Takřka každodenní „obohacující“ útoky nožem po celé Francii se staly realitou (video)

Takřka každodenní „obohacující“ útoky nožem po celé Francii se staly realitou (video)

V obohacované Francii snad není dne, kdy by nějaký ten „Macronův host“ nezaútočil nožem na kolemjdoucí. Nedávno šlo například o útok Libyjce na pařížském nádraží, který skončil 6 pobodanými náhodnými oběťmi, včera pak jeho příkladu následoval další muslim, který tentokrát bodal v jednom ze sídel 4. říše, ve Štrasburku.

Podezřelý údajně napadl nejméně dva kolemjdoucí na ulici, než byl přemožen a zastaven policistou mimo službu. Policista byl zraněn.

Muž ozbrojený nožem, podezřelý z napadení několika lidí na ulici ve Štrasburku (Bas-Rhin), byl podle našich informací tuto sobotu kolem 17:00 přemožen a zatčen policistou mimo službu na Avenue de Colmar. Podezřelý nejprve nožem napadl kolemjdoucího, který se chystal odjet autem. Oběť se údajně dokázala zamknout ve svém vozidle a odjet, aby se vyhnula pobodání.

Útočník pak podle zdroje blízkého případu zaútočil o něco dále na ženu doprovázenou jejími dvěma dětmi. V tomto okamžiku zasáhl policista mimo službu, který byl svědkem incidentu, a podařilo se mu útočníka zkrotit. Útočník se  pokusil policistu pobodat, ten byl nakonec pořezán na jedné ruce. Údajně také utrpěl zranění ramene.

Policisté ze specializované polní brigády (BST) útočníka zadrželi a byl vzat do vazby. Také se podrobí lékařským prohlídkám. Útočník mluvil pouze arabsky. Policista, který reagoval jako první, byl převezen do nemocnice, stejně jako matka s dětmi, která byla v šoku.

Jak jsem již zmínila v úvodu, tak ve Francii jsou útoky nožem na každodenním pořádku. V posledních několika dnech došlo i k dalším případům útoků nožem, pomineme-li výše uvedený incident ze Štrasburku a šest zraněných po útoku v Paříži.

Tento pátek 13. ledna ráno byl v Saint-Maurice (Val-de-Marne) cestou do školy napaden nožem mladík ve věku 15 let. Jeho prognóza je nejistá. Útočníci utekli. Oběť byla bodnuta a kopnuta do hlavy, když ležela na zemi.

V úterý 10. ledna byl ve Vanves (Hauts-de-Seine) zatčen 17letý nezletilý za pokus o vraždu, vyhrožování zbraní, oslavování terorismu a držení drog.

Konkrétně vyhrožoval, že zabije 18letého mladíka. Podle výpovědi oběti, která podala trestní oznámení, pachatel řekl: „Já tě podříznu! Kdo si myslíš, že jsem?“ Pak se oběť údajně několikrát pokusil bodnout a křičel: „Wallah! Ve jménu Alláha tě zabiju!“

Při jeho zatčení u něj policie našla nůž s čepelí o délce asi 10 cm. Útočník je policii znám pro tucet přečinů, včetně násilí se zbraní.

V posledním příspěvku si odskočíme do Belgie, která je obohacována velmi podobně jako Francie. Začínali jsme sídelním městem EU a ve druhém sídle – Bruselu – také skončíme.

Bruselská policie zatkla ozbrojenou osobu. Muž se snažil napadnout kolemjdoucí hůlkou domácí výroby, na jejímž konci byl přidělán kovový hrot.

Scéna se odehrála tento čtvrtek kolem 11:30  ve čtvrti Matonge, přezdívané také „malá Afrika“ Bruselu. Muž, který byl vyzbrojen vlastnoručně vyrobenou hůlkou opatřenou hrotem, byl spatřen projíždějící policejní hlídkou.

Policisté okamžitě nařídili podezřelému, aby položil zbraň na zem, ale podezřelý nesplnil jejich příkazy, takže  policisté použili slzný plyn, aby ho zkrotili.

„Podezřelý utekl ke vchodu do galerie Porte de Namur. Asi dvacet policistů na okamžik uzavřelo ulici. Občané využili momentu nepozornosti podezřelého, aby ho odzbrojili a policie ho následně zatkla,“ řekl Robin De Becker, mluvčí bruselské policie.

Na bruselský incident se můžete podívat ve videu:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Takřka každodenní „obohacující“ útoky nožem po celé Francii se staly realitou (video)

    1. lenže tie špiny si vozia rite autami s ochrankou, parkujú v strážených parkoviskách a bývajú v strážených lepších mestských štvrtiach. A nielen oni, ale aj ich asistenti a iný pomocný personál. Tým obohatenie nehrozí. A aj moslimáci v Bruseli vedia, vďaka komu sú nedotknuteľní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout