Světová atletika nově povoluje mužům, kteří se prohlásí za ženu, závodit v ženské kategorii

Světová atletika nově povoluje mužům, kteří se prohlásí za ženu, závodit v ženské kategorii

Mistrovství světa v atletice bude vskutku velmi „zajímavé.“ Lze předpokládat, že zejména v případě některých konkrétních disciplín postupně zcela zmizí biologické ženy z ženských kategorií. Neprobojují se totiž ani do nejvyšších soutěží, neboť jejich místa v rámci daných zemí zaberou muži.

V atletice žen pak získají nejvíce medailí ty země, které vpustí více tzv. „trans žen“ na vrcholné soutěže. Degradace sportu tak v přímém přenosu pokračuje. Aktivní sportovkyně se proti tomu samozřejmě vymezují, nicméně všemocná trans lobby je zatím mnohem vlivnější než hlasy naštvaných sportovkyň.

Mezi mnoha sportovkyněmi, které se proti zvrácenému rozhodnutí Světové atletické federace postavily, je i britská šampionka ve vrhu koulí, která tuší, že poté, co se nyní povolují v jejím sportu biologičtí muži, již nebude mít v konkurenci šanci…

Britská šampionka ve vrhu koulí Amelia Stricklerová (viz titulní obrázek) odstřeluje nová pravidla Světové atletiky, která umožní trans atletům – tedy biologickým mužům –  soutěžit s atletkami – biologickými ženami.

Dvojnásobná národní šampionka nedávno tweetovala, že „pokud se neozvu, ženský sport prohraje“.

Stricklerová se na sociálních sítích vyjádřila k závěru  svých námitek v deníku Telegraph on Sunday, ve kterém označila pravidla za volná pro všechny, která by poškodila biologické ženy.

Stricklerová, 28, také tvrdila, že drtivá většina jejích kolegů sportovců je proti těmto pravidlům, ale bojí se mluvit ze strachu, že ztratí sponzory nebo se stanou terčem nadávek woke fanatiků.

Zatímco plán stanoví pravidla pro hladinu testosteronu pro trans sportovce, Stricklerová trvá na tom, že problémem není hladina testosteronu, ale umožnění mužům soutěžit jako ženy vůbec. Žádné množství hormonální suprese nezruší výhody mužského těla nad ženami.

„Je v pořádku a dobré, že omezují hladinu testosteronu a prodlužují počet let, než se kvalifikují a tak dále… ale na ničem z toho nezáleží,“ řekla Stricklerová. „Pořád by byli na míle napřed.“

„Myslím tím, že ženská síla má poloviční váhu než mužská. Kromě veškeré síly, kterou za ta léta získali, je tu i výšková výhoda, rozpětí paží, všechny ty věci, které hormony nemohou nahradit… úhly kyčle, kapacita plic atd. Trénink by pro ně byl jednodušší. To je prostě fakt,“ pokračovala.

„Pokud se to stane, nebyla bych překvapena, kdybychom viděli spoustu světových rekordů padnout ze strany trans sportovců,“ řekla.

Stricklerová dodala, že by to otevřelo stavidla. Opravdu se obává, že ona a další biologické ženy budou vyháněny ze sportu. „Pokud toto pravidlo vstoupí v platnost v březnu, pak do března 2025 bych mohla odejít do důchodu,“ řekla.

„V podstatě všechny řídící orgány jsou nyní pod tlakem, aby vydaly pokyny. V podstatě jsme to očekávali. Skutečnost, že Světová atletika, jedna z největších, tomu nezabránila, je opravdu, opravdu znepokojující. Myslím, že tato pravidla by skutečně mohla otevřít stavidla,“ řekla.

„Myslím, že bude hodně těch, kteří řeknou: ‚No, čekal jsem na to. Jsem připraven soutěžit. Co mám dělat?“ A víte, ženy přijdou o práci,“ řekla Stricklerová. „I když je jich jen hrstka, stavíte pocity několika lidí nad celé pohlaví?“

Stricklerová dodala, že dokonce i mužští sportovci žertují, že trans sportovci převrátí ženské sporty vzhůru nohama.

Ale také se obává, že mnoho jejích kolegů nepromluví, protože se bojí, že budou označeni za bigotní.

„Myslím, že lidé se bojí, protože mají smlouvy nebo centrální financování,“ řekla. „Určitě jsem se je snažila přimět, aby mluvili. Je to ale  tabu téma, i když každý soukromě říká: ‚Je to směšné.'“

Stricklerová říká, že si myslí, že by úřady měly zřídit samostatnou transgender kategorii pro trans sportovce.

Tolik rozhovor, který ukazuje, že velká vzpoura sportovců proti pravidlům se zřejmě konat nebude, protože většina se bojí toho, že přijde o sponzory.

Pak bude jedinou možností celosvětový bojkot podobných soutěží ze strany diváků, neboť právě sledovanost je pro tyto sponzory zásadní…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.8]

8 thoughts on “Světová atletika nově povoluje mužům, kteří se prohlásí za ženu, závodit v ženské kategorii

 1. Jedinou zárukou totálneho zničenia homo a trans lobby vo väčšine sveta je tá najtvrdšia a najkrutejšia šaría aj pre nemoslimov. Samozrejme nie na taký „čajový“ spôsob ako povedzme v Dubaji, ale na ten najmenej ľudský a najmenej kompromisný, teda saudskoarabský.

 2. Mám 72 rokov, ale dodnes si pamätam, ake ponižujúce testy a prehliadky museli podstu-
  povať ženy v ženských kategordiach na športových súťažiach. Vyradovali všetky ženy,
  ktoré nemali rovke množstvo hormonov, ake požadovali lekarske kapacity.
  Dnešna doba je neuveritelná ludska a moralna žumpa. Možno sa ešte budeme skladať
  ich vnučatam na odškodne, že nemohli súťažiť ich starí otcovia v ženských súťažiach.

 3. riešenie je v tej poslednej vete: divácky bojkot ….. aj keď vrh guľou podľa mňa nie je šport vhodný pre ženy ….. ale tí trans sa tlačia už aj do modernej gymnastiky, medzi akvabely …

 4. Nerozumím tomu, proč by na takový bizár měl nějaký divák koukat, ale vzhledem k tomu, kolik lidí čumí na výměny manželek, všelijaké ty hambince v přímém přenosu a podobné skvosty, asi si i toto diváky najde, i když to asi nebudou ti původní sportovní fanoušci…

 5. svět se skutečně úplně pomátl, je to práce chazarů, kteří si dali za úkol zpřevrátit veškeré lidské hodnoty úplně naruby a bohužel díky úplatných politikům a zkorumpovaných médiím se jim tato odpuzující činnost daří. Je to vidět úplně ve všech odvětvích lidské činnosti a je to plně v konceptu sionských protokolů. Máme jedno velké poučení: tisk už nikdy nebudeme akceptovat jako tzv. velmoc. Je to jen banda úplatných darebáků, kteří za Jidášský groš zradí i svoji vlastní mámu. Chazaři se nakonec vzdají sami.

 6. Takzvané sextesty mali svoj význam, dnes nikoho ani nenapadne, aby ich od atlétov pochybného pohlavia /ako bola napr. Fibingerová/ žiadal…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout