Bouřlivé Vánoce v Paříži: Válka v ulicích, hořící auta, 53 zraněných policistů (videa)

Bouřlivé Vánoce v Paříži: Válka v ulicích, hořící auta, 53 zraněných policistů (videa)

Jistě jste již na mainstreamu četli o starším Francouzi, který se rozhodl vystřílet Kurdské centrum v Paříži. 69letý William M., podezřelý z trojnásobné vraždy, se sám prohlásil za rasistu.

Podle francouzských zdrojů právě vyšel z vězení, kde strávil rok. Právě důvod jeho uvěznění ho podle všeho vedl k jeho činu. Muž byl totiž odsouzen za to, že těžce zranil lupiče. Ten byl samozřejmě z řad obohacujících etnik, proto se pachatel ve své pomstě soustředil právě na muslimské cizince.

„V této fázi vyšetřování nemáme žádné indicie, že by bylo možné připsat tomuto muži příslušnost k extremistickému ideologickému hnutí,“ říká prokurátor republiky.

„Tento pán nebyl součástí žádné z krajně pravicových organizací, které již byly rozpuštěny. Nemůžu říct, že by byl známý svými ultrapravicovými činy,“ dodal.

Právě tento pravděpodobně zcela náhodně zaměřený „akt pomsty“ ovšem spustil nezměrnou vlnu násilí v pařížských ulicích.

Kurdové totiž hromadně vyrazili  do ulic Paříže, přičemž při samotných protestech je doprovázela i Antifa. V ulicích pak docházelo k nepokojům, různým vzájemným potyčkám a útokům koncentrovaným na policisty.

Do ulic vyrazili i Turci, úhlavní nepřátelé Kurdů. K nim se zřejmě přidávali i Arabové.

Rvačky vypukly na Boulevard du Temple poblíž Place de la République. Bezpečnostní síly se dostaly pod palbu, a to i z městského mobiliáře, a odpověděly slzným plynem.

První dvě videa jsou z pátku, další již ze včerejška, tedy ze Štědrého dne.

Nepokoje pokračovaly v pátek i na Štědrý den. Pravděpodobně se k nim postupně přidalo i další „multikulturní“ obyvatelstvo města.

 

Vánoční Paříž v plamenech:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Bouřlivé Vánoce v Paříži: Válka v ulicích, hořící auta, 53 zraněných policistů (videa)

  1. Predpokladal som,že spomínanému staršiemu Francúzovi beztrestne ublížil nejaký moslim a do väzenia šla obeť zločinu a nie páchateľ. A článok ukazuje,že som sa nemýlil. Podobné prípady dvojakého metra sú vo „vyspelej“ Európe na dennom poriadku už minimálne 15 rokov…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout