Běžecký závod ve Španělsku: 3 účastníci utrpěli infarkt, 33 skončilo v nemocnici

Běžecký závod ve Španělsku: 3 účastníci utrpěli infarkt, 33 skončilo v nemocnici

Nikdy v historii nedocházelo k tolika kolapsům sportovců jako zhruba poslední rok a půl. Ovšem stejně jako se nehledají důvody zvýšené úmrtnosti mladých lidí či důvody nižší porodnosti než obvykle, nikdo se nesnaží oficiálně vyšetřit ani důvody nezvykle mnoha kolapsů mladých a dosud zdravých sportovců.

Nejčastěji se jejich problémy svádí na počasí, což je ovšem jen ubohá výmluva, protože v minulosti bylo v některých letech i mnohem tepleji než letos a k podobným hromadným kolapsům nedocházelo. Navíc ne vždy je v den závodů tropické vedro, to ostatně nebylo ani při nedělním běžeckém závodě ve Španělsku.

Při oblíbeném běžeckém závodu Behobia-San Sebastián konaném ve Španělsku v neděli vypadl mimořádný počet účastníků. Tři běžci utrpěli infarkt. Dva z nich se uzdravili, stav třetí osoby – která je stále v nemocnici – je ‚znepokojivý a vážný‘.

33 běžců bylo z různých důvodů převezeno do nemocnice. Většina z nich údajně utrpěla „úpal“. V neděli bylo v oblasti 26 stupňů, což však není žádné extrémní vedro.

Minulý měsíc musela dopravní policie v Haagu naléhavě poskytnout pomoc amsterodamské jednotce kvůli „velkému počtu lidí, kteří během amsterdamského maratonu zkolabovali“. Motocyklisté doprovázeli do nemocnic v Amsterdamu šest sanitek z jiných regionů.

Předtím se během Singelloopu v Bredě udělalo nevolno třem lidem. Všichni tři museli být resuscitováni.  Těsně před cílem nečekaně upadl muž. Sanitkou byl převezen do nemocnice. První pomoc byla poskytnuta i dalším dvěma účastníkům.

V květnu zemřel běžec poté, co  uběhl Brooklynský půlmaraton. Třicetiletý muž utrpěl zástavu srdce a byl převezen do nemocnice, kde byl prohlášen za mrtvého.

Newyorský hasičský sbor uvedl, že 16 lidí bylo převezeno do nemocnice, včetně muže, který zemřel. Policista řekl, že po cílové rovince zkolabovali další čtyři lidé. V inkriminovaný den bylo podle médií „nezvykle teplo“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Běžecký závod ve Španělsku: 3 účastníci utrpěli infarkt, 33 skončilo v nemocnici

  1. 26°C není vedro při kterém by lidé běžně kolabovali když běží. Navíc v listopadu je i ve Španělsku slunce natolik nízko, že příjemně hřeje, ale nepálí. Svádět to na úpal je ubohá lež.

    1. Vcera bylo pozde. Pocet lidi dosahl 9 miliard a stale stoupa.
      Lidi je jak sracek, potrebujeme poradnou pandemii, neco jako cernou smrt ve stredoveku, s ucinosti alespon 15%

  2. Předpokládám, že si dali posilují dávky, aby byli blíže smrti. Kdy za to svinstvo někdo bude odsouzen a popraven? A nejlépe na fotbalových stadionech před zápasem. Je přece delší dobu jasné, co to nevyzkoušené svinstvo od Pfizeru způsobuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout