Diplomatická válka mezi Tureckem a Švédskem: Turci pálili švédskou vlajku před ambasádou (videa)

Diplomatická válka mezi Tureckem a Švédskem: Turci pálili švédskou vlajku před ambasádou (videa)

Diplomatické vztahy Turecka a Švédska se dostaly pod bod mrazu. Erdogan byl již dříve velmi nespokojen s neochotou Švédska vydat do Turecka několik desítek Kurdů, kteří měli patřit ke skupině, která je v Turecku považována za teroristickou.

Již proto se diplomatické vztahy Švédska a Turecka vyostřily, takže vstupenka Švédska do NATO byla blokována, nicméně stále zde byla nějaká šance, že Erdogan nakonec ustoupí.

K dalšímu vyostření vztahů obou zemí došlo, když skupina Kurdů pověsila figurínu Erdogana před stockholmskou radnicí. Poslední kapkou pak bylo, když včera před tureckým velvyslanectvím spálil dánsko-švédský politik Rasmus Paludan Korán.

Po sobotní demonstraci Rasmuse Paludana před tureckým velvyslanectvím reagovalo mnoho Turků hněvivě. Různé islámské skupiny se v sobotu večer rozhodly spálit švédskou vlajku před švédským velvyslanectvím v Ankaře a švédským generálním konzulátem v Istanbulu.

Skupiny a sdružení, které se shromáždily před velvyslanectvím a generálním konzulátem ve dvou tureckých městech, křičely „Alláhu akbar!“ a zapalovaly švédskou vlajku.

Turci také skandovali hesla: „Švédsko by mělo být vyrabováno, Paludan by měl být oběšen“.

„Spálit Korán pod ochranou policie je ostuda, je to děvka. Tento rasistický fašistický politik, nepřítel islámu, vzal Korán pod nohy. Pokud to jako muslimové necháme projít s mírnými reakcemi, stejné ponižování bude pokračovat,“ uvedl v sobotním prohlášení Kürşat Mircan, předseda turecké proerdoganovské skupiny „Jednota v názorech a boji.“

V sobotu pozdě večer byl na twitterovém účtu švédského premiéra Ulfa Kristerssona zveřejněn příspěvek. Premiér se v něm omlouvá za švédskou ústavu:

„Svoboda slova je základní součástí demokracie. Ale to, co je legální, nemusí být nutně vhodné. Pálení knih, které jsou pro mnohé posvátné, je hluboce neuctivý čin. Chci vyjádřit soustrast všem muslimům, kteří jsou uraženi tím, co se dnes stalo ve Stockholmu,“ napsal premiér.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Diplomatická válka mezi Tureckem a Švédskem: Turci pálili švédskou vlajku před ambasádou (videa)

  1. Podle mne je to jen dokonalý fígl. Trik, který má odvrátit pozornost a trik, který má omluvit Švédy za nechuť si rozhádat Rusko. Aby nemuseli Švédové oficiálně omlouvat odmítnutí NATO, tak vyprovokují úmyslně důležitého partnera a ten to udělá za ně. „Spojenci“ jim na to skočili i s navijákem. Dokonalé, protože vědí, že USA Turky nepřesvědčí k ústupu od islámu. Švédové u mě zabodovali tím, že se dokázali vyhnout diktátu USA.

  2. Keby niekto kdekoľvek vo „vyspelej“ Európe /Švédsko sa zdá byť v tomto smere výnimkou, najmä po odstavení socdemokratických nacistov od moci/ spálil napr. vlajku Saudskej Arábie, basa natvrdo by ho zrejme neminula – ale za spálenie ruskej by možno dostal od Európskej komisie aj vyznamenanie.

  3. Ale to Švédsko vyrabováno bude, stejně tak jako všechny země, které tu bandu obohacovačů přijaly a stále přijímají. GB na tom už je také docela mizerně a Německo bude následovat. O Holandsku, Itálii či Belgii nemluvě. Málo co Evropu ničí nájezdné primitivní hordy, tak evropští politici to v Bruselu vylepšují neskutečnými pí.ovinami, které Evropu dodělají. Protože nevěřím, že v tom EP jsou všichni idioti. Upsali se za mrzký peníz ďáblu z USA a podle toho jednají. Nevím ale, kde chtějí po tom všem ti kazišuci a kolaboranti žít. Je nejvyšší čas, aby se evropské národy vzchopily a začaly opravdu něco dělat. Ale ne demonstrace. To musí být celonárodní povstání. Z demonstrací má kolaborující věrchuška docela srandu. Je třeba přejít k eliminaci všech těch švábů a jemu podobných, kteří se netají podrobením a zotročením, případně likvidací nevyvolených. A jen tak mimochodem, nemají naši kazišuci z pětidemolice strach, že když dají zbraně našim zmobilizovaným mužům, že se najdou i takoví, kteří si to v prvé řadě s nimi půjdou vyřídit, protože to bude ideální možnost? Já bych to rozhodně nepodceňoval. A na druhé straně by mně zajímalo, kolik zmobilizovaných vojáků bude ochotno položit život pro Americké zájmy nebo pro Černošku, Fialenka a další zmetky ve vládě proti Rusku, které nám nic neudělalo? A také bych chtěl vidět ty, kteří denně sedí u počítačů, kteří neuběhnou ani 100 metrů, v životě nevystřelili z pušky, jak dlouhou budou mít životnost a jak budou psychicky vypadat přeživší, kteří uviděli, jak to kámošům rvaly střely vnitřnosti a trhalo končetiny. Takže začít tím, že Schwabovi či Garesovi do tlam nacpat tolik červů, že se udusí.

  4. Tak toto je jedna s mála dobrých správ. Konečne si Tureckí občania uvedomili čo je to Švédsko zač. Švédsko sa pridalo na stranu darebáckeho štátu USA a to tým, že podporuje Kurdských teroristov, miesto toho, aby ich vydali Turecku. Rusko sa musí na tomto dobre zabávať. Nedivil by som sa keby podpichli Turecko, aby pritvrdili svoju politiku čo sa týka vstupu Švédska a aj Fínska do (zto) NATO!!! Teraz bude zaujímavé sledovať, koho darebácky štát USA podrazí? Turkov, alebo Kurdov?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout