduje len jedna osoba a k tomu este tupa, hl vychovana a vymyta mimovladkami. Norsko je uz v rovnakej prdeli ako Svedsko, takze sa necudujme, len ich lutujme… a berme si z nich ziadne priklady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout