San Francisco: Každý černoch by měl dostat 5 milionů dolarů jako údajné reparace za „desetiletí škod“

San Francisco: Každý černoch by měl dostat 5 milionů dolarů jako údajné reparace za „desetiletí škod“

Nedávno se podobné reparace rozhodlo vyplácet Los Angeles, přičemž další americká „pokroková“ města tento krok teprve zvažují. Reparace dostanou zejména ti, kdo nikdy žádnou skutečnou diskriminaci sami nezažili.

Panel odborníků v San Franciscu, kteří mají za úkol studovat reparace, navrhl jednorázovou platbu 5 milionů dolarů každému černému obyvateli města, který je považován za způsobilého k vyplacení reparací za „desetiletí škod, které černoši utrpěli,“ podle zprávy zveřejněné v pondělí.

„Paušální platba by postiženému obyvatelstvu kompenzovala  a napravila ekonomické ztráty a ztráty příležitostí, které černí lidé v San Francisku kolektivně utrpěli v důsledku úmyslných rozhodnutí a nezamýšlených škod způsobených městskou politikou,“ uvádí v návrhu zprávy zveřejněné minulý měsíc „Poradní výbor pro afroamerické reparace v San Franciscu.“

Výbor také navrhl odepsat všechny dluhy spojené se školními, osobními, kreditními a výplatními půjčkami pro černé domácnosti.

Tento 15členný výbor byl vytvořen supervizory v San Franciscu v květnu 2021. Samostatná pracovní skupina, zřízená kalifornským zákonodárným sborem, také studuje reparace.

Zpráva městské skupiny uvádí: „Odškodnění musí být přiměřené, účinné, rychlé a mělo by být přiměřené závažnosti porušení a utrpěné újmě.“

Dodává, že členové černošské komunity požadují reparace „ne proto, aby napravili otroctví“, ale aby „zaútočili na veřejnou politiku výslovně vytvořenou k podrobení černochů v San Franciscu záměrným udržováním a rozvíjením dědictví otroctví.“

Zpráva uvádí, že zatímco ani Kalifornie, ani San Francisco „formálně nepřijaly instituci otroctví,“ další aspekty segregace, jako je bílá nadřazenost a „systematická represe“ nalezené v právním systému, sociální kodexy a mimoprávní akce byly navrženy tak, aby vyloučily černochy.

Aby byli žadatelé způsobilí k vyplacení reparací, musí mít 18 let a prokázat, že se identifikovali jako černoši nebo Afroameričané na veřejných listinách po dobu nejméně 10 let.

Musí také prokázat, že splňují dvě z osmi dalších kritérií, včetně toho, že se narodili nebo emigrovali do San Francisca v letech 1940 až 1996, mají doklad o pobytu po dobu nejméně 13 let, jsou osobně nebo přímými potomky někoho uvězněného v rámci „neúspěšné války proti drogám“ nebo jsou potomky osob zotročených před rokem 1865.

Výbor předloží svá doporučení městu v červnu a předseda dozorčí rady Aaron Peskin řekl San Francisco Chronicle, že doufá, že budou schválena.

Zpráva neobsahuje žádný odhad celkových nákladů na reparace.

San Francisco však již trpí nižším než očekávaným odvodem daně z nemovitosti kvůli pandemii a London Breed z kanceláře starosty předpovídá rozpočtový deficit ve výši asi 728 milionů dolarů v příštích dvou letech…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “San Francisco: Každý černoch by měl dostat 5 milionů dolarů jako údajné reparace za „desetiletí škod“

  1. A kdo vám imbecilní emerikáni brání, abyste rozdávali čím dál více bezcenné žabí kůžičky. O tom nemusíte psát, že jste retardovaní to už ví většina tohoto světa, teda kromě česka.

  2. V každém případě by se o reparace měli přihlásit indiáni, kteří byli zotročeni, okradeni, dehonestováni, zatlačeni do rezervací. A 5 milionů dolarů jako odškodné za dobu několika století by to nespravilo. Když už, tak už.

  3. Ať jim to zaplatí ze svého. Doufám, že Američané nejsou tak hloupí a ustrašení, že to budou platit. Doufám, že najdou dost rozumu i odvahy se vzepřít a ubránit se.

  4. Tak je dávno jasné, co v USA žijí za debilové. Problém je ale v tom, že se montují do zbytku světa a mají na svědomí miliony mrtvých,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout