Merkelová se nechala napálit ruskými vtipálky, přiznala jim, že Minské dohody sloužily pouze k vyzbrojení Ukrajiny (audio)

Merkelová se nechala napálit ruskými vtipálky, přiznala jim, že Minské dohody sloužily pouze k vyzbrojení Ukrajiny (audio)

Skutečnost, že bývalou německou kancléřku nyní napálili dva nadaní ruští telefonní vtipálci „Vovan a Lexus“, také mnohé vypovídá o samotné Merkelové. Ruské duo si už skoro rok dělá legraci z jednoho  západního politika za druhým, přesto se stále další a další politici nechávají trapně napálit.

Tentokrát se „Vovan a Lexus“ (skutečnými jmény Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov) vydávali za Petra Porošenka, bývalého 5. prezidenta Ukrajiny. Již v červnu 2022 napálili starosty Vídně, Madridu, Budapešti a Berlína, když si hráli na starostu Kyjeva Klička. Tito dva telefonní trollové také oklamali britského ministra obrany Bena Wallace, když se vydávali za ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala.

Nejprve Merkelová požádala o utajení rozhovoru. Podle exkancelářky Merkelové se telefonát měl uskutečnit 12. ledna 2023 pomocí německo-ukrajinského překladu jazykové služby Spolkového ministerstva zahraničí:

„Byla bych ráda, kdybychom se obešli bez aktivní práce s médii. Protože nechci, aby vznikla druhá veřejná fronta. Je to dost složité, jak to je. Nyní je velmi důležité, abychom nevytvářeli opoziční linii a aby šlo pouze o osobní rozhovor mezi námi.“

Merkelová mezitím musela sama přiznat svou trapnou chybu.

„Mohu potvrdit telefonát s volajícím, který se vydával za bývalého (ukrajinského) prezidenta Petra Porošenka.“

Angela Мerkelová prohlásila, že takzvané „Minské dohody“  byly podepsány pouze proto, aby daly Kyjevu čas na vyzbrojení a přípravu na válku.

Poukázala také na to, že Porošenko a Zelenskyj osobně hráli roli při budování vojenských sil na Ukrajině, ještě v době, kdy platily dohody z Minsku. Kromě toho Kyjev podle Merkelové v letech 2014 až 2021 obdržel obrovské množství zahraniční „pomoci“.

Porošenko, ukrajinský podnikatel a politik, byl v letech 2014 až 2019 pátým prezidentem, v letech 2009 až 2010 ministrem zahraničních věcí, v roce 2012 ministrem hospodářství. Během jeho prezidentování začaly střety na Donbasu. Byl také z velké části zodpovědný za proces integrace do EU, který vedl k dohodě o přidružení.

Zelenskyj byl po Porošenkovi šestým prezidentem Ukrajiny.

Západ nikdy nedodržel Minské dohody a – jak potvrdila sama Merkelová – ani nikdy dodržet nehodlal. Západ tedy od samého začátku počítal s válkou, na kterou po celou dobu Ukrajinu připravoval.

To je další potvrzení faktu, že jde o zástupnou válku Ruska a NATO na území Ukrajiny.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Merkelová se nechala napálit ruskými vtipálky, přiznala jim, že Minské dohody sloužily pouze k vyzbrojení Ukrajiny (audio)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout